The Playlist, Week of June 24th

“Please Please Please” nga Sabrina Carpenter eksploron temën e cenueshmërisë dhe dëshirën për siguri emocionale. Tekstet përcjellin një lutje për mirëkuptim dhe dhembshuri, duke lënë të kuptohet brishtësia e emocioneve të folësit. Përsëritja e “ju lutem” thekson dëshpërimin dhe urgjencën e kërkesës së tyre, ndërsa përmendja e grimit lë të kuptohet një dëshirë për të ruajtur një pamje të kompozuar pavarësisht trazirave të brendshme.

“Pa No Pensar” nga Peso Pluma & Quavo zhytet në temat e arratisjes, mekanizmave të përballimit dhe betejave të hasura në ndjekje të suksesit. Kori vendos tonin me referenca për përdorimin e substancave për të shmangur të menduarit, kujtimin dhe gjumin, duke aluduar në presionet dhe sfidat me të cilat përballen artistët. Tekstet pikturojnë një pamje të një stili jetese të mbushur me tepricë, drogë dhe luks, duke shërbyer si një fasadë për të maskuar çështje dhe vështirësi më të thella.

“Si Antes Te Hubeira Conocido” nga KAROL G eksploron temën e mundësive të humbura dhe ndjenjën e hidhur të imagjinatës se çfarë mund të kishte qenë nëse një lidhje romantike do të kishte ndodhur më herët. Kënga përcjell një ndjenjë mall dhe keqardhje për mos takuar personin më herët dhe potencialisht humbja e një marrëdhënieje më të thellë dhe më intime.

1
Arisa
Baciami Stupido
2
Mahmood
Ra Ta Ta
3
Sarbina Carpenter
Please Please Please
4
Karol G
Si Antes Te Hubeira Conocido
5
Peso Pluma, Quavo
Pa No Pensar
6
Fridayy
Baddest In The Room
7
Riize
Boom Boom Bass
8
Camilla Cabello
Chanel No. 5
9
David Kushner
Humankind
10
G-Eazy, Leon Bridges
One Day
11
Rudimental, Karen Harding
Bring Me Joy
12
Iñigo Quintero
Classico
13
Coldplay
feelslikeimfallinginlove
14
Kygo, Jonas Brothers
Healing
15
Céline Dion
Love Again
16
Anastacia
Rooftop
17
Alok, Jess Glyne
Summer’s Back
18
Moneybagg Yo, Morgan Wallen
Whiskey Whiskey
19
Victoria Monét
Alright
20
Lola Indigo
La Reina
21
Benjamin Ingrosso
Look Who’s Laughing Now
22
Sam Feldt, Jvke, Anitta
Mi Amor
23
Francis Mercier, Frigid Armadillo, Luedji Luna
Yara
24
Eminem
Houdini
25
Chris Brown feat. Davido
Hmm
26
Gazzelle
Mezzo Secondo
27
Mace, Marco Mengoni, Frah Quintale, Gemitaiz
Fuoco di Paglia
28
Alfa
Vabbé ciao
29
Pitbull, Ne-yo, Afrojack, Dj Budha
2 the Moon
30
Glass Animals
A Tear In Space (Airlock)
31
Saint Levant, Kehlani
Allah Yihmeeki
32
Remme
Don’t Forget About Me
33
Kaleo
Rock N Roller
34
Ateez, Don Diablo
Work pt.2
35
Wolfram & Josh Ludlow
Yoyo Disco (Purple Disco Machine Remix)
36
Tony Effe, Gaia
Sesso e Samba
37
Angelina Mango
Melodrama
38
Aiello
Talete
39
Chris Brown
Press Me
40
Rita Ora
Ask & You Shall Receive
41
John Summit & Sub Focus ft. Julia Church
Go Back
42
Ca7riel, Paco Amoroso, Martina Stoessel
Agua
43
Cheat Codes, Jason Derulo, De La Ghetto, Galantis
Morning
44
Kygo, Hayla
Without You
45
Lucenzo
Fugir
46
Tujamo, Nathan C & Busy Reno
Lonely People
47
Bebe Rexha
Chase It (Mmm Da Da Da)
48
Ayo
Money Love
49
bbno$
lil' freak