Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Music Showbiz

Chris Brown i revoltuar me Kanye West, por për çfarë?!

Albumi “DONDA” i Kanye West më në fund është publikuar, por me një mori polemikash dhe akuzash. Pas një vonese prej më shumë se 13 muajsh, fansat e reperit 44-vjeçar ishin të lumtur të mësonin se albumi i tij i 10-të i shumëpritur kishte dalë në çdo platformë transmetimi të dielën në mëngjes.

Sidoqoftë, një person që nuk u emocionua shumë pasi dëgjoi për herë të parë ishte këngëtari Chris Brown, i cili me sa duket ishte i prerë nga albumi. Këngëtari 32-vjeçar besonte se do të paraqitej në një pjesë të këngës “New Again”, e cila u rendit si pjesa e 18-të e albumit të këngëve, pasi Kanye më vonë zbuloi se projekti u publikua pa miratimin e tij.

Vetëm disa orë pasi Donda ishte e publikuar në platformat e transmetimit, Brown në dukje shpërtheu, në një mesazh të postuar në InstagramStories. Ai e quajti atë mashtrues duke shpërthyer në ofendime.

Rikujtojmë se, reperi Kanye West akuzoi shtëpinë diskografike se albumi doli pa miratimin e tij. Nga kjo deklaratë, përfaqësuesit e “Universal” ende nuk kanë reaguar, por sipas disa burimeve brenda në kompani e quajtën pretendimin e West ‘idiotllik’. “Donda” përfshin bashkëpunime të Kanye me JAY-Z (në “Jail”), Weeknd, Jay Electronica, Young Thug, i ndjeri Pop Smoke,Travis Scott, Lil Baby, Kid Cudi dhe shumë të tjerë.