Dorjana Lato

BE: Serbia do të ketë pasoja për mospërshtatje me politikën tonë të jashtme!
Aleksei Navalny prehet në Moskë!
Hiqen vizat për shqiptarët që udhëtojnë drejt Azerbajxhanit!
Kryeministri Rama në Azerbajxhan: Qeveria synon të ndërtojë një qendër të gazit të lëngshëm në Vlorë!
Jepet alarmi, bota numëron mbi 1 miliard persona obezë!
Greqia mes 7 vendeve që i kërkojnë BE-së integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor!
Shqipëria pranon dronët Bayraktar/Dërgohen në bazën e NATO-s në Kuçovë!
Rusi, masa të rrepta të sigurisë pranë vendit ku do të prehet Alexei Navalny!
Zgjedhjet e para në Iran pas protestave masive/Pritet pjesëmarrje e ulët!
Shefi i OKB-së: Mund të kërkohet hetim i pavarur për vrasjet në Gaza!
Barra e sëmundjeve rrit importet e farmaceutikës, por po konsumohen ilaçe më të lira!
Muaji mars nis me mot të paqëndrueshëm, parashikimi për sot!
“The Sun” i prezanton britanikëve Shqipërinë e peizazheve, historisë dhe çmimeve të lira!
PE: Të hiqet veto në procesin e zgjerimit!
Amerika po shqyrton mundësinë e hedhjes së ndihmave nga ajri në Gaza!
SHBA, Gjykata e Lartë do të shqyrtojë pretendimet e Trump-it për imunitet presidencial!
Fjalimi drejtuar kombit, presidenti rus Putin bën kërcënime të frikshme!
Serbia nuk mbështeti deklaratën e BE-së për Navalny-n, Vuçiç: Nuk është tragjedi e madhe!
Prodhim municionesh në rajon për Ukrainën, Rama: I thamë “Po” Zelenskyy-t!
BE: Raporti i ODHIR-it konfirmon shqetësimet për parregullsi në zgjedhjet në Serbi!
Si do ta ndihmojnë Ballkanin 6 miliardë eurot e kushtëzuara të BE-së?
Serbia nuk mbështet deklaratën e BE-së për vdekjen e kryeopozitarit rus Navalny!
Kolegji i Evropës në Tiranë, Mogherini: Aplikuan 241 studentë nga 41 vende!
Plani i rritjes në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, Rama: Mos humbim mundësitë/Varhelyi: Zbatoni rregullat e BE-së!
Freedom House: Shqipëria dhe Kosova “pjesërisht të lira” pavarësisht përparimeve!
Shkurti mbyllet me mot të paqëndrueshëm/Parashikimi për ditën e fundit të muajit!
BNN Breaking për turizmin në Shqipëri: Vendi, fener për udhëtarët!
Tirana pret Samitin e Ballkanit Perëndimor me BE-në, Rama: Plani i rritjes, mbështetje e re për vendet e rajonit!
Konferenca Rama-Zelenskyy/Kryeministri: Ukraina të mbështetet ushtarakisht/Presidenti ukrainas: Rusia, gjithçka për të destabilizuar Ballkanin!
Mbyllet Samiti “Ukrainë-Europa Juglindore” në Tiranë!
Samiti i Tiranës për Ukrainën: Zelenskyy: Humbja e Putinit, siguria jonë!
Pas takimit në Kryeministri me Ramën, Zelenskyy: Diskutuam prodhimin e mundshëm të armëve të përbashkëta!
Biden dhe Trump fitojnë lehtësisht zgjedhjet paraprake në Miçigan!
Nënshkruhet Traktati i Miqësisë dhe Bashkëpunimit Shqipëri-Ukrainë/Zelenskyy i akordon Ramës Urdhrin “Yaroslav i Urti”
Pamjet e mikpritjes së presidentit Zelenskyy në Kryeministri!
OKB: Thuajse e sigurt përhapja e urisë në Rripin e Gazës, pa armëpushim!
Njihuni me parashikimin për ditën e sotme!
Ndihma për Ukrainën, bisedime të tensionuara në Shtëpinë e Bardhë!
Zelenskyy në takim me Ramën/Presidenti ukrainas: Sot punoj në Tiranë!