Celebrities Magazine Showbiz

Shakira zbulon ndikimin e bashkëpunimit të saj me Bizarrap: “Ishte e nevojshme për shërimin tim”!

Shakira ndihet e fuqizuar emocionalisht pas këngës së saj me producentin argjentinas Bizarrap. Këngëtarja kolumbiane u shpreh me gazetarin meksikan Enrique Acevedo në intervistën e saj të parë që nga publikimi i dy këngëve, një me Bizarrap dhe së fundmi me këngëtaren tjetër kolumbiane Karol G. Intervista u transmetua të hënën në mbrëmje në rrjetin meksikan N+, pjesë e Televisa, një degë e CNN. “BZRP Music Sessions Vol. 53” u publikua më 11 janar dhe aludoi për ndarjen e saj me ish-futbollistin Gerard Piqué.

Unë mendoj se do të isha në një vend shumë të ndryshëm nëse nuk do ta kisha bërë atë këngë, për të pasur mundësinë të shprehem, të mendoj për dhimbjen. Mendoj se dikush duhej të bënte një foto të ditës kur punova në Sesionin 53 me Bizarrap, para dhe pas. Hyra në studio në një mënyrë dhe u largova në një tjetër. Kjo është një nga gjërat që i jam më shumë mirënjohëse Bizës, që më dha atë hapësirë, atë mundësi për të shfryrë. Ishte një lehtësim i madh, i nevojshëm edhe për vetë shërimin tim, për vetë procesin tim të rikuperimit.

Ajo ia besoi bashkëpunimin e tyre pjesërisht djalit të saj 10-vjeçar, Milanit.

Ishte një sugjerim nga Milani. Milani më tha: “Mami, duhet të bësh diçka me Bizarrap… ai është perëndia argjentinase!”

Hiti shkaktoi një valë mbështetjeje dhe kritikash në mediat sociale për zgjedhjen artistike të Shakirës për të shëruar plagët e thyerjes së zemrës. Në intervistë, Shakira tha se ajo ka qenë gjithmonë e varur emocionalisht nga burrat dhe se e bleu edhe atë histori që një grua ka nevojë për një burrë për të përfunduar veten, një familje.

Tani ndihem e kompletuar sepse ndjej se varem nga vetja dhe se kam edhe dy fëmijë që varen nga unë, kështu që duhet të jem më e fortë se një luaneshë. E pata edhe atë ëndërr për të pasur një familje në të cilën fëmijët kishin një baba dhe një nënë nën të njëjtën çati. Jo të gjitha ëndrrat në jetë realizohen, por jeta gjen një mënyrë për t’ju kompensuar në një farë mënyre. Kam kuptuar se gratë janë në një moment kyç për shoqërinë. Jemi në një pikë ku mbështetja që mund të marrim nga njëri-tjetri është shumë e rëndësishme, është shumë e rëndësishme.