Best Music of 2023 (So Far)

Top Albania Radio promovon muzikën më të zgjedhur shqiptare dhe të huaj, me edicionet informative dhe një larmi programesh kulturore. 25 vjet transmetim, për të dhënë më të mirën. Lista e mëposhtme na rikujton këngët më të dashura të këtij viti, disa prej të cilave, është e pamundur të mos i keni dëgjuar të paktën një herë në makinën tuaj nën frekuencën tonë. Këngëtari amerikan Elvis Presley me princeshën e muzikës pop Britney Spears kryesojnë fronin e këtij klasifikimi prej 21 këngësh. Kësaj liste nuk mund t’i mungonin edhe emrat e njohur si Rita Ora, Harry Styles, Dua Lipa etj. Për më shumë ndiqni klasifikimin e mëposhtëm:

1
Elvis Presley, Britney Spears
Toxic Las Vegas
2
Armin van Buuren & Matoma feat. Teddy Swims
Easy To Love
3
Blanco, Mina
Un briciolo di Allegria
4
Rita Ora, Fatboy Slim
Praising You
5
Yandel, Will.i.am, El Alfa, One Six
Rómpela
6
Harry Styles
Satellite
7
Thirty Seconds to Mars
Stuck
8
Biago Antonacci, Benny Benassi
Tridimensionale
9
Dua Lipa
Dance the Night
10
Marco Mengoni, Elodie
Pazza Musica
11
Aiello
Mi Piace Molto
12
Iniko
Jericho
13
Tiesto
Drifting
14
Sigala, Mnek
Radio
15
Pet Shop Boys
I Will Fall
16
INNA
Que Dolor
17
James Carter, Ofenbach, James Blunt
Can't Forget You
18
Sub Focus
Fine Day
19
Gianni Morandi ft. Jovanotti
Evviva!
20
Jason Mraz
Pancakes & Butter
21
Ke$ha
Only Love Can Save Us Now