Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Author: Redaksia e Lajmeve

E thonë statistikat, shqiptarët kryesojnë në Europë për vetëpunësimet!
Pedagogia filmohet duke rrahur dhe tërhequr zvarrë burrin në një parking publik.
Deputeti socialist provokon demokratët, i uron me foton e Enver Hoxhës/ Shpërthen Alibeaj, Çela: Më rruani…
Sulmi ndaj autobusit në Deçan me 3 viktima, 20 mijë euro për informacione lidhur me autorin apo autorët!
Djali iu vra nga babai në Itali, flet nëna shqiptare e Matiasit!
Përplaset autoambulanca në Rinas, vdes pacientja, tre persona në gjendje kritike!
Festat e nëntorit e gjejnë “Monumentin e Pavarësisë” në Tiranë të ridhunuar, por jo të rikonstuktuar.
I dënuar për “pedofili” dhe “ngacmim seksual” por rikthehet të japë mësim në shkollën 9-vjeçare/ Skandal me emërimin e mësuesit në Berat.
Policia proçedon 24 vjeçarin nga Prishtina që goditi eskortën e Berishës/ Zbardhet dinamika e aksidentit.
Rëndohet bilanci i ngjarjes tragjike në Gllogjan/ Drejtori i Policisë së Kosovës tregon pistat ku po hetohet.
2 vjet nga termeti tragjik i 26 Nëntorit që i mori jetën 51 personave.
Dosja ndaj Saimir Tahirit dhe Jaeld Çelës rikthehet në Gjykatën e Apelit të Posaçëm.
“Squid Game” vret edhe në jetën reale/ Një student i Koresë së Veriut do të ekzekutohet, pasi futi ilegalisht një kopje të serialit në vend.
Autogolat amatorë të Berishës dhe Metës! Opinion nga Denis Dyrnjaja!
Mallra të importuara si ndihmë humanitare, goditet skema e mashtrimit!
Mira Kazhani humb gjyqin me avokaten Adriana Kalaja!
Mision i ri për NASA-n, synon ndryshimin e orbitës së një asteroidi!
KPA rrëzon Komisionin e Kualifikimit, shkarkon gjyqtaren Alkelina Gazidede!
Kamp refugjatësh në Shqipëri? Debate në Komisionin e Sigurisë!
Dyshohet se u vetëvar duke bërë video për Tik-Tok, Kushi: E tronditur nga ngjarja e 13 vjeçarit.
Tjetër abuzim me të mitur brenda familjes/ Në Tiranë, babai ngacmon seksualisht vajzën.
Familjarët e Mateos tentojnë të futen me forcë ne burgun e Vlorës, aty ku mbahet Klodian Çalamani.
“Do të votoja pro bashkimit me Shqipërinë”, Mustafa dhe Petkoviç komentojnë deklaratën e Albin Kurtit për referendumin.
“Për kë bie kambana”… A është ky një mesazh i koduar i Ambasadores Amerikane Yuri Kim?
Përplasja me Bashën, Meta i rikthehet deklaratës së 2015-ës!
Aksidentet përgjakin rrugët e vendit, një viktimë e dy të plagosur në Shkodër e Sarandë!
Shpejtësi tej normave të lejuara në Farkë e Sauk, në pak orë “fluturojnë” 18 patenta!
Rriten aplikimet për azil në BE, Basha: “Shkak korrupsioni!”
Statistikat zyrtare e konfirmojnë: “3-mujori i tretë i vitit me rritje të numrit të vizitorëve në vend!”
Pamje shqetësuese nga një lokal në Lezhë, reagon policia!
Skandal me gardianët e burgjeve!
Mister fati i një 28-vjeçari nga Erseka/Gjendet makina e braktisur!
Prangosen dy burrat mbi 60-vjeç që abuzonin seksualisht me 13-vjeçaren në Sarandë/ Njëri oficer policie!
Përtej imagjinatës, 10 shatërvanë shumë të çuditshëm! Për të mos u humbur i Çekisë!
Kontrabanda me ilaçe, pranga dy farmacistëve në Tiranë!
Mashtrime me programe kompjuterike, 8 në pranga, 3 në kërkim!
Përgjimet zbulojnë ofertën e Taçit për bosët e Cosa Nostrës, por biznesmeni shqiptar i mohon. Cestagalli i shpreh falenderimet nga ana e palermitanëve për shërbimet e tij…
“Kamarieri që u bë boss i naftës”/ Rrëfimi i Rezart Taçit, si arriti të blinte kompaninë ARMO duke u hequr si amerikan
Banka e Shqipërisë: “Rritja e çmimeve në tregjet botërore, ndikim 54% në inflacion!