Celebrities Gossip Music Showbiz

Taylor Swift thyen rekord me koncertin e saj në Stokholm!

Ylli i muzikës pop Taylor Swift mbajti të parin nga tre koncertet e saj në Stokholm, Suedi dhe u shpreh se fansat e saj thyen rekordin e pjesëmarrjes në “Friends Arena”. “Unë jam duke u çmendur për një sërë arsyesh, duke parë kaq shumë njerëz sonte”-komentoi ylli, sipas një shkrimi nga “USA Today”.

E para prej të cilave është se unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të luaj një koncert në Stokholm më parë dhe koncerti im i parë është i tillë.  Ju e bëtë këtë koncert, koncertin më të madh ndonjëherë në këtë fazë.

Swift nuk specifikoi numrin e saktë të të pranishmëve, por sipas faqes së internetit të stadiumit, kapaciteti i tij i koncerteve ndryshon dhe mund të mbajë deri në 60 000 njerëz, në varësi të vendndodhjes dhe paraqitjes së skenës.

Taylor Swift është një artiste mjaft e talentuar e cila mban emrin sukses në çdo projekt dhe në çdo hap të karrierës së saj. Kjo është pasqyruar edhe së fundmi në albumin e saj më të ri. Këngëtarja theu një rekord të ri me mbi një miliard transmetime në platformën e Spotify. I quajtur “Tortured Poets Department” albumi është i pari që arriti këtë moment historik në vetëm 1 javë. 

Publikimi i fundit i Swift, “The Tortured Poets Department”, po vazhdon të bëjë bujë. Spotify së fundmi njoftoi se kënga e 34-vjeçares “Fortnight”, me Post Malone, u bë kënga më e transmetuar në një ditë të vetme. Platforma e transmetimit ndau lajmin në një postim në X ku shkruhej: “Më 19 prill 2024, “Fortnight (feat.Post Malone)” e Taylor Swift u bë kënga më e transmetuar e Spotify në një ditë të vetme”. Swift shfaqi premierë videoklipin e përpunuar të “Fortnight” së bashku me albumin e ri. Ai vjen pasi albumi tejkaloi “Cowboy Carter” të Beyonce për debutimin më të madh për një album të vitit 2024.