Fashion Lifestyle

21 modelet e xhinseve të gjera që ju duhen këtë sezon!

Për të dytën verë radhazi, xhinset me këmbë të gjera po fitojnë mbi pantallonat e shkurtra të ngushta si ‘look’-u i zgjedhur i xhinseve në mot të ngrohtë. Dhe ne nuk po flasim për siluetat me bel të lartë dhe të ngushtë, të frymëzuara nga marinarët e viteve 2010. Ajo që ndihet e freskët sot është një shtrat më i ulët ose mesatar, i cili është i prerë i drejtë deri në fund të këmbëve. Ne kemi parë Jennifer Lawrence duke shkëlqyer me një palë xhinse të zbehura në mënyrë të përsosur nga The Row, Rihanna dhe A$AP Rocky duke u kombinuar së bashku me xhinse të gjera dhe Tracee Ellis Ross duke u kthyer drejt elegancës së qetë në një palë xhinse me gurë.

Ndërsa ne e duam thjeshtësinë e një ‘look’-u klasik plot stil, disa nga palët tona të preferuara të xhinseve këtë sezon e shtojnë volumin me paraqitje të frymëzuara nga pantallonat si Dakota Johnson, fiksime jokonvencionale ose zbukurime me shkëlqim (si stili i Katie Holmes dhe Taylor Swift). Plus, pamja e lirshme është çuditërisht e gjithanshme: shkon mirë me bluza të holla, pantallona të gjera dhe bluza të përshtatura – ose për netët më të freskëta të verës, provoni një stil si Gigi Hadid. Më poshtë, hidhini një sy të gjithave xhinseve tona të preferuara verore, të cilat garantojnë t’ju mbajnë komod dhe të freskët.

Willy Chavarria Pleated Bad Boy Jean $300

Levi’s Black XL Flood Jeans $100

DARKPARK Blue Audrey Jeans $446

Saks Potts Beige Salma Jeans $308

Bianca Saunders Blue Reverse 23 Jeans $607

Molly Goddard Navy Joan Jeans $465

Etro Logo-Appliqué Wide-Leg Jeans $899

Slvrlake White Mica Jeans $235

Chloé Drawstring-Side Wide-Leg Jeans $2,051

Lemaire Brown Twisted Jeans $550

Mach & Mach Blue Heart Jeans $714

AGOLDE Blue Luna Pieced Jeans $191

Elleme Blue Wavy Jeans $269

Rag & Bone Blue Sofie Jeans $295

Blumarine Pink Oversized Thorn Jeans $836

Maryam Nassir Zadeh Black Axis Jeans $410

Balenciaga Blue Baggy Jeans $1,150

Studio Nicholson White Puch Jeans $281

Khaite The Rapton Jean $680

Courrèges Blue Baggy Jeans $462

The Row Eglitta Wide-Leg Jeans $720