Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Food & Drink

Ushqimet që duhen ruajtur në frigorifer!
Po kërkoni një gjumë të mirë?! Ja ushqimet që duhet të konsumoni!
Ushqimi më i kërkuar në botë!
Nëse doni një lëkurë të butë dhe pa rrudha, shmangni këto ushqime!
Disa mënyra për ta mbajtur ushqimin tuaj të freskët!
Ja arsyet pse duhet të konsumoni një lugë vaj ulliri në mëngjes!
Njihuni me akulloret pa përbërje qumështi super të shijshme!
Njihuni me vetitë fantastike të këtyre çajrave bimorë!
Në këtë sezon të ftohtë të vitit, këto pije të ngrohta duhet t’i provoni patjetër!
Me këtë mëngjes natyral ju do të fitoni energjitë e duhura!
Këto janë gjërat që nuk duhet të bëni kurrë pasi të keni ngrënë!
I konsumoni ullinjtë? Nëse po, ja përfitimet e mëdha që keni në organizëm!
Këto janë shenjat paralajmëruese që trupi juaj nuk e toleron sheqerin!
Një art i vërtetë! Këto ëmbëlsira janë më shumë sesa thjesht të shijshme!
Ushqimet që duhet të shmangni gjatë periodave
Këto ushqime nuk duhet t’i ngrohni përsëri në mikrovalë! Ja arsyeja përse!
Ja se si duket ushqimi i aeroplanit në disa linja ajrore të ndryshme në botë!
Njihuni me ushqimet që shkaktojnë varësi!
E përdorni kanellën në ushqimet tuaja? Nëse jo, ja përse duhet ta bëni!
Konsumoni shumë mandarina?! Nga sot e tutje mos e teproni më!
Konsumoni shumë patate të skuqura?! Ja të këqijat që i bëni trupit tuaj!
Ja disa nga aromërat e “çmendura” të ushqimeve nga e gjithë bota!
A e konsumoni qumështin para se të flini?! Trupi juaj është “falenderues” për këto arsye!
Me këto meme ushqimore është e pamundur t’i rezistoni të qeshurës!
Njihuni me ushqimet më të shtrenjta në botë!
Keni porositur për të ngrënë dhe jeni zhgënjyer?! Këto ushqime nuk kanë asnjë lidhje me origjinalet!
Njihuni me disa fakte të panjohura për restorantet e ushqimit të shpejtë!
Këto restorante kanë ushqimin dhe pamjen më të pazakontë në botë!
Festat e fundvitit po afrojnë! Ja ushqimet tradicionale të këtyre vendeve në botë!
Këto produkte ushqimore nuk ndikojnë aspak mirë në shëndetin tuaj!
Top Albania Radio