Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Travel
Ju prezantojmë me disa nga vendet e “turizmit të errët” në botë!

“Atlas of Dark Destinations” (Atlasi i Destinacioneve të Errëta), është një libër i veçantë, i…

Gjithçka që duhet të dini për Luginën Vipava, ‘Mbretëria e verës’!

Lugina Vipava, ndonëse shumë pranë kryeqytetit slloven, Lubjana, ende nuk është e njohur nga turistët…

India destinacioni i rradhës?! Ja çfarë duhet të keni parasysh përpara se të udhëtoni!

Ka disa tradita që nuk kanë humbur në kohë dhe ende respektohen. Çdo vend dhe…

Ju njohim me vendet që duhet të vizitoni gjatë 2022-it sipas shenjës suaj të horoskopit!

Sapo kemi hyrë në vitin 2022 dhe keni mjaftueshëm kohë të vendosni për vendin e…

Kinë, hapet tuneli më i gjatë nënujor!

Pasi zgjati gati katër vite për t’u ndërtuar, është hapur më në fund, tuneli më…

Shtatë destinacionet që duhen vizituar në 2022!

Kthimi djathtas aty ku të tjerët kthehen majtas është më e lehtë të thuhet se…

Prej 20 vitesh udhëton me djalin e saj mbi supe, historia e Niki Antram, nënës heroinë!

Prej 20 vitesh, ajo udhëton botën me djalin e saj me aftësi të kufizuara mbi…

10 plazhe magjikë që urojmë të vizitoni në vitin 2022!

Këto parajsa ende janë të ndaluara pasi COVID-i na detyron të tregojmë kujdes maksimal e…

E pabesueshme, njihuni me arsyen se përse hotelet nuk e kanë numrin 420 në asnjë dhomë

A keni qenë ndonjëherë përpara një tabele me dhoma të listuara në katin e 4-të…

10 destinacionet perfekte për ju që kërkoni të qëndroni larg zhurmave këtë fundvit!

Rrugët e mbushura plot, radhët e gjata për të hyrë në dyqane si dhe çmimet…

Nuk e keni vendosur ende se ku do e prisni natën e ndërrimit të viteve?! Ne ju njohim me disa nga hotelet më të mira në Shqipëri!

Ngrohtësi e dashuri siç një fillim viti është i destinuar të jetë dhe tradita shqiptare…

Për të apasionuarit e serialit “Emily in Paris”, ju njohim me vendet e xhirimeve që mund t’i vizitoni në jetën reale!

“Emily in Paris” është një serial që ka fituar ndjekës anembanë botës e një ndër…

Shtatë destinacionet e ëndrrave që ju duhet t’i vizitoni të paktën një herë në jetë!

Është e drejtë të thuhet se nuk kanë qenë dy vitet më të lehta. Pra,…

“Këtu në Shqipëri të shohin si UFO…”/Elton Tozaj rrëfen eksperiencat e tij të udhëtimeve ekskluzivisht në TAR!

Sot i ftuar në “Live From Tirana” ka qenë një nga ish-banorët e “Big Brother…

Numër i madh automjetesh që shkojnë drejt Dardhës, Policia del me njoftimin e rëndësishëm

Policia Rrugore e Korçës ka njoftuar të gjithë qytetarët se në datat 24 dhe 25…

Pamjet mbresëlënëse nga treni i ri luksoz italian “Orient Express”!

Së fundmi janë publikuar imazhet që tregojnë brendësinë mahnitëse të trenit të ri italian “Orient…

Bien hyrjet e turistëve të huaj në Shqipëri, rikthehen polakët dhe maqedonasit

Për periudhën janar- nëntor të këtij viti, në vend kanë hyrë gjithsej 5.4 milionë shtetas…

Si mbahen ende në “këmbë” monumentet historike të Romës?

Pothuajse 2000 vite më pas, si qëndrojnë ende në “këmbë” Koloseu dhe Panteoni pavarësisht tërmeteve,…

8 gjërat që e bëjnë Italinë unike!

Kur njerëzit flasin për Italinë, gjërat e para që vijnë në mendje janë makaronat, pica,…

Zbuloni cilët janë 14 qytetet në botë që e kanë zbukuruar pemën e Krishtlindjeve më bukur këtë vit!

Gjithmonë ajo që merr më shumë vëmendje kur vjen sezoni i festave është pema e…

Gjithçka që duhet të dini për superjahtin ‘Malena’!

Jahtet gjigante prej kohësh janë quajtur “qiellgërvishtës lundrues”, por koncepti i ri novator nga studio…

Portugali-Singapor, hapet linja e re e udhëtimit me tren që zgjat 21 ditë!

Me linjën e re hekurudhore të hapur në Laos në fillim të dhjetorit, do të…

E keni menduar ndonjëherë se cili është vendi më i largët në botë?! Nuk është aq bukur sa mund ta mendoni…

Bouvet është një ishull i vogël, vetëm 49 kilometra katrorë. Mund të përkufizohet gjithashtu si…

Udhëzuesi i Khalid Shafar për në Dubai…

Enë shkrirjeje kulturore, qendër ekonomike, destinacion turistik… Dubai është shumë gjëra për njerëz të ndryshëm,…

Cili është qyteti më i vjetër në botë i ndërtuar nga njerëzit?

Kur mendojmë se cili është qyteti më i vjetër në botë, përgjigja duhet të jetë në parim e thjeshtë. Fituesi është qyteti, ekzistenca…

Ja kush është gazetari i parë amerikan që udhëtoi në hapësirë në misionin e “Blue Origin”!

Michael Strahan u bë gazetari i parë amerikan që ka udhëtuar në hapësirë ​dhe ka…

Hong Kong/ Linjë e veçantë autobusi për ata që duan të flenë gjumë!

Banorët e Hong Kongut që nuk arrijnë dot të flejnë gjumë plotësisht gjatë natës, tashmë…

Magjia e dimrit, 10 vende të zhytura në përrallë!

Dimri i transformon vendet duke i bërë edhe më magjikë. Në të gjithë botën ka…

E keni pyetur ndonjëherë veten se pse stjuardesat i mbajnë duart pas shpinës?! Epo, zbulojeni!

Kur bëhet fjalë për avionët dhe linjën ajrore, e dimë se po flasim gjithashtu edhe…

NASA lëshon teleskopin e ri me rreze X për të zbuluar misteret e hapësirës!

NASA nisi ditën e sotme një mision të rëndësishëm, për të eksploruar misteret e hapësirës….

I bën ballë katastrofave natyrore më ekstreme, miratohet projekti për qytetin e parë ‘pluskues’ në botë!

Ndryshimet klimatike po detyrojnë arkitektët më të mëdhenj në botë të mendojnë zgjidhje alternative dhe…

Valbona renditet nga “Forbes” mes pesë bukurive natyrore që duhen vizituar!

“Forbes” revista prestigjioze  në një artikull për vendet e Ballkanit ka renditur pesë bukuritë natyrore…

“The Economist” na prezanton me kryeqytetin më të shtrenjtë në botë!

Kryeqyteti i Izraelit, Tel Aviv është qyteti më i shtrenjtë në botë, sipas një studimi…

Ju njohim me të riun që dëshiron të udhëtojë në të gjithë botën duke kalëruar!

Një menaxher restoranti la punën e tij të rehatshme dhe shpenzoi çdo kursim të jetës…

Ja cilat janë ndërtesat në botë që sfidojnë dhe testojnë kufijtë e arkitekturës!

Duke qenë se edhe teknologjia po avancon gjithçka po ndryshon. Ne po jetojmë në një…

Detaje të reja nga hoteli i parë hapësinor në orbitë!

Në vitin 2025 pritet të fillojë puna për hotelin e parë hapësinor në orbitë. Hoteli…

“Disney Cruise Line” nuk toleron as fëmijët/Rregullat e reja anti-COVID!

‘Disney Cruise Line’ së fundmi ka njoftuar se të gjithë pasagjerët e moshës 5-vjeç e…

Një ëndërr e bërë realitet, ju njohim me 30-vjeçarin që ka vizituar çdo vend të botës!

Të udhëtosh nëpër të gjithë botën është një objektiv pothuajse i pamundur për t’u arritur….

NASA shtyn misionin, ja kur pritet zbarkimi në “Hënë” për herë të dytë!

Misioni i parë i Agjencisë amerikane të Hapësirës (NASA), në Hënë, prej vitit 1972, është…