Armelda Methasani

Amnistia Penale/ Alibeaj: Votojmë vetëm atë që s’përfshin zyrtarët e hetuar nga SPAK!
Amnistia penale, Manja u përgjigjet akuzave të PD për faljen e zyrtarëve!
Propozimet e KQZ / Celibashi: Partitë të adresojnë vendimin e Kushtetueses për diasporën dhe herësin!
Zëdhënësi i Kremlinit: Konflikti me Rusinë është i pashmangshëm nëse Perëndimi dërgon trupa në Ukrainë!
Rusia ndalon eksportet e benzinës!
Koreja e Veriut i ka dërguar Rusisë mbi 6.000 kontejnerë me municione!
Samitet në Tiranë dhe vizita e Zelenskyt, publikohet plani i masave! Si do të bëhet qarkullimi i mjeteve
Macron: Aleatët janë pajtuar për të furnizuar Ukrainën me raketa!
Konflikti në Gaza! Biden: Shpresoj për një armëpushim Izrael-Hamas deri të hënën
Parashikimi i motit, 27 Shkurt, 2024!
Protestë e dhunshme e fermerëve para Këshillit Evropian në Bruksel/ Policia hedh ujë për të mbrojtur selinë e unionit!
Shtohen lëvizjet në kufi! Rritet edhe numri i shqiptarëve që udhëtuan jashtë në fillim të vitit
Ambasadorja ukrainase në Shkup: Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike!
Samiti i BERZH në Londër, Kurti përplaset me kryeministren serbe Brnabic!
BE-ja konfirmon pjesëmarrjen e delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në takimin për çështjen e dinarit!
Vizita e Zelenskyt në Shqipëri, ja rrugët që do bllokohen!
Personalitet dhe klas, shtypi italian vlerëson Kristjan Asllanin për paraqitjen e fundit!
Zelensky: S’e kuptoj sesi Trump mund të jetë në anën e Putin! Nuk i di qëllimet e Rusisë
Shaip Kamberi takon Vuçiçin: Nuk duam pozitë në qeveri. Serbia të ndryshojë qasjen ndaj shqiptarëve
Jep dorëheqjen kryeministri palestinez!
Armëpushim i përkohshëm në Gaza? Mediat izraelite: Pritet dërgimi i një delegacioni në Katar për bisedime të mëtejshme
Në prag të samitit në Tiranë, reagon Zelensky: Vlerësojmë mbështetjen e Shqipërisë ndaj Ukrainës!
Maqedonia e Veriut në prag të fushatës presidenciale/ Shqiptarët përfaqësohen me Bujar Osmanin dhe Arben Taravarin!
Ligji i ri i basteve, Shalsi: Kriteret për licensë janë forcuar. Braçe: Bastet do e mbysin sportin!
Skënderbeu mposht sërish Partizanin, dy kartonë të kuq dhe një penallti!
Shtohen analfabetët funksionalë, ekspertët e arsimit: Ndikon keqpërdorimi i teknologjisë dhe metodat e mësimdhënies!
Zelensky: 31 mijë ushtarë ukrainas u vranë, shpresoj për samit të paqes së shpejti!
Vijon protesta e fermerëve, bujqit polakë bllokojnë autostradën kyçe me Gjermaninë!
Anulloi takimin me fermerët, protestuesit “sulmojnë” Macron, përleshen me policinë në Paris!
Vjosa Osmani: Ne i qëndrojmë përkrah Ukrainës, liria do të triumfojë!
“Komuniteti ukrainas në Tiranë të ndihen si shtëpi”- Veliaj: Të mos harrohet Kievi dhe rezistenca e tij!
Dy-vjetori i luftës në Ukrainë/ Nga Von der Leyen, Meloni e Trudeau, udhëheqësit perëndimorë mblidhen në Kiev!
Dy vite nga pushtimi rus, ambasadori i Ukrainës: Mirënjohje Shqipërisë që hapi dyer për ukrainasit
Ceremoni solidariteti për Ukrainën në Tiranë, Wisner: Shqipëria, një partner i vërtetë i Ukrainës!
Tre të burgosur arratisen nga burgu në Grenada/ Rrëmbejnë jahtin dhe ekzekutojnë dy amerikanë
Parashikimi i motit, 24 Shkurt, 2024!
Nëna e Navalnyt thotë se i është lejuar ta shohë trupin e të birit!
SHBA: Bashkëpunimi ushtarak në rritje Iran-Rusi duhet ta shqetësojë botën!
Basha: Mbështesim SPAK të hetojë pushtetarët e korruptuar!