Music
“Nuk kisha koncertet që kam sot…”/Era Rusi flet për transformimin e muzikës gjatë viteve dhe ndikimin e saj!

Sot e ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ka qenë artistja…

Nga Eurovisioni, koncerti recital dhe deri tek dashuria Era Rusi zbulon gjithçka ekskluzivisht në Top Albania Radio!

Sot e ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ka qenë artistja…

Sapo publikoi këngën e re Era Rusi zbulon në Top Albania Radio edhe projektet e radhës që pritet të vijnë!

Sot e ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ka qenë artistja…

Era Rusi tregon artistet më të mira të muzikës live në vendin tonë dhe zbulon ofertën për Big Brother VIP!

Sot e ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ka qenë artistja…

Top 5 këngët më të votuara të kësaj jave në renditjen italiane!

Muzika është një art i mrekullueshëm që fal vetëm qetësi dhe paqe. E kur bëhet…

Një këngë me babi Sabianin së shpejti…/Keisi Medini zbulon më shumë detaje në TAR!

Sot në emisionin “Live from Tirana” ishte e ftuar në studio këngëtarja dhe njëkohësisht ish-konkurrentja…

Ajo që po prisnim të gjithë bëhet realitet, Bebe Rexha së shpejti me një këngë shqip!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka përgatitur një këngë në gjuhën shqipe që…

Mbretëria e Bashkuar këtë javë kryesohet nga këto ‘top 5’ këngë!

“Lancio” është emisioni muzikor në Top Albania Radio ju shoqëron me këngët më të pëlqyera…

‘Udhëtim në fjalë e tinguj’ nga Shpat Deda vjen më 21 qershor në Top Channel dhe Top Albania Radio!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një artist…

‘Billboard Hot 100’ këtë javë kryesohet nga këto ‘top 5’ hite!

Billboard Hot 100 është tabela standarde e regjistrimeve të industrisë muzikore në Shtetet e Bashkuara…

Bëhuni gati, rikthehen më fuqishëm se kurrë grupi legjendar Spice Girls!

Duket se grupi i famshëm Spice Girls, do të jenë sërish bashkë për një projekt,…

“Selected By” vjen sonte me muzikën e përzgjedhur nga Dj Wizii!

Sonte në radion më të mirë Top Albania Radio do të jeni nën shoqërinë e…

Sonte “Notre Dame de Paris” në Air Albania/Elhaida Dani: Do të jetë natë e paharrueshme!

Muzikali francez “Notre Dame de Paris”, sot ngjitet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, prej…

Pauzë në muzikë?! Mc Kresha dhe Lyrical Son: “Shpresojmë që gjeneratat që do vijnë të lënë më shumë gjurmë se ne…”

Festivali më i shumëpritur “South Outdoor Festival” rikthehet edhe këtë vit në Borsh, në jugun…

Taylor Swift dhe Ice Spice publikojnë videon ‘Karma’ pas performancës në shfaqjen e New Jersey!

Adhuruesit e Taylor Swift dhe/ose Ice Spice në New Jersey kishin të ngjarë të mendonin…

Eventi që nuk duhet humbur, “South Outdoor Festival” – Powered by Coca Cola Zero!

“South Outdoor Festival” është një festë e të gjitha aktiviteteve jashtë në natyrë: sportit, kulturës,…

Sëmundja “mposht” Celine Dion, këngëtarja anulon përfundimisht turneun botëror!

Këngëtarja e njohur Celine Dion ka njoftuar së fundmi anulimin e të gjithë turneut botëror…

Muzika, arti, filmi, libri dhe jo vetëm…Gjithçka që duhet të dini për rrugëtimin drejt suksesit të ikonës, Tina Turner!

Tina Turner, këngëtarja legjendare me origjinë amerikane, grumbulloi një vlerë të konsiderueshme neto gjatë karrierës…

Në klasifikimin e kësaj jave, Spotify kryesohet nga këto ‘top 5’ këngë!

Në këtë episod dinamik, do të dëgjoni këngët të cilat qëndrojnë në krye të klasifikimeve…

Telashe për basistin e ‘Pink Floyd’, u shfaq në koncert i veshur si oficer i Hitlerit!

Performanca në arenën “Mercedes Benz” javën e kaluar në Berlin do t’i kushtojë shtrenjtë basistit…

Këngët më të mira të Tina Turner dhe historitë që fshihen pas tyre!

Tina Turner, e cila vdiq në moshën 83-vjeçare, krijoi shumë regjistrime klasike me kombinimin e…

Ajo u shua por ‘perlat’ e saj jo, këngët e Tina Turner shënojnë rritje në listat botërore!

Kënga e Tina Turner e vitit 1984, “What’s Love Got To Do With It”, ka…

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner!

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja…

Marrëdhënia e Tina Turner me Ike: Si u lirua dhe sfidoi ish-burrin abuzues!

Tina Turner fitoi famë së bashku me ish-bashkëshortin e saj, Ike Turner, në atë që…

Urban Band zbulojnë gjithçka rreth këngës së parë me videoklip së bashku në TAR!

Të ftuar këtë episod të ‘Lancio’ ishin djemtë e grupit ‘Urban Band’. 4 artistët sapo…

‘Top Awards’ këtë javë kryesohet nga këto ‘top 5’ hite shqiptare!

The Top List është klasifikimi i 100 këngëve më të mira të artistëve tuaj të…

Ledri Vula publikon albumin e tij në një mbrëmje plot me yje…

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej…

Bebe Rexha në bashkëpunim me Pnau dhe Ozuna sjellin videoklipin e realizuar nga inteligjenca artificiale!

Artisti australian PNAU ka publikuar një tjetër bashkëpunim hit të titulluar “Stars” së bashku me…

Edhe pak ka mbetur nga koncerti madhështor i Elvana Gjatës…

Elvana Gjata, e cilësuar si diva e muzikës bashkëkohore shqiptare, ka lajmëruar koncertin e saj…

Si e ka nisur karrierën Altin Shira dhe kush janë artistët që ai do të sjellë bashkëpunime së shpejti?!

Sot i ftuar në emisionin “Pardon My French” ka qenë këngëtari i njohur Altin Shira….

A ka ndikuar Big Brother VIP tek karriera e Altin Shirës në këto momente? Ja si përgjigjet këngëtari…

Sot i ftuar në emisionin “Pardon My French” ka qenë këngëtari i njohur Altin Shira….

Vin Veli zbulon se së shpejti do të sjellë një album të ri dhe gjithashtu tregon si ndikon Arbori tek muzika e tij!

I ftuar në emisionin “Pardon My French” nëpërmjet një lidhje telefonike ka qenë Dj Vin…

Pas ribashkimit me Noizy-n, Stresi në një rrëfim për TAR: “Njerëzit nuk kanë dashur kurrë që ne të jemi bashkë, por nuk ia dolën!”

I ftuar këtë episod të ‘Lancio’ ishte reperi i njohur Stresi. Gjatë muajve të fundit,…

Eksperienca në ‘BBVK’, raporti me ish-mikun e tij dhe bashkëpunime që nuk i mendonit, Stresi zbulon gjithçka për TAR!

I ftuar këtë episod të ‘Lancio’ ishte reperi i njohur Stresi. Gjatë muajve të fundit,…

Shawn Mendes dhe Camila Cabello shihen ‘dorë për dore’ në New York pas Coachella-s!

Një tjetër “Summer of Love” është në horizont. Shawn Mendes dhe Camila Cabello u panë…

Këngët më të mira të ndarjes që do t’ju ndihmojnë të shëroni zemrën tuaj të thyer!

Këngët e ndarjes janë kaq të fuqishme, apo jo? Ata ju kalojnë një periudhë në…

Top 5 këngët më të votuara të kësaj jave në renditjen italiane!

Muzika është një art i mrekullueshëm që fal vetëm qetësi dhe paqe. E kur bëhet…

Ylli kolumbian Shakira akuzohet për plagjiaturë për këngën e re “Acrostico”!

Në fillim të kësaj jave ylli kolumbian Shakira publikoi videoklipin e këngës së saj të…

Mbretëria e Bashkuar këtë javë kryesohet nga këto ‘top 5’ këngë!

“Lancio” është emisioni muzikor në Top Albania Radio ju shoqëron me këngët më të pëlqyera…