Celebrities Fashion Showbiz

Veshja e veçantë e artistes Doja Cat nga ‘Schiaparelli’ në “Billboard Music Awards 2022” tërhoqi vëmendjen e të gjithëve!

Tapeti i kuq është bërë pak surreal që kur Daniel Roseberry solli debutimin e koleksionit të modës së botës tjetër të ‘Schiaparelli’-t të pranverës së vitit 2022. Është bërë e preferuara në mesin e të famshmëve më të guximshëm në muajt pas shfaqjes së Javës së Modës në Paris të Maison në fillim të këtij viti. Për dëshmi të kësaj, mos shikoni më larg se Doja Cat të dielën mbrëma në Billboard Music Awards 2022. Reperja 26-vjeçare vodhi shfaqjen me një korse skulpturore prej kadifeje të veshur sipër një fundi të zi deri në dysheme, mjaft të shkurtër për t’i dhënë një vështrim këpucëve të saj, të cilat ishin të lyera me ngjyrë ari dhe kishin formë si këmbët e vërteta. Ndërsa modelja Rachel Marx i kishte ekspozuar thithkat e saj të plota kur Roseberry debutoi me koleksionin janarin e kaluar gjatë javës së modës së lartë në Paris, Doja e mbajti atë (deri diku) në tapetin e kuq të përshtatshëm me mbulesën e vogël prej ari të thithkave nga Agent Provocateur, të veshura poshtë një bande prej tyli mëndafshi që përputhej me të gjithë veshjen e saj.

Sikur të mos mjaftonin të gjitha këto për të bërë një deklaratë, Doja shfaqi vathët e saj masivë prej ari në formë veshi që mbanin grupin e tyre të rrathëve të shkëlqyeshëm. Fletë ari 24 karatësh shtriheshin edhe në çantën e saj, e cila ngjante më shumë me një skulpturë të Saturnit që vinte e plotë me një unazë (mjaft e përshtatshme për një repere që sapo nxori një album të titulluar “Planet Her”). Më vonë atë natë, aksesorët dëshmuan se ishin një shoqërues i përsosur për çmimet e saj të praruara të ‘Top R&B Artist’ dhe ‘Top Female R&B Artist’.

Kemi stilistin e Dojas, Brett Alan Nelson për të falënderuar jo vetëm për pamjen e reperes, por edhe për një përditësim nëse ajo ishte apo jo serioze për t’u tërhequr.