Aktualitet

Parashikimi i motit, e dielë, 9 qershor 2024!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme dhe kjo si rezultat i masave ajrore të nxehta e të thata, me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje, në orët e mesditës. Mjegullinë pati në zonat luginore në orët e para të mëngjesit.

Era pritet të fryjë me drejtim veriperëndim –  juglindje e me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe në lugina, në orët e mesditës era fiton shpejtësi 6-8 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër
19/34
Diell

Kukës
15/34
Diell

Lezhë
18/35
Diell

Dibër
15/33
Diell

Durrës
19/34
Diell

Tiranë
21/36
Diell

Elbasan
20/37
Diell

Berat
17/37
Diell

Vlorë
18/34
Diell

Korçë
15/33
Diell

Gjirokastër
15/37
Diell

Sarandë
21/35
Diell