Aktualitet
Komisioni i Senatit miraton kandidaturën e ambasadorit të ri amerikan në Shqipëri, David J. Kostelancik!

Komisioni për Marrëdhëniet me Jashtë i Senatit amerikan miratoi të martën kandidaturën e diplomatit David…

HISTORIKE! Asambleja i thotë “Po” anëtarësimit të Kosovës në KiE, 171 deputetë votuan pro!

Asambleja Parlamentare ka votuar PRO me shumicë votash që Kosova të avancojë edhe më tej…

Përplasjet me Metën, dorëhiqet nënkryetari i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari!

Pak orë pasi kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta akuzoi laraska dhe sufllaqexhinj që…

Marrëveshja me USAID, Ministri Mete: Zgjerohet më tej financimi, shtyhet deri në 2030!

Qeveria Shqiptare ka nënshkruar sot rinovimin e marrëveshjes së ndihmës për objektiva zhvillimi me Qeverinë…

Bllokohet rruga e Arbrit, varg kilometrik automjetesh në bypass-in e Murrizit!

Bypass-i i Murrizit është bllokuar ditën e sotme rreth orës 16:00 duke krijuar një varg…

“Rusia duhet të paguajë për luftën në Ukrainë”, Basha në KiE: Vendimi të shërbejë si pengesë ndaj çdo agresioni të ardhshëm!

Kryetari i PD Lulzim Basha mbajti fjalën e tij sot në Asamblenë Parlamentare të Këshillit…

Aksident i rëndë në Kroaci, 29 vjeçarja shqiptare përplas për vdekje vëlla e motër! Si ndodhi ngjarja e rëndë!

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gradac të Kroacisë ku një 29 vjeçare shqiptare,…

Lehtësi fiskale për të rinjtë e punësuar!

Të gjithë të rinjtë deri në moshën 29 vjeç që janë në marrëdhënie pune, duke…

Meta kërcënon dhe fyen kreun e SPAK, Dumani i përgjigjet: Akuza të pabaza që i bëhen institucionit!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kërcënuar dhe fyer sot hapur drejtuesin e…

Reagimet pas vrasjes së gruas në Pejë: Shpallni gjendje emergjente, në 10 vite 56 gra janë vrarë në Kosovë!

Brenda katër ditësh, Kosova u trondit dy herë nga vrasjet e grave. Në Pejë të…

Kuvendi mirëpret takimin e Komisionit për Demokraci dhe Siguri të NATO-s!

Kuvendi i Shqipërisë mirëpret takimin e Komisionit për Demokraci dhe Siguri i Asamblesë Parlamentare të…

Impianti fotovoltaik mbi Zadejë, Komiteti i Digave jep ”ok” për KESH-in!

Komiteti Kombëtar i Digave të Mëdha ka dhënë miratimin për projektin e zbatimit të një…

ERE i lë kohë kompanisë deri në dhjetor për kalimin e Albgaz nga MIE tek Financat…

Kërkesa e Albgaz për certifikimin si operator i kombinuar i gazit natyror ka mbetur peng…

Sekuestrohet 7.500m2 tokë në Vorë, arrestohet ish-kreu i komunës Bërxullë dhe 3 të tjerë…

Policia e Tiranës informoi sot për ekzekutimin e urdhërarresteve për ish kryetarin e komunës së…

Largimi i maxhorancës nga komisioni hetimor, Salianji në deklaratë: Rast i paprecedentë, në mënyrë tinzare…

Kryetari i Komisionit për “TIMS” , Ervin Salianji ka dalë në një konferencë për mediat…

“Kam 4 ditë që s’e shoh djalin”- Mamaja denoncon humbjen e fëmijës 3-vjeçar, në pranga gjyshi nga babai, në kërkim gjyshja!

Një fëmijë 3-vjeçar është deklaruar i humbur në Policinë e Durrësit. Fëmija jetonte me mamanë tij, ndërsa babai…

Gjyqi historik ndaj Trump, i pari për vepër penale ndaj një ish presidenti amerikan!

Të hënën filloi gjyqi historik penal ndaj ish-Presidentit Donald Trump, nën akuzat për falsifikim e…

Kriza në Ukrainë, Presidenti kinez Xi propozon konferencë ndërkombëtare!

Kina ka raportuar se mbështet idenë e thirrjes së një konference ndërkombëtare paqeje për të…

Zelensky thirrje aleatëve: Të dëshmojnë për Ukrainën të njëjtin unitet që treguan për Izraelin!

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy u bëri të hënën thirrje aleatëve që të shfaqin të njëjtin…

Një grua dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Pejë!

Një grua dyshohet se është vrarë me armë zjarri nga bashkëshorti i saj në banesën…

Arrestohet krahu i djathtë i ‘Rrumit të Shijakut’. Agron Bejdolli akuzohet për pengmarrjen e vëllezërve Beqiraj!

Agron Bejdolli, krahu i djathtë i Pëllumb Muharremit, i njohur ndryshe si “Rrumi i Shijakut”,…

“Duhet rritur perimetri i sigurisë pranë shkollave”- Balla: Luftë ndaj fenomenit të lëndëve narkotike!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka zhvilluar një takim me personelin arsimor, nxënësit dhe drejtues…

Ditë historike për Kosovën, Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës pritet të votojë për raportin për anëtarësim!

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës do të hedhë në votim raportin për anëtarësimin eventual…

Parashikimi i motit, 16 prill 2024!

Për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Si…

Ambasadori i BE takohet me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese: Diskutuam për punën e institucionit kyç të sistemit demokratik të vendit!

Ambasadori i BE në Tiranë, Silvio Gonzato është takuar me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese Holta…

Mediat greke: Fredi Beleri zyrtarisht kandidat për eurodeputet, përçahet partia e Mitsotakis, ministri i Jashtëm kundër kryeministrit!

Fredi Beleri zyrtarisht është kandidat për eurodeputet në Parlamentin e BE, nën siglën e partisë…

Ish-peshëngritësi Pirro Dhima kandidat i partisë së Mitsotakis për eurodeputet, premtimi që i bëri kryeministrit grek!

Ish-peshëngritësi Pirro Dhima, është një ndër kandidatët në listën e partisë “Demokracia e Re” për…

Mblidhet sërish Komisionin Hetimor i TIMS, debate mes Salianjit dhe Gogut: Nuk mund të luajmë kungulleshka! Është vërtetuar se ka ndërhyrje në sistem!

Është mbledhur ditën e sotme Komisioni Hetimor për sistemin TIMS. Sikundër edhe në seancën e…

Moscaktimi i datës për mocion me debat në Kuvend për drogën, Bardhi: Socialistët gati të shkrijnë Kuvendin për Olsi Ramën!

Gazment Bardhi e konsideroi shkelje të Kushtetutës, moscaktimin e një date nga ana e konferencës…

Mandati i Xhaçkës, Çuçi: Mos bini pre e spekulimeve, është zbatuar 100% vendimi i Gjykatës Kushtetuese!

Pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, kreu i grupit parlamentar i PS, Bledi Çuçi u…

Kathimerini: Fredi Beleri, kandidat për eurodeputet i partisë së Mitsotakis!

Media greke “Kathimerini” ka publikuar një artikull, sipas të cilit, Fredi Beleri do të jetë kandidat për…

Emrat e rinj të ambasadorëve dhe të emisarëve të BE-së në Ballkanin Perëndimor!

Ajo që ishte kuptuar kohë më parë, lidhur me rotacionin e madh të ambasadorëve të…

Maqedonia e Veriut, bashkësponsore e rezolutës për Srebrenicën në OKB!

Maqedonia e Veriut do të jetë bashkësponsore e një rezolute në Kombet e Bashkuara (OKB)…

Zjarri në urgjencën e QSUT, 30 milionë lekë rehabilitimi! Ministrja Koçiu: Brenda majit kthehet funksioni

Më shumë se 2 muaj nga rënia e zjarrit në urgjencën e re të Qendrës…

Grupi i Dialogut miraton planin e punës për Reformën Zgjedhore, zbulohet afati i dorëzimit të projektligjit në Kuvend!

Grupi i Dialogut në Komisionin e Ligjeve ka miratuar këtë të hënë planin e punës…

Veliaj inspekton qendrën e re komunitare: Do të krijohen dy hapësira të reja për varreza në Vaqarr dhe Petrelë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi qendrën e re për shërbime komunitare në…

Maxhoranca refuzon kërkesën e opozitës për mocion me debat për Xibrakën, Bledi Çuçi replika me Bardhin!

Në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi…

Vuçiç: Do kundërshtojmë fort fuqitë botërore për projektrezolutën e Srebrenicës!

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se pavarësisht se ka kundër fuqitë më dominuese botërore, Serbia…

MIE nis kërkimet për kompaninë që do monitorojë kontratën konceisonare në Triport Vlorë!

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka nisur kërkimet për kompaninë që do të monitorojë zbatimin…