The Playlist, Week of July 8th

“Tough” nga Quavo & Lana Del Rey thellohet në temën e elasticitetit dhe rezistencës, duke portretizuar një tregim të kapërcimit të pengesave dhe qëndrimit të fortë përballë vështirësive. Teksti i këngës kap në mënyrë prekëse vështirësitë me të cilat përballen individët dhe qëndrueshmërinë që ata duhet të mishërojnë për të duruar sfidat e jetës. Nëpërmjet përdorimit të gjuhës metaforike dhe reflektimeve personale, artistët japin një mesazh të fuqishëm për rëndësinë e mbajtjes së një pamjeje të fortë të jashtme, ndërsa përballen me pasiguritë e jetës.

Kënga “Tobey” nga Eminem, Big Sean dhe BabyTron thellohet në temat e rritjes personale, vetëbesimit dhe vendosjes së vetvetes si një forcë dominuese në zanatin e tyre përkatës. Tekstet mishërojnë një ndjenjë fuqizimi dhe qëndrueshmërie, të theksuar përmes imazheve të gjalla dhe referencave që bashkojnë kulturën pop me përvojat personale. Refreni vendos tonin me referenca ndaj Tobey Maguire që kafshohet nga një merimangë dhe artistët ndihen sikur janë kafshuar nga një dhi në vend të kësaj, duke simbolizuar një transformim unik dhe të fuqishëm përtej pritshmërive.

“Mamushi” kap thelbin e vetëbesimit, suksesit dhe miqësisë brenda industrisë muzikore. Megan Thee Stallion dhe Yuki Chiba japin vargje të sigurta që kremtojnë fuqinë e tyre të yjeve dhe suksesin financiar, ndërsa ndërthurin tema të luksit, shkrirjes kulturore dhe realiteteve të famës së lundrimit. Përzierja e këngës e teksteve angleze dhe japoneze e shton tërheqjen e saj globale, duke theksuar universalitetin e temave të ambicieve dhe arritjeve. Në përgjithësi, “Mamushi” është një himn me energji të lartë që feston shpërblimet dhe sfidat e ndjekjes së yjeve.

1
Quavo, Lana Del Rey
Tough
2
Eminem, Big Sean, Babytron
Tobey
3
Megan Thee Stallion, Yuki Chiba
Mamushi
4
Nathy Peluso, Grasa
Aprender A Amar
5
Tiago PZK, Manuel Torizo
De Vuelta
6
El Alfa, Nfasis
Este
7
OneRepublic
Hurt
8
Sigala, Trevor Daniel, 24Goldn
It's A Feeling
9
Ke$ha
Joyride
10
Ray Dalton
Tears To Stay
11
Tones and I, Young Franco, Chaii
Off My Mind
12
The Streets
Boxing In Slow Motion
13
Tananai, Annalisa
STORIE BREVI
14
The Avener
The Morning Sun
15
Fatboy Slim
Role Model
16
The Kid Laroi
Girls
17
Channel Tres, Ty Dolla $ing
Holy Moly
18
Hugel
La Verdolaga
19
Pheelz
Majo
20
French Montana, DDG, WHOISSTEVENYOUNG, Bosco Soundtrack
Make it Back
21
Manu Chau
São Paolo Motoboy
22
James Arthur
Sinners
23
Jax Jones, Joel Corry, Jason Derulo
Tonight
24
Will Smith, Fridayy, Sunday Service Choir
You Can Make It
25
Bakermat, Fly Disco Butter
Your Shine
26
Alvaro Soler
Te Imaginaba
27
Myles Smith
Stargazing
28
Ciccio Merolla feat. Clementino & Hellen
Tereketè
29
Purple Disco Machine, Chromeo
Heartbreaker
30
Lay Bankz
Tell Ur Girlfriend
31
Riize
Boom Boom Bass
32
David Kushner
Humankind
33
G-Eazy, Leon Bridges
One Day
34
Rudimental, Karen Harding
Bring Me Joy
35
Iñigo Quintero
Classico
36
Coldplay
feelslikeimfallinginlove
37
Céline Dion
Love Again
38
Alok, Jess Glyne
Summer’s Back
39
Lola Indigo
La Reina
40
Benjamin Ingrosso
Look Who’s Laughing Now
41
Sam Feldt, Jvke, Anitta
Mi Amor
42
Eminem
Houdini
43
Gazzelle
Mezzo Secondo
44
Alfa
Vabbé ciao
45
Saint Levant, Kehlani
Allah Yihmeeki
46
Kaleo
Rock N Roller
47
Rita Ora
Ask & You Shall Receive
48
Lucenzo
Fugir
49
Tujamo, Nathan C & Busy Reno
Lonely People
50
Ayo
Money Love