Celebrities Gossip Showbiz

Ylli i Titanik-ut, Kate Winslet, feston sot 47-vjetorin!

Kate Winslet është një aktore angleze shumë e dashur dhe e pëlqyer. E njohur për punën e saj në filma të pavarur, veçanërisht drama të periudhës, dhe për portretizimin e saj të grave kokëfortë dhe të ndërlikuara, ajo ka marrë shumë vlerësime, duke përfshirë një çmim Oscar, një çmim Grammy, dy çmime Primetime Emmy, tre çmime BAFTA dhe pesë Golden Globe.

Revista Time e cilësoi Winslet si një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë në 2009 dhe 2021. Winslet studioi dramë në Shkollën e Teatrit Redroofs. Paraqitja e saj e parë në ekran, në moshën 15-vjeçare, ishte në serialin televiziv britanik Dark Season (1991).

Ajo bëri debutimin e saj në film duke luajtur rolin e një vrasëse adoleshente në Heavenly Creatures (1994) dhe fitoi një çmim BAFTA për rolin e Marianne Dashwood në Sense and Sensibility (1995). Ylli botëror pasoi me rolin e saj kryesor në romancën epike “Titaniku” (1997), i cili ishte filmi me fitimet më të larta në atë kohë.

Sot Kate Winslet feston 47-vjetorin dhe ne ju sjellim disa nga fotot e saj më seksi ndër vite. Bukuroshja na ka vërteruar se është e bukur brenda dhe jashtë, jo vetëm me pamjen e saj, por edhe me zemrën, talentin, këmbënguljen dhe punën e palodhshme.