Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport
Botërori i Klubeve, FIFA zbulon vendin organizator!

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, njoftoi këtë të mërkurë se botërori i radhës i klubeve…

Disiplina jep vendimin, e pësojnë Teuta dhe Partizani!

Teuta dhe Partizani vazhdojnë të ndëshkohen me gjoba të majme për mospërdorimin e logos Abissnet…

“Leo Mesi ti më jep fanellën, unë të jap…mamin”, pankarta e vogëlushit tifoz po bën “namin”.

PSG-ja mbrëmjen e djeshme ka arritur të triumfojë me rezultatin 3-2 ndaj Lajpcigut në stadiumin…

Çfarë i lidh së bashku James Arthur dhe Cristiano Ronaldo-n?!

Cristiano Ronaldo mund të jetë shumë i angazhuar duke luajtur futboll, por mesa duket ai…

Anglia pa tifozë ndaj Shqipërisë, UEFA jep vendimin!

Kombëtarja e Anglisë do të jetë e detyruar që të luajë një ndeshje me dyer…

Pamje të frikshme, në kampionatin holandez ndodh mrekullia pasi shembet tribuna me qindra tifozë.

Tifozët e Vitesses i kanë shpëtuar fatkeqësisë të dielën.Ata teksa po festonin pas ndeshjes me…

Armando Broja shënon golin e parë dhe vendos rekordin e parë në Premier Ligë. (goli)

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Broja debutoi me gol në ndeshjen e parë si titullar në…

Mario Balotelli sapo na prezantoi me të dashurën e tij të re!

Futbollisti italian Mario Balotelli duket se ka rënë në dashuri. Sulmuesi i klubit Adana Demirspor…

Sociologia Lenida Halilaj zbulon sa e ka blerë biletën për ndeshjen Shqipëri-Poloni!

E premtja sportive u rikthye edhe këtë të premte nën moderimin e Denisit dhe Glentit,…

Artan Shyti komenton ndeshjen Shqipëri-Poloni dhe tregon pikën e dobët të skuadrës sonë!

Në episodin e sotëm të “Paso” pati disa të ftuar dhe u komentuan ndeshjet më…

Endi Tufa: “Shanset për të shkuar në Botëror janë shumë të vogla!”

Episodin e sotëm të “Paso”, ashtu siç çdo të premte në TAR u diskutuan ndodhitë…

Ju bëhuni gati për Maratonën e Tiranës ndërsa ne ju njohim me çdo detaj të sajin!

Vetëm pak ditë na ndajnë nga ‘Maratona e Tiranës’, e cila do të zhvillohet me…

Ju prezantojmë me hobin më të ri të Harry Styles!

Këngëtari i njohur Harry Styles këtë herë kishte zgjedhur një veshje ndryshe nga sa jemi…

FIFA reagon ashpër për incidentin në “Air Albania”: Zero tolerancë ndaj sjelljeve të neveritshme. Ja deklarata dhe video e momentit në fjalë.

Shqipëria mesa duket nuk do ia hedh paq me episodin e ndodhur mbrëmjen e djeshme…

Trajneri Reja: Na ndëshkoi një gabim, mund të merrnim barazimin/ Tifozeri si tonën nuk gjen në Europë.

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, e cilësoi si mëkat humbjen, e cila sipas tij erdhi…

Shuhet ëndrra për Botëror, Shqipëria humbet 1 me 0 me Poloninë/ Minutë pas minute, ja çfarë ndodhi në “Air Albania”.

Shqipëria e mbyll me humbje ndeshjen ndaj Polonisë në stadiumin “Air Albania”, ndërsa la një…

Publikohen formacionet zyrtare, habit Reja!

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme…

Prag ndeshje me Poloninë, tifozët kuq e zi përleshen me tifozët polakë!

22 mijë tifozë kanë nisur që të vijnë drejt stadiumit “Air Albania” ku pritet që…

Shqipëri-Poloni, ja çfarë thonë statistikat për duelin e rëndësishëm!

Shqipëria sonte do të përballet në ndeshjen e rëndësishme ndaj Polonisë, në orën 20:45, në…

Pas Cikalleshit, edhe Klaus Gjasula me COVID/ Nuk do të luajë me Poloninë!

Lajm që askush nuk do ta dëshironte ta dëgjonte para sfidës me Poloninë. Klaus Gjasula…

Shqipëri-Poloni, hyrja në “Air Albania” prej orës 18:00!

Sonte në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania”, Shqipëria përballet me Poloninë. Për kuqezinjtë, kjo…

Lajm i keq për Kombëtaren në prag të ndeshjes me Poloninë, Cikalleshi rezulton pozitiv me COVID-19!

Një lajm i keq për trajnerin e kombëtares shqiptare Edoardo Reja pak orë para “finales”…

Sfida me Poloninë në “Air Albania”, ja sa tifozë priten në mbështetje të kuqezinjve!

Shqipëria të martën do të ketë mbështetjen e madhe të tifozeve kuqezinj në duelin ndaj…

Operohet Gjimshiti, ja për sa kohë mbetet jashtë fushave!

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti i është nënshtruar operacionit në Torino, pas dëmtimit që…

“Bëmë baba të të ngjaj!” Një tjetër sportiste i shtohet familjes Beckham!

Kot nuk thonë se vajzat janë më të lidhura dhe duan më shumë baballarët e…

Ndeshja me Poloninë, Reja thotë se “duhet personalitet!”

Një ditë para ndeshjes me Poloninë në “Air Albania”, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit…

Shqipëria më gati se kurrë, kuqezinjtë përgatiten për Poloninë!

Kombëtarja shqiptare arriti një fitore të madhe në Budapest ndaj Hungarisë 1-0 duke marrë 3…

Broja shkëlequ në Budapest dhe vendosi pesë rekorde!

Goli i Armando Brojës ndaj Hungarisë, i shënuar vetëm 10 minuta para fundit, mbajti gjallë…

6 mijë euro vetëm për fitoren ndaj Hungarisë, ja sa shpërblime kanë marrë lojtarët e kombëtares për ecurinë drejt Botërorit.

Shqipëria mbrëmjen e djeshme ka arritur të korrë një fitore historike ndaj Hungarisë në Budapest…

Moment i pazakontë/ Xherdan Shaqirit i veshin live uniformën e “UÇK”-së, teksa po jepte një intervistë pas ndeshjes.

Xherdan Shaqirit i veshin live uniformën e “UÇK”-së, teksa po jepte një intervistë pas ndeshjes….

Tyson Furi mban fronin e mbretit në boks/ Fiton me KO në raundin e 11 ndaj Deontay Wilder!

Tyson Fury  mposhti me nokaut në raundin e 11 Deontay Wilder për të mbrojtur titullin…

Pas fitores historike me Hungarinë, kombëtarja kuqezi i bën surprizë trajnerit Reja për ditëlindjen e 76. Fishekzjarre, tortë speciale dhe festë në hotel (video)

Dita e sotme është speciale për trajerin Reja pasi feston 76-vjetorin e lindjes dhe Kombëtarja…

Megjithëse ka shënuar 2 gola me vlerën e 6 pikëve, trajneri Reja tregon se përse Armando Broja është më i vlefshëm në stol.

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli pas triumfit 0-1 që Shqipëria arriti në transfertë ndaj…

Shuhet ëndrra e Kosovës për Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Nordikët mundin 3 me 0 Dardanët.

Kosova ka pësuar një disfatë 3-0 përballë Suedisë duke mbyllur të gjitha shpresat për ëndrrën…

Sfida kundër Hungarisë/ Del formacioni zyrtar i kuqezinjve, sulmi i besohet Uzunit dhe Cikalleshit.

Publikohet formacioni zyrtar i Shqipërisë në duelin e rëndësishëm që do të luhet në orën…

“Katar 2022”, sot ndeshje vendimtare edhe për Kosovën!

Jo vetëm Hungari-Shqipëri, sot në futboll është edhe dita e Kosovës. Në orën 18:00, dardanët…

Sot ndeshja vendimtare me Hungarinë, synim bileta për në Katar!

Me Hungarinë, Shqipëria luan sonte në orën 20:45 në “Puscas Arena”, ndeshje vendimtare në eliminatoret…

Homazh për Kosta Grillon, Ervin Fakaj shpreh ngushëllime për botën e futbollit!

Në këtë episod të “Paso” i ftuar në një lidhje telefonike ishte ish-futbollisti dhe analisti…

Edi Manushi kujton çastet e para me Kosta Grillon: “Shpirt i lirë, unikal, i shkonte…”

E premtja sportive erdhi edhe ditën e sotme me emisionin tuaj të preferuar sportiv, “Paso”….