Auto & Moto
Një ‘maniak’ i makinave luksoze/Cristiano Ronaldo na njeh me koleksionin që kap vlerën e frikshme!

Nga një Ferrari ekskluzive te modele të ndryshme Rolls-Royce apo deri te një Bugatti me…

Toyota detyrohet të tërheqë makinat elektrike sepse po përballen me probleme serioze!

Gjigandi i industrisë motorike Toyota po tërheq 2700 nga automjetet e tij të para tërësisht…

Toyota vjen me një sërë përmirësimesh për RAV4!

Toyota ka njoftuar një seri përmirësimesh për RAV4 në Evropë. Gjenerata e pestë e SUV-së…

Çfarë pritet të ndodhë me shitjen e makinave elektrike deri në vitin 2028…

Shitjet e automjeteve elektrike mund të arrijnë në 33% në nivel global deri në vitin…

Tesla vijon të haset me probleme, i mungon fuqia punëtore në Gjermani!

Edhe pse shumë do të donin të punonin për Tesla-n, sindikata gjermane pretendon se pagat…

Dëmtuan makinën me qira, turistët francezë kërcënohen me jetë nga pronari në Santorini!

Një çift francez u detyrua së fundmi të paguante 5000 euro për “dëmtimin” e një…

Përfundon me sukses ‘rrugëtimi’ i parë i makinës fluturuese Jetson One, mësohet të pilotohet brenda pak minutash! (Video)

Makina fluturuese që vihet në funksion nga tetë motorë elektrikë, ka kryer fluturimin e parë…

Makinat elektrike, detaje të reja nga marrëveshja mes Honda dhe Sony!

Sony më në fund ka hyrë në fazën përfundimtare të projektit të zhvillimit të makinave…

‘Copë-copë’, makina luksoze e Cristiano Ronaldo-s përfshihet në një aksident!

Makina luksoze e Cristiano Ronaldos është përfshirë në një aksident në Mallorca. Aksidenti është duke…

Ju njohim me super makinën e shtrenjtë të prezantuar nga ‘Pagani’!

Pagani ka prezantuar një makinë të re, që do të jetë shumë e shtrenjtë dhe…

Rikthet seria legjendare e WW Beetle, 22 kopje për 570 mijë euro secila!

Milivie është një kompani gjermane e sapothemeluar që dëshiron të rikthejë në skenën e veturave…

Sony dhe Honda Motor bashkojnë ‘forcat’ për të shitur makina elektrike!

Së fundmi, Sony dhe Honda Motor kanë ranë dakord zyrtarisht për një sipërmarrje të përbashkët…

Krijohet makina diellore Lightyear 0, mund të funksionojë për muaj të tërë pa u karikuar!

Kompania holandeze Lightyear ka zbuluar se makina e parë diellore tani është e gatshme për…

Dua Lipa në telashe, policia i bllokon makinën super luksoze!

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa është kthyer në Londër pas turneut të saj ‘Future Nostalgia’, mirëpo…

Bugatti prezanton ‘mrekullinë’ e radhës, Centodieci EB110 Blue (Video)!

Më në fund Bugatti ka prezantuar makinën e re Centodieci, në shenjë respekti për modelin…

Shitja e makinave elektrike, Volkswagen “kokë më kokë” me Tesla!

Volkswagen mund të shesë më shumë makina elektrike se Tesla deri në vitin 2024. Gjatë…

Ford tërheq 49 mijë makina elektrike Mach-E nga Amerika!

Ford ka thënë së fundmi se do të tërheqë rreth 49,000 makina elektrike të modelit…

Makinat më të rralla japoneze së shpejti në ankand!

Është e vështirë të arrish një marrëveshje të mirë në këtë kohë kur çmimet e…

Ju njohim me motoçikletën e re elektrike, ‘Experia Green Tourer’!

Kompania italiane ‘Energica’ e specializuar për makinat sportive, ka prezantuar motoçikletën e re elektrike të…

Arsyeja pse janë rritur çmimet e makinave të përdorura në Gjermani!

Në shtetin gjerman, çmimet e makinave të përdorura u rritën me pothuajse një të tretën…

Ferrari pritet të shtojë linjën e prodhimit të makinave elektrike!

Ferrari planifikon të zgjerojë fabrikën e saj në pjesën veriore të Italisë si pjesë e…

Kompania e njohur e makinave do të paguajë punonjësit e saj vetëm që të largohen nga Rusia!

Industria e automjeteve në Rusi ka qenë në pauzë që nga fillimi i pushtimit të…

Mijëra vende pune të rrezikuara në Itali, shkak makinat elektrike?!

Automjetet elektrike nuk janë mjeti i vetëm efektiv për reduktimin e emetimeve të karbonit të…

Zbulohet data se kur BMW M3 Touring do të debutojë në Angli!

BMW do ta festojë përvjetorin e 50-të të modelit BMW M në Festivalin e Shpejtësisë…

Mercedes-Benz vjen me një thirrje: “Riktheni makinat, mund të mos frenoni dot”!

Së fundmi, Mercedes-Benz u ka bërë thirrje 1 milion klientëve të vet, në të gjithë…

Ju njohim me makinën më të vogël dhe më të ngadaltë në botë!

Ju mund të jeni të dhënë pas shpejtësisë, por a e keni menduar ndonjëherë të…

Vendet ku mund të aplikohet fluturimi me avionë elektrikë dhe të mirat që do të sillte!

Industria e aviacionit çliron më shumë se 900 milionë ton CO2 (dioksidin e kardonit) çdo…

Audi Sport Quattro e vitit 1984 del në ankand dhe mund të arrijë një vlerë më shumë 1 milion dollarë!

Makinat nga vitet 1980 dhe 1990 janë shumë të popullarizuar edhe tani dhe disa nga…

“Më pëlqen seksi me të…”/Burri i “dashuruar” marrëzisht me makinën e tij!

Cili është çelësi për një marrëdhënie të lumtur? Për një burrë të quajtur Nathaniel, është…

Elon Musk vjen me lajme të këqija për punonjësit e Tesla-s!

Shefi i Teslas, Elon Musk, beson se kompania e automjeteve duhet të shkurtojë punonjësit e…

Shitje të makinave elektrike vetëm në internet, CEO i Ford i qartë me planet e së ardhmes!

Së fundmi, drejtori i përgjithshëm i Ford-it, Jim Farley, mendon se ndryshime të mëdha po…

Ju njohim me modelin e ri të makinës më të famshme në Hollywood!

Është më tepër e njohur për faktin se përdoret në filmin e vitit 1985 “Back…

Mercedes-AMG prezanton modelin ultrasportiv One!

Mercedes-AMG pesë vite më parë paralajmëroi se do të sjellë makinë ultrasportive me dy ulëse,…

Tesla ‘prezanton’ baterinë e re që mund të zgjasë deri në 100 vjet!

Një nga shqetësimet më të mëdha për makinat elektrike është se bateritë do të kenë…

Transmisione manuale të Mercedes-Benz do të largohet gradualisht duke filluar nga viti 2023!

Blerësit e Mercedes-Benz në mbarë botën së shpejti do të kenë transmisionet automatike si opsionin…

Elon Musk: “Nuk do të ketë prodhim të makinave Tesla në Indi”!

Shefi ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk ka thënë së fundmi se kompania e tij nuk…

Makina më e shpejtë në botë, Bentley feston 70-vjetorin e modelit Continental!

‘Zemra’ e gamës së Bentley është modeli Continental GT dhe siç kanë pritur shumë njerëz…

Artistja e njohur Bebe Rexha u tregon fansave se makina e saj e re është…

Artistja me origjinë shqiptare e njohur në mbarë botën për talentin e saj, Bebe Rexha…

Arrin në SHBA Volvo P1800 Cyan, makina që kushton 700 mijë dollarë!

Pas debutimit që bëri në Evropë gjatë 2020-tës, Volvo P1800 Cyan do të bëjë debutim…