Love & Sex
Stacionet e dashurisë që njeriu kalon kur dashuron dhe përfshirja e ndenjës së bukur në “Muzeu i Pafajësisë” nga Orhan Pamuk sillen ndryshe…

Një veshje me lule, një vëth i vetëm, fotografitë bardh e zi dhe mijëra mbetjet…

Teksa ju jeni të ‘pangopur’, aktorja Drew Barrymore mund të rri vite të tëra pa bërë seks!

Aktorja e njohur Drew Barrymore së fundmi është shprehur se mund të kalojë vite të…

Çifti i famshëm me diferencë moshe 37-vjeçare festojnë 1-vjetorin e martesës!

Gjyshja, 62 vjeçe dhe burri i saj 25-vjeçar kanë festuar së fundmi përvjetorin e tyre…

I kthehet shikimi dhe sheh për herë të parë bashkëshortin, gruaja mahnitet nga bukuria e tij!

Sophia Corah nga një sëmundje krejt e papritur u verbua por ishte dashuria e jetës…

“Kam rënë në dashuri me dy persona”/Psikologët shpjegojnë nëse kjo është e mundur!

Ndoshta nuk e besoni por një e katërta e britanikëve kanë shprehur se kanë rënë…

Anëtari i grupit të njohur “Imagine Dragons” ndahet nga partnerja e tij pas më shumë se dhjetë vitesh martesë!

Të gjithë e njohim grupin “Imagine Dragons” me hitet e tyre. Së fundmi lideri i…

Këto shenja të zodiakut kërkojnë një transformim 360° të jetës së tyre pasi bien në dashuri!

Marrëdhëniet evoluojnë natyrshëm. Në fakt, dashuria është një përvojë subjektive që është e ndryshme për…

Ben Affleck ka një ves që J.Lo nuk po mundet dot t’ia heqë!

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez njihen për një kohë të gjatë, dhe një nga gjërat…

Për një javë nuk ka seks, modelet e njohura në zi për mbretëreshën Elizabeth!

Njerëzit vajtojnë në mënyra të ndryshme. Tre modele që po marrin pjesë në konkursin Miss…

Pak pas ardhjes në jetë të djalit, Robin Krasniqi zbulon emrin e tij!

Çifti i njohur shqiptar, Robin dhe Marigona Krasniqi, të cilët së fundmi kanë qenë goxha…

Prej 14 vitesh kanë jetuar në shtëpi të ndryshme, çifti unik që mendon se kjo është zgjidhja ideale për një marrëdhënie të shëndetshme!

Janë së bashku prej 14 vitesh por qëndrojnë secili në shtëpi të ndara. Së fundmi,…

Të takosh dashurinë e jetës në metro, historia e pazakontë e dy studentëve!

Një studente 25-vjeçare nga SHBA kishte planifikuar të qëndronte vetëm tri ditë në Paris, vendi…

Se e dimë qe e keni me merak, ja sa shpesh duhet të kryeni marrëdhënie seksuale për të patur një lidhje të shëndetshme!

Të gjithëve u ka ndodhur të paktën një herë të pyesin veten se sa shpesh…

A u takua J.Lo dhe Ben Affleck me Alex Rodriguez gjatë kohës që ishin me pushime në Saint-Tropez?!

Një vit pas ndarjes së tyre, Alex Rodriguez dhe Jennifer Lopez kanë arritur të rindërtojnë…

“Ilary zbrazi kasafortën, më vodhi gjithçka!”/ Francesco Totti akuzon rëndë bashkëshorten e tij!

Në intervistën e gjatë për Corriere della Sera, Francesco Totti nuk flet vetëm për tradhtitë…

Si ta kuptoni që po bëheni toksikë më shumë seç duhet në takimin tuaj të parë…

Me siguri pasi keni përfunduar një lidhje të gjatë kenë thënë apo menduar shpesh me…

E ka vendosur që do divorcin/Emily Ratajkowski paraqitet në Gjykatën e Lartë të Manhattanit!

Modelja bukuroshe Emily Ratajkowski së fundmi ka bërë kërkesën për divorc nga partneri i saj,…

Takimet e para nuk janë gjithmonë flirtuese dhe romantike sidomos kur…

Nese më parë keni qenë në një lidhje të gjatë e dini mirë se të…

Epo të të bie të fikët teksa bën seks me burrin, vetëm aktoren Kelly Ripa kemi dëgjuar!

Së fundmi aktorja e njohur amerikane, Kelly Ripa ka tronditur me rrëfimin e saj. Ajo…

Olivia Wilde hedh poshtë spekulimet se ka lënë ish-in e saj për Harry Styles!

Olivia Wilde së fundmi ka folur për jetën e saj dhe më shumë për dashurinë….

Emily Ratajkowski nuk e vuajti aspak ndarjen, modelja në kërkim të dashurisë së re!

Pak muaj më parë, u publikua lajmi se Emily Ratajkowski dhe Sebastian Bear-McClard po nisnin…

Si mund të jenë burrat aleati kryesor për gratë në vitin 2022?

Sapo arrita të ulesha në trenin e mbushur me njerëz kur iPhone-i im vibroi sepse…

Pas ndarjes së Pique dhe Shakira, historia mund të përsëritet edhe njëherë nga futbollisti i njohur amerikan!

Mund të themi se së fundmi po ndodhin gjëra paksa të çuditshme me yjet e…

Adam Levine dhe Behati Prinsloo do të bëhen prindër për herë të tretë!

Këngëtari i njohur i grupit “Maroon 5” dhe partnerja e tij, modelja Behati Prinsloo do…

Çfarë duhet të keni parasysh kur ai t’ju prezantojë me familjen e tij…

Nëse jeni prej vitesh në një lidhje dashurore e dinë mjaft mirë se momenti kur…

Ndikimi që ka ndryshimi i klimës në marrëdhëniet seksuale!

Po sikur ndryshimet klimatike të ndikojnë edhe në seks? Ne po mësojmë të përballemi me…

Ah sa ‘fluks emocionesh’ ka në atë takim të parë…Shenjat që tregojnë se ai/ajo ju ka pëlqyer!

Përshtypjet e para janë të rëndësishme dhe ka dy raste kur kjo klishe është veçanërisht…

Muaji kur njerëzit janë më të prirur për të tradhtuar!

Tradhtarët kanë më shumë gjasa të fillojnë një lidhje tani, në krahasim me çdo muaj…

Përsëritet historia, milioneri britanik braktis gruan dhe nis romancën me ukrainasen që strehoi në shtëpi!

Një milioner britanik ka tradhtuar bashkëshorten e tij me refugjaten ukrainase, të cilën çifti e…

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz festojnë 8-mujorin e lidhjes dhe kanë dedikimet më të veçanta për njëri-tjetrin!

Jo vetëm gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë e “Big Brother VIP” por edhe pas…

Seks i mirë, mendje e mprehtë! Këtë thotë studimi të paktën…

Një studim në Universitetin e Coventry në Angli kishte qëllim të zbulonte nëse aktiviteti seksual…

Tradhtia është e sigurt, kombinimet më të ‘këqija’ të shenjave të zodiakut!

Fatkeqësisht, përveç lidhjeve perfekte, ka edhe lidhje mes 12 shenjave të horoskopit që tradhtia është…

Seksi në natyrë, një eksperiencë që duhet përjetuar me patjetër! Disa këshilla se si ta shijoni si ‘ekspertë’!

Kjo është një nga fantazitë më të zakonshme të njerëzve. E kemi fjalën për seksin…

Karakteristikat seksuale të meshkujve bazuar në shenjën e tyre të zodiakut!

Zodiaku na jep disa sugjerime ‘poshtë çarçafëve’. Le të zbulojmë se cilat janë karakteristikat kryesore…

Pas Camila Morrone radhën e ka modelja 22-vjeçare, Maria Beregova/Leonardo DiCaprio nuk ka kohë për të humbur!

Pas më shumë se katër vitesh lidhje, Leonardo DiCaprio dhe Camila Morrone janë ndarë. Burime…

Paskeni jetuar në ‘iluzione’, ekspertët sapo na treguan moshën ideale kur ju do të bëni seksin më të mirë të jetës suaj!

Krejtësisht të pabesueshme duket se janë hulumtimet e ekspertëve, lidhur me moshën kur një mashkull…

Ka fjetur me 700 burra dhe ende nuk është e ‘ngopur’, ylli i televizionit australian rrëfen varësinë ndaj seksit!

Ylli i televizionit australian Belinda “Love” Rygier pretendon se ka fjetur me mbi 700 burra…

Si të jeni një grua e “zjarrtë” për bashkëshortin tuaj…

Askush nuk e ka mohuar se seksi është më shumë në tru, por fati ynë…

Kushti i pazakontë që një vajzë i ka vendosur bashkëshortit në rast se ai e tradhton!

Një vajzë donte të sigurohej që burri i saj i ardhshëm do të mendohej dy…