Celebrities Film & Tv Music Showbiz

Kënga e re e artistes Doja Cat do të jetë kolona zanore e filmit të ri të ikonës Elvis Presley?!

Doja Cat po shton edhe më shumë kureshtjen për filmin e ardhshëm të Elvis Presley-t. Të enjten, këngëtarja e “Say So” publikoi një këngë të re të quajtur “Vegas”, e cila do të shfaqet në kolonën zanore të filmit. Fansat do ta njohin përdorimin e kopertinës klasike të Elvis Presley-t “Hound Dog” në këngë, megjithëse në vend të kësaj ajo paraqet interpretimin origjinal të këngës së këngëtares Big Mama Thornton, të cilën Doja Cat e përzien me stilin e saj të njohur rap.

Kënga, e cila u shfaq për herë të parë për fansat gjatë performancës së Doja në Coachella, do të shfaqet në filmin biografik të drejtuar nga Baz Luhrmann, i cili do të shfaqet premierë më 24 qershor. “Vegas” është kënga e parë e publikuar nga këngëtarja që nga albumi i saj hit i qershorit 2021 “Planet Her”. Në album, këngëtarja dhe reperja shfaqi tinguj të ndryshëm nga rap në pop si “Kiss Me More”, “Need to Know”, “You Right” dhe “Woman”.

Duke shënuar albumin e saj të tretë në studio, “Planet Her” shfaqi yje si The Weeknd, SZA dhe Ariana Grande. Albumi u nominua për një sërë çmimesh Grammy, dhe Doja dhe SZA morën në shtëpi çmimin për performancën më të mirë të pop-duos/grupit Grammy për “Kiss Me More”.

Nga ana tjetër në filmin e ri biografik “Elvis” luan Austin Butler si Elvis dhe Tom Hanks si menaxheri i tij, Koloneli Tom Parker dhe paraqet Yola si Motra Rosetta Tharpe. Kolona zanore do të përfshijë gjithashtu Kacey Musgraves me një tjetër krijim të Elvis, “I Can’t Help Falling In Love With You”.

Së fundmi, në Met Gala, Priscilla Presley, ish-bashkëshortja e ikonës së ndjerë të muzikës, shoqëroi kastin dhe regjisorin Luhrmann në natën më të madhe të modës. Gjatë një bisede me La La Anthony në tapetin e kuq, siç shihet në transmetimin e drejtpërdrejtë të Vogue, Priscilla, 76, tha se ajo “e do” filmin dhe shtoi:

Unë mendoj se është një film për të gjithë. Edhe njerëzit që kanë dëgjuar histori për Elvisin më parë do të mësojnë diçka të re.