Lifestyle

Dhuratat më të mira të dasmës që mund t’i dhuroni të sapomartuarve për të lënë një figurë sa më të mirë!

Po kërkoni për dhuratën perfekte të dasmës? Nga pajisjet shtëpiake deri te pjesët e mrekullueshme të dizajnit dhe kujtimet domethënëse, këto janë dhuratat që meritojnë statusin e “të ftuarit më të mirë”.

Dhuratat më të mira të dasmës për mikpritës të jashtëzakonshëm

Një darkë romantike à deux (ose më shumë, nëse dëshironi një ftesë në mbrëmjet pas dasmës së çiftit) meriton enët e shkëlqyera të tavolinës. Porcelani i pikturuar bukur, nga Aquazzura Casa dhe LaDouble J, do të vlerësohet gjithmonë; ashtu si tekstilet simpatike, si p.sh. petkat e gjalla të Cabana-s, pecetat dhe mbulesat e tavolinës, të cilat të gjitha lartësojnë një peizazh tavoline – pavarësisht nëse është një rast i veçantë apo një darkë e një dite normale jave. Sigurohuni që festimet e ardhshme të të porsamartuarve të jenë të zbukuruara me stil me aksesorë të hijshëm, nga kova e akullit e veshur me argjend të Christofle deri te dekanti i kristalit të prerë të Soho Home. Ngritja e një dollie për çiftin në gotat kristal kaleidoskopike të Reflections Copenhagen do të japë ndikimin më të ylbertë. Dhe për një ofertë të mahnitshme, të denjë për trashëgimi, grupi i darkës “Seafood Fantasy” i Gohar World është një grup i shkëlqyer pjatash prej porcelani, unaza pecetash prej margaritari, peceta me grep dhe petka me dantella – të gjitha këto me siguri do të ndezin biseda rreth tavolinës për brezat që do të vijnë.

Dhuratat më të mira të dasmës për çiftet krijuese

Dhuratat lozonjare dhe befasuese do të jenë një burim kënaqësie për të larguar dëshpërimin pas muajit të mjaltit. Vazoja “Love Handles” e Anissa Kermiche është një pjesë e papërmbajtshme, ikonë nga një markë që njihet për qeramikën e saj unike dhe të paharrueshme, e cila do të magjepsë marrësit e saj (dhe vizitorët e tyre të ardhshëm). Pjesët me modele të gjalla të Dolce&Gabbana dhe La DoubleJ bëjnë gjithashtu një deklaratë të guximshme – jo më shumë se tabakaja prej porcelani e veshur me ar të kësaj të fundit, me një frazë gazmore. Dhe shikoni siluetat e çuditshme për të mbushur hapësirën e çiftit në fjalë me një përditësim artistik, si çifti i përsosur romantik i shandanëve të “Dancing Duo” të Fourth Street dhe vazoja magjepsëse “Balloon” e Louise Roe. Për çiftet që shijojnë pak argëtim, seti i pokerit me llak me dru L’Objet + Haas Brothers siguron një bazë të mrekullueshme me ngjyra për netët e tyre të lojërave të ardhshme.

Dhuratat më të mira të dasmës për sentimentalistët

Dhuratat më domethënëse u japin të porsamartuarve kujtime që o rezistojnë kohës për t’i rivizituar në vitet në vijim. Kutia e kujtimeve prej lëkure fildishi, e qëndisur e Anya Hindmarch është e mbushur me sende lozonjare me temë martese, me hapësirë ​​për të shtuar kujtime personale; ndërsa kutia elegante prej druri të Sezonit të Gjuetisë krijon gjithashtu një thesar të mrekullueshëm për ruajtjen e artikujve të dashur. Një fletore e lidhur me lëkurë Smythson është një dhuratë e dashur përjetësisht; të vulosura ose me ‘Të sapomartuar’ ose ‘Mr & Mrs’, faqet me tehe të praruara po bëjnë thirrje për t’u ngjyrosur me detaje të ditës së veçantë. Dhe për romantikët e vërtetë? Një kristal Jia Jia, secili krejtësisht unik, ka kuptim simbolik – grupi verbues rozë thuhet se përfaqëson dashurinë dhe dhembshurinë.

Dhuratat më të mira të dasmës për pronarët e shtëpive të reja

Për ata çifte që po dyfishojnë momentet historike, një ngritje e menduar në hapësirën e tyre të re do të merret me mirënjohje. Një dhuratë veçanërisht e kushtueshme vjen në formën e një hedhjeje të rafinuar, por tërheqëse lesh kashmiri, nga ato si Brunello Cucinelli dhe Loro Piana – perfekte për të nisur një natë komode brenda në shtëpi. Në të njëjtën mënyrë, dhuratat që kanë erë hyjnore krijojnë një ambient intim, prandaj shikoni tek Loewe Home Scents dhe Vyrao për qirinj sa sublime në pamje aq edhe në aromë. Pjesët e bukura dekorative do të shijohen në çdo shtëpi – për shembull, pjatën me zemër të mermerit të rinovuar të Marlo Laz-it, enë prej xhami të purpurt me shkrirje të mrekullueshme të Completedworks dhe vazonë ‘Fiori Uova’ me fryrje me dorë të Yali Glass në ngjyrë të kuqe të mrekullueshme vishnje. Aksesorët e tavolinës janë gjithashtu dhurata shumë të vlerësuara: mbajtëse kripe dhe piper i L’Objet + Haas Brothers dhe pjata gjalpi qeramike e Completedworks me siguri do t’u sjellë buzëqeshje çdo ditë.