Top 100 Songs of 2023

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe e dimë që është ndoshta një nga momentet më të shumëpritura për ju dhe gjithashtu edhe për ne. Fundja kush nuk do të dëshironte ta mbyllte vitin me muzikë të mirë? Dhe ku tjetër vetëm se në Top Albania Radio!

Lista përmban një bashkim magjepsës të hiteve ndërkombëtare me ato vendase. Duke filluar me ”Dance the night” nga Dua Lipa, kolona zanore e filmit ”Barbie” qe theu rekorde shikueshmërie gjatë viti 2023, kryeson këtë listë. Pas saj vjen fenomeni dhe fituesi i ”Big Brother VIP 2” Luiz Ejlli me këngën ”Me ty”. Ishte pikërisht kënga që Luizi i dedikoi Kiarës teksa ishte brenda mureve të shtëpisë më të famshme në vend, që emocionoi jo vetëm Kiarën por shumë shqiptarë nëpër botë.

”E keni dit” nga Romeo, Ledri dhe Klementi ishte një bashkëpunim mjaft i sukseshëm ku klipi numëron pothuajse 27 milion klikime në Youtube. Ky hit veror shumë shpejt u bë pjesë e çdo club-i të natës si dhe mjaft viral në rrjetin Ti Tok me video të panumërta nën melodinë e kësaj kënge. ”E keni dit” renditet në vendin e katërt të kësaj liste, një vend më poshtë se ”Flowers” nga Miley Cyrus që bëri një bujë të jashtëzakonshme në mbarë botën. Kujtojmë se kjo këngë nuk ka më shumë se një vit në treg dhe klipi i saj numëron afërsisht 700 milion klikime.

Ndërsa lamë pas vitin 2023, le të jetë kjo listë një festë e melodive që kanë pikturuar kujtimet tona, kanë formuar momentet tona, dhe kanë lënë gjurmë në zemrat tona. Këto 100 këngë përfshijnë emocionet dhe përjetimet e shumta që kanë definuar udhëtimin tonë të përbashkët nëpër vitin 2023. Këtu mund të zbuloni playlist-ën e plotë të 100 këngëve më të mira të vitit…

1
Dua Lipa
Dance The Night
2
Luiz Ejlli
Me Ty
3
Miley Cyrus
Flowers
4
Romeo Veshaj x Ledri Vula
E Keni Dit
5
Lenny Kravitz
TK421
6
Måneskin
(Honey) Are You Coming
7
Elvana Gjata
Si Na
8
Thirty Seconds To Mars
Stuck
9
Alban Skenderaj
Mbretër pa kurorë
10
Calvin Harris, Sam Smith
Desire
11
Tiësto
Drifting
12
Yll Limani
Për kon je zbukuru
13
Fifi ft. Ermal Fejzullahu
Trendafil Blu
14
U2
Atomic City
15
Iniko
Jericho
16
Jovanotti
Ricordati di vivere
17
Luiz Ejlli
Përjetësisht
18
The Rolling Stones
Mess It Up
19
Denk x Noizy
Andërr
20
Aiello
Mi Piace Molto
21
Luiz Ejlli
Pa ty
22
Green Day
The American Dream Is Killing Me
23
Libianca
People
24
Sardi & Marsela Cibukaj
Deti
25
Dua Lipa
Houdini
26
Kejsi Tola
All Night
27
Donald
Nuk Je
28
Marco Mengoni, Elodie
Pazza Musica
29
Jericho
Ali Pasha i Janinës
30
Elhaida Dani
Vetja
31
Tom Walker
Burn
32
Armaldo Kllogjeri
Ta Dije
33
Offchestra
Dimëroj
34
Aurela Gaçe
Unike
35
Miley Cyrus
Used To Be Young
36
Capital T x EAZ x Rina Balaj
Dirty Move
37
Ardit Çuni
Leje
38
Troye Sivan, PinkPantheress, Huynjin
Rush
39
Stormzy
This is What I mean
40
Articolo 31
Classico
41
Luiz Ejlli X Donald Veshaj
2 Shotsa
42
Muse feat. Elisa
Ghosts (How Can I Move On)
43
Pirro Çako
Shpirt
44
Ed Sheeran
American Town
45
Diona Fona ft. Art
Dimër
46
KSHMR, Baimz
Get With Nobody
47
The Killers
Your Side of Town
48
Elai
Krenari
49
Biagio Antonacci, Benny Benassi
Tridimensionale
50
Harry Styles
Satellite
51
Gjon’s Tears
Midnight in Paris
52
Rita Ora
Don't Think Twice
53
Ronela Hajati
TQR
54
Drake
Polar Opposites
55
Dren Abazi
Ndoshta
56
Anxhela Peristeri x G-Bani
Të Dua
57
Semi Jaupaj
Lova
58
Emeli Sandé
All This Love
59
Måneskin
Valentine
60
La Fazani
Gjemi do pare
61
David Dreshaj
Alkool
62
Ben l'Oncle Soul
Sky has open doors
63
Yandel, Will.I.Am, El Alfa, One Six
Rómpela
64
The Weeknd
Acquainted
65
Besa
Tiki Tiki
66
Albora
Hala
67
Daddy Yankee
Bonita
68
Mahmood
Coctail D'amore
69
Olimpia
SMR
70
Dafina Zeqiri ft. Elgit Doda
Si Mua
71
JVKE, Cat Burns
Golden Hour
72
Agon Amiga x Lyrical Son
Kaluese
73
Gigliola Haveriku
Dy Fjalë
74
Semi Jaupaj
Autostradë
75
Olly Murs
Dancing On Cars
76
Ornella Vanoni, Samuele Bersani
Calma Rivoluzionaria
77
Klea Huta
4
78
Aiello
Domani Torno
79
Mozzik
Daddy
80
Vlashent Sata
Me Dasht
81
The Rolling Stones
Angry
82
Hozier
Eat Your Young
83
Alban Skënderaj
Obsesion
84
Marshmello, Tiago PZK
Como Yo
85
Ledri Vula
Paranormal
86
R3HAB x Pelican
Loca Loca
87
Vedat Ademi x Klejti Mahmutaj
E dua
88
Don Diablo & Paolo Pellegrino
Dangerous
89
Klajvert ft. Lorenc Hasrama
Luj Luj
90
Galantis x Hannah Boleyn
Little Bit Yours
91
Luiz Ejlli
Frymë
92
Yll Limani
Ulu
93
Don Diablo, Scrufizzer
Got That
94
Elvana Gjata
Synin
95
Charlie Puth
Lipstick
96
Fifi
Nale
97
Capital T
Malli Mka Marr
98
Luiz Ejlli
Amanet
99
James Carter, Ofenbach, James Blunt
Can't Forget You
100
Shakira, Fuerza Regida
El Jefe