The Playlist, Week of June 17th

“The Boy Is Mine ” nga Ariana Grande portretizon një rrëfim të dashurisë, dëshirës dhe konfliktit, duke eksploruar kompleksitetin e marrëdhënieve dhe luftën midis arsyes dhe emocionit. Kuptimi i përgjithshëm i këngës mund të interpretohet si një deklaratë pasioni dhe vendosmëri në ndjekjen e dashurisë, pavarësisht pengesave dhe pasigurive që mund të lindin.

“Polvo De Tu Vida” nga J Balvin & Chencho Corleone eksploron temat e dëshirës, ​​epshit dhe marrëdhënieve. Tekstet përshkruajnë një lidhje pasionante dhe intensive midis dy individëve, duke theksuar eksitimin dhe emocionin e të qenit së bashku. Kënga thellohet në kompleksitetin e dashurisë dhe tërheqjes fizike, duke portretizuar një ndjenjë mallimi dhe kënaqësie që vjen nga të qenit me një tjetër të rëndësishëm.

“Alright” nga Victoria Monét duket të jetë një këngë e sigurt dhe fuqizuese që përqendrohet rreth temave të vetësigurimit, pavarësisë dhe përqafimit të seksualitetit të dikujt. Tekstet eksplorojnë përvojat e folësit me marrëdhëniet e rastësishme dhe refuzimin e tyre për t’u përcaktuar ose kontrolluar nga pritshmëritë e shoqërisë.

1
WITH U
Karibu
2
Fred Again…, Anderson Paak, Chika
Places To Be
3
Ariana Grande
The Boy Is Mine
4
J Balvin, Chencho Corleone
Polvo De Tu Vida
5
Moneybagg Yo, Morgan Wallen
Whiskey Whiskey
6
Don Diablo, R3hab, Neeka
Disco Marathon
7
Victoria Monét
Alright
8
Lola Indigo
La Reina
9
Benjamin Ingrosso
Look Who’s Laughing Now
10
Sam Feldt, Jvke, Anitta
Mi Amor
11
Francis Mercier, Frigid Armadillo, Luedji Luna
Yara
12
Eminem
Houdini
13
Chris Brown feat. Davido
Hmm
14
Gazzelle
Mezzo Secondo
15
Mace, Marco Mengoni, Frah Quintale, Gemitaiz
Fuoco di Paglia
16
Alfa
Vabbé ciao
17
Pitbull, Ne-yo, Afrojack, Dj Budha
2 the Moon
18
Glass Animals
A Tear In Space (Airlock)
19
Saint Levant, Kehlani
Allah Yihmeeki
20
Remme
Don’t Forget About Me
21
Kaleo
Rock N Roller
22
Ateez, Don Diablo
Work pt.2
23
Wolfram & Josh Ludlow
Yoyo Disco (Purple Disco Machine Remix)
24
Tony Effe, Gaia
Sesso e Samba
25
Angelina Mango
Melodrama
26
Paola & Chiara
Festa Totale
27
Aiello
Talete
28
Chris Brown
Press Me
29
Rita Ora
Ask & You Shall Receive
30
Empire Of The Sun
Music On The Radio
31
John Summit & Sub Focus ft. Julia Church
Go Back
32
Ca7riel, Paco Amoroso, Martina Stoessel
Agua
33
Cheat Codes, Jason Derulo, De La Ghetto, Galantis
Morning
34
Master Peace , Santigold
Santiladang
35
Kygo, Hayla
Without You
36
Billie Eilish
Lunch
37
Tyla, Gunna, Skillibeng
Jump
38
Ofenbach & salem ilese
Ofenbach & salem ilese
39
Lucenzo
Fugir
40
Tujamo, Nathan C & Busy Reno
Lonely People
41
Lenny Kravitz
Paralyzed
42
Rag’n’Bone Man
What Do You Believe In
43
Ñengo Flow x Wisin y Yandel
Puesta Pal Perreo
44
Chappell Roan
Good Luck, Babe!
45
Lupe Fiasco
Samurai
46
The Script
Both Ways
47
Bebe Rexha
Chase It (Mmm Da Da Da)
48
Ayo
Money Love
49
bbno$
lil' freak