Celebrities Music Showbiz

Me albumin e saj më të ri, Taylor Swift thyen një super rekord të ri në platformën Spotify!

Taylor Swift është një artiste mjaft e talentuar e cila mban emrin sukses në çdo projekt dhe në çdo hap të karrierës së saj. Kjo është pasqyruar edhe së fundmi në albumin e saj më të ri. Ai theu një rekord të ri me mbi një miliard transmetime në platformën e Spotify deri më 22 prill. I quajtur “Tortured Poets Department” është albumi i parë që arrin këtë moment historik në vetëm 1 javë.

Këngëtarja tashmë është bërë artistja e parë në Spotify që ka 300 milionë transmetime në një ditë të vetme. Në një postim në Platformën X, Spotify shkruan:

Më 22 Prill 2024, “The Tortured Poets Department” e Taylor Swift u bë albumi më i transmetuar në Spotify në një javë. Albumi ka tejkaluar një miliard transmetime që nga publikimi i tij.

Këngëtarja ka thyer edhe më parë rekorde në Spotify, duke u bërë artistja e parë femër që arriti 100 milionë dëgjues në një muaj të vetëm në gusht 2023. ‘Midnights’ e Taylor Swift ishte albumi më i transmetuar në Mbretërinë e Bashkuar për vitin 2023.

“The Tortured Poets Department”, albumi i 11-të i artistes përmban bashkëpunime me Florence And The Machine dhe Post Malone dhe të saj. Titujt dhe tekstet e këngëve duket se i referohen ish-partnerëve. Gjithashtu në një nga këngët nga fansat është lënë të kuptohet se është një ‘diss’ për Kim Kardashian. Për të zbuluar më shumë mund të klikoni këtu.