Design
Ejani edhe ju me ne bëjmë një tur në shtëpinë e Demi Lovato-s, nuk do të pendoheni!

Së fundmi, këngëtarja e njohur Demi Lovato ka bërë një tur në shtëpinë e saj…

Zbulohet mrekullia e shekullit të pestë në Gaza!

Së fundmi, një fermer ka zbuluar rastësisht një mozaik të jashtëzakonshëm në dysheme, i cili…

Prona e re e Kim Kardashian, shitja e katërt më e lartë në të gjithë shtetin e Kalifornisë!

Siç dihet, Malibu është një vend miliarderësh dhe nuk kishte se si Kim Kardashian mos…

50 nuancat e grisë, a janë ngjyrat neutrale që e mbajnë shtëpinë tuaj në “pranga”?

Fajësoj Instagramin për obsesionin me minimalizmin “e arritshëm”. Sinqerisht, unë fajësoj Instagramin për shumicën e…

Kurora me diamantin legjendar Koh-i-Noor i mbretëreshës Elizabeth dhe mallkimi që qëndron ‘mbi të’…

Një ndër gurët më të çmuar dhe xhevahiret më të shtrenjta të Mbretëreshës Elizabeth II…

Mozaiku i artistit shqiptar në nder të mbretëreshës Elizabeth merr vëmendjen e mediave ndërkombëtare!

Së fundmi artisti shqiptar Alkent Pozhegu ka mahnitur me mozaikun e tij të cilën këtë…

Drejtohet nga e njëjta familje për 52 breza, ju njohim me hotelin më të vjetër në botë!

Në të gjithë botën ka zinxhirë të mëdhenj hotelesh. Nëse nuk e dinit Nishiyama Onsen…

Hëna me vlerë 5 miliardë dollarë do të ‘zbresë’ në Dubai!

Dubai do të nisë një resort 5 milionë dollarësh në formë hëne. Resorti është projektuar…

Këto hotele zotërojnë tualetet më të bukura në botë, thjesht ju lënë pa “frymë”!

Nga vaska romantike à deux deri te dushi në ajër të hapur me panorama fenomenale,…

Studimi i fundit zbulon misterin se si u ndërtuan piramidat në Egjipt!

Një teori e re është bërë publike së fundi duke treguar se si egjiptianët e…

Një ndër më të pastrit në botë, vlerësohet me shifra të “frikshme” diamanti rozë!

Një diamant i ndritshëm rozë, i përshkruar si një ndër më të pastrit në botë,…

Në një muze në Spanjë tani keni mundësinë jo vetëm që ta shikoni një pikturë por edhe ta nuhasni!

Museo Nacional del Prado në Madrid të Spanjës ka krijuar një ekspozitë unike për pikturën…

Askush se kishte vënë re, në ‘US Open’ Serena Williams shkëlqeu me 400 diamantet në atletet e saj!

Serena Williams, tenistja legjendare e të gjithë kohërave, bëri spektakël në US Open dhe jo…

Gabimet që duhet të shmangni kur mobiloni tualetin e shtëpisë!

Tualeti është një nga dhomat e shtëpisë që vitet e fundit i është nënshtruar shumë…

Fotot më unike të kafshëve në Afrikë të 130 fotografëve do të dhurohen për bamirësi!

Më shumë se 130 fotografë kanë dhuruar fotografitë e tyre, të realizuara në Afrikë, për…

U dëmtuan në Bejrut gjatë shpërthimit të 2020, enët antike shfaqen në Muzeun Britanik!

Enët e lashta prej qelqi të restauruara, të cilat u dëmtuan gjatë një shpërthimi në…

Arkitektët e Dubait prezantojnë projektin gjigant që do të transformojë ndërtesën më të lartë në botë, Burj Khalifa!

Një firmë arkitekturore ka propozuar një projekt interesant. Është fjala për një pikë referimi të…

Gjithçka që fshihet brenda piramidave të lashta Maja!

Fiset e lashta Maja ndërtuan qindra piramida në të gjithë Mesoamerikën, rreth vitit 1000 para…

Koleksioni i bashkëthemeluesit të Microsoft Paul Allen së shpejti në ankand!

Koleksioni i bashkëthemeluesit të ndjerë të Microsoft, Paul Allen, do të dalë në ankand në…

Puna e palodhur që ‘fshihet’ pas fustaneve përrallore të dasmës së Jennifer Lopez!

Nusja e shumëpërfolur Jennifer Lopez ndyshoi disa fustane ndërsa festonte dasmën e saj me bashkëshortin…

Hapësira ime: Sheshi i lojërave në Paris i Alexander Rash!

Kur Alexander Rash filloi një program studimi jashtë vendit në 2013 nga shteti i tij…

Nuk kanë fund misteret e botës, tani edhe në Spanjë shfaqen “Stonehenge” si në Angli!

Dolmen e Guadalperal, një rreth gurësh graniti që daton nga 5000 para Krishtit, në rezervuarin…

Ju prezantojmë me shtëpinë në pemë të ngjashme me një “UFO”…

Koja është një fjalë suedeze që do të thotë “kasolle” ose “strofkë”. Ky është emri…

Këto nuanca në dhomën tuaj rrisin mirëqenien!

Ngjyra ka aftësinë e fuqishme për të ndikuar në mirëqenien tonë. Megjithatë, shumë prej nesh…

Zbulohet imazhi i fshehur në artifaktin e lashtë të njohur si “Pasqyra magjike”!

Mes mijëra thesareve të Muzeut të Artit të Cincinatti, në koleksionin e Azisë Lindore, një…

Del në shitje vila marramendëse ku dikur ka jetuar dhe Pablo Picasso!

Ka shumë vila fantastike në jug të Francës me histori që paraqesin mysafirë madhështorë, por…

Një ekspozitë e veçantë siç vetëm Louis Vuitton di ta sjellë!

Louis Vuitton mbushi 200 vjeç gushtin e kaluar dhe për të festuar trashëgiminë e ditëlindjes…

Nëse mendoni se qëndrimi në kampe është i vështirë, hidhini një sy familjes me 8 anëtare e cila jeton në autobus!

Qëndrimi në kampe kërkon të mësoheni, për disa është një sfidë e madhe dhe çfarë…

Gjendet në lumin gjerman anija e rrallë 400-vjeçare!

Arkeologët detarë në Gjermaninë veriore kanë zbuluar rrënojat e një anijeje mallrash 400-vjeçare që “u…

Ju ka shkuar ndonjëherë në mendje se pse sediljet e autobusëve janë shumëngjyrëshe?!

Çfarë kanë të përbashkët sediljet e autobusit dhe tapetet e lokaleve? Bëhet fjalë për printin…

I “parkuar” në mes të një fushe në Bali, misteri i avionit “Boeing 737”!

Një avion “Boeing 737” i braktisur është “parkuar” në mes të një fushe në Bali,…

Keni shpresa edhe ju që ndoshta të gjeni tuajin sepse ne ju tregojmë listën e thesareve të humbur!

Së fundmi revista e njohur “Esquire” ka publikuar 8 thesaret e mëdha të botës që…

Qyteti me më shumë nisma novatore, gjithçka rreth Barcelonës!

Gazeta britanike “The Telegraph” e ka cilësuar Barcelonën si qytetin më të mirë në botë…

Si Hailey Bieber krijoi trendin e thonjve që i fiksoi të gjithë!

Thonjtë ngjyrë qumështi apo të të ashtuquajturit ‘glazed donut nails’ janë një ide e shkëlqyer…

Arkeologët zbulojnë gjurmët e njeriut 12 mijë vjet më parë!

Pranë një baze amerikane në Utah, arkeologët kanë gjetur 88 gjurmë njerëzore dhe gjurmë të…

Gigi Hadid tani edhe stiliste, së shpejti vjen me linjën e saj të veshjeve!

Gigi Hadid tanimë do ta shohim edhe si një stilisti. Supermodelja bëri të ditur së…

Roboti ‘eksplorues’ që prek objektet nënujore pa u lagur!

Një robot i krijuar në Universitetin Stanford në Kaliforni është duke u zhytur deri te…

Për të gjithë ju që keni shtëpi me pamje nga deti ne kemi disa këshilla!

Dëshira e arratisjes për të banuar në një shtëpi plazhi është shtuar mjaft kohët e…

Kush nuk ka qenë akoma duhet të përjetojë të paktën një herë ‘magjinë’ e Treviso-s!

Vjeshtë italiane mes rrugëve të Trevisos, artit të Rilindjes dhe kulinarisë së rrallë që ofron…