Dorjana Lato

Albin Kurti nuk tërhiqet: Policët largohen kur të ikin bandat kriminale të Serbisë!
Ligjvënësit amerikanë mbështesin krijimin e një gjykate për krimet Rusisë në Ukrainë!
Lihet në burg kryebashkiaku i Himarës, Fredi Beleri/Apeli ndryshon masën për Kokaveshin!
Veriu i Kosovës, kryeministri Rama: Zgjidhje në krah të botës demokratike, fund absurdit kërcënues!
Kryediplomati serb, Daçiç: Amerika i kërkoi Albin Kurtit të formojë Asociacionin!
Mbështetja mbi përballimin e krizës energjetike, BE-ja i alokon 72 milion euro Shqipërisë!
U plagos të hënën në përleshje me KFOR-in, e rëndë gjendja e serbit që mund të dërgohet në Beograd!
Kosova e Serbia e fajësojnë njëra-tjetrën për tensionet në veri!
Policia e Kosovës: Shpërfillni thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës!
NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovën e veriut!
Sërish mot i paqëndrueshëm në vend, parashikimi për sot!
Viktima dhe të plagosur nga bombardimet ruse në Ukrainë!
Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në veri të Kosovës!
Vazhdojnë protestat e serbëve në veri të Kosovës/Liderë europianë diskutojnë situatën!
Zhvillimet në veri të Kosovës, Kremlini: Duhen mbrojtur të drejtat e interesat serbe!
Kryeministri Rama në Forumin e Bratisllavës: Ushtria serbe në kufi të Kosovës, zero fuqi!
Qeveria merr vendimin për kalimin e studimeve albanologjike në Akademinë e Shkencave!
Presidenti francez Macron: Kosova mban përgjegjësinë për trazirat në veri!
Albin Kurti në Bratisllavë: Nuk dua të krijoj struktura paralele në veri!
Albin Kurti në takime me zyrtarë europianë në Bratisllavë/Veriu i Kosovës me tensione!
Albin Kurti në Bratisllavë, serbët vazhdojnë protestat në veri!
Punime në rrjetin elektrik, probleme në furnizimin me ujë në Durrës!
Situata në veri të Kosovës, Serbia: I kemi përcaktuar vijat e kuqe!
Protestues të shumtë në Zveçan, shpaloset një flamur i Serbisë!
SHBA: Koha që Suedia të anëtarësohet në NATO!
Kurti për deklaratën e Blinkenit: E padrejtë, e gabuar dhe shumë naive!
Vazhdon moti i paqëndrueshëm në territorin shqiptar!
Tensionet në veri të Kosovës, sekretari Blinken thirrje palëve: Rikthejuni dialogut!
Fushata britanike kundër gomoneve, kritikohet dhe ngjall reagime të forta!
Rusia nis sulme të pazakonta ajrore gjatë ditës në Kiev!
AK: 4 gjoba për shkelje të rënda në tregun e konkurrencës!
Sulmohet nga serbët automjeti i ekipit të Top Channel, protestuesit i heqin targën dhe shkruajnë simbole serbe!
Tensionet në veri të Kosovës, Serbia: Po përfundojmë dislokimin e njësive ushtarake!
Energjia për eolikët dhe fotovoltaikët, ERE nis procedurat për miratimin e çmimit!
BE-ja bëhet gati për temperatura të larta, dyfishon kapacitetet për luftimin e zjarreve!
Protestuesit në Zveçan nuk lejojnë kalimin e automjeteve të Policisë së Kosovës!
Presidenti Begaj dekreton paketën e plotë të reformës së pagave!
Situata në veri të Kosovës, KFOR apel për t’u përmbajtur nga veprimet e tensionuara!
Vazhdon protesta në veri të Kosovës, serbët nuk tërhiqen!