Albanian’s Hot Top 30, Week of July 8th

Artistja e njohur Loré, emri i vërtetë i të cilës është Lorela Karoshi ka publikuar këngën e saj më të re që mban titullin “Malli më ka marrë”. Ky projekt vjen menjëherë pas projektit që mban titullin “Të du”, që e ka sjellë atë në një frymë më të veçantë, një metamorfozë siç e quan dhe ajo.

Arta Kabashi, ish-banorja e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, e cila bëri për vete shumë shqiptarë edhe me zërin e saj të mrekullueshëm, ka publikuar projektin e saj të radhës. Pasi publikoi këngën “Falëm”, e cila ka marrë jetë brenda shtëpisë së “Big Brother VIP 3”, ajo vjen me “Për ty” që mesa duket është dedikim për një person mjaft të dashur për të.

Lil Don dhe Buta kanë lançuar një bashkëpunimin muzikor, që le të themi janë cilësuar si një dyshe e pëlqyer nga shumë dashamirës së muzikës së tyre. “100” titullohet kënga më e re dhe këtë javë bëhet pjesë e “Albanian’s Hot Top 30”.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Lore
Malli më ka marrë
2
Arta Kabashi
Për ty
3
Lil Don ft. Buta
100
4
Noizy x Era Istrefi
Ama
5
La Fazani
Overdrive
6
Dhurata Dora x Mc Kresha x Lyrical Son
Tortura
7
Melinda x Meriton
Queen
8
Auron Deva
In Silence
9
Bruklin
Stay Friends
10
Elinel x Mc Kresha
Shiesty
11
Kidda
Ça je
12
Stresi ft Malsho
Red & Black
13
Don Phenom x Stacks
Qe Qe
14
2po2
Njësoj
15
Hygi
Fell
16
Vivian Biagioni
As Unë As Ti
17
Buta ft. Noizy
I Kom Pa
18
Sardi
E Pashpirt
19
Arilena Ara x Alis
Se të dua
20
Ardit Çuni x Florian Tufallari
Duje
21
Ledri Vula x Elvana Gjata
No Love
22
Rilind Alimani ft Agoni
Fustanin që ta solla mbrëmë
23
Mak Zøgaj
Flaka Flaka
24
Ronela x Engliversal x Supercrax
TEKeTEK
25
Fifi & Young Zerka
Sajzezo
26
Fifi & Young Zerka
Fotografi
27
Diona Fona
Ska mo lot
28
Capital T
Albania
29
ROOL
Nothing But a Dream
30
Majk
Temelin