Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music

Billie Eilish nuk njeh kufij, ajo do të jetë pjesë e një projekti të ri krejtësisht ndryshe!

Billie Eilish do të performojë si Sally nga ‘The Nightmare Before Christmas’ në koncertin e ardhshëm të Danny Elfman në Los Angeles. Fituesja e çmimeve ‘Grammy’ do të ngjitet në skenë në stadiumin e  ‘Banc of California’ në Los Anxhelos më 29 tetor për të interpretuar Këngën e Sally nga klasiku i ‘stop-motion’-i i vitit 1993.

Kompozitori Danny njoftoi në Twitter se:

Unë jam absolutisht i emocionuar që Billie do të bashkohet me ekuipazhin tonë! Kjo do të jetë një kënaqësi e vërtetë!

Ngjarja e Halloween-it do të shohë gjithashtu Weird Al Yankovic si Lock dhe Ken Page do të kthehen si Oogie Boogie.

Billie u pa duke u takuar me producentin e filmit, Tim Burton, në një festë të ‘Grammy’-t në muajin janar të vitit të kaluar. Filmi u bazua në një poezi dhe histori të shkruar nga Burton, dhe vazhdoi të fitonte 91.5 milionë dollarë në arkë kundrejt një buxheti prej 24 milionë dollarësh. Duke u bërë i njohur gjatë viteve, filmi është ribotuar nga ‘Walt Disney Pictures’ shumë herë.

Rikujtojmë se ajo gjithmonë është në botën e saj dhe di si t’i mahnisë të gjithë fansat e saj. Billie Eilish është në qendër të vëmendjes për çdo veprim të sajin. Në premierën e filmit ‘No Time To Die’, ajo zbuloi një tatuazh të ri në dorën e saj. Fituesja 19-vjeçare e Grammy tregoi rastësisht ndërsa po ecte në tapetin e kuq me vëllain e saj më të madh, Finneas, në Royal Albert Hall, ku festuan edhe për këngën e Bond që ata krijuan për filmin.

Tatuazhi i saj i fundit tregoi dy zana të vogla të ulura pranë së bashku me krahë masivë të gdhendur në cepin e dorës së saj të majtë. Ky besohet të jetë një tatuazh i bërë së fundmi pasi gjatë performancës së saj në ‘Governors Ball’  ku ajo arriti që t’i mahniste të gjithë, nuk e kishte një tatuazh të tillë.