The Playlist, Week of May 22nd

“Where She Goes” u zbulua para se të publikohej nga Bad Bunny më 15 maj 2023 përmes një video-je të ngarkuar në llogarinë e tij në TikTok. Në këngë, Benito flet me një grua me të cilën pati një qëndrim intim për një natë, duke spekuluar se nuk do ta shohë më për shkak të hezitimit të saj për t’u takuar përsëri. Nga kënga, shihet se portorikani po eksploron tinguj të rinj, shumë të ndryshëm nga ata të dëgjuar në projektin e tij të fundit “Un Verano Sin Ti”, publikuar në vitin 2022.

Deri në vitin 2022 dhe që nga viti 2016, “Say Yes To Heaven” ishte bërë padyshim kënga më e njohur e papublikuar e Lana Del Rey. Duke mbledhur një numër të madh videosh dhe shikimesh në TikTok dhe YouTube, kërkesa për një publikim zyrtar vazhdoi të rritet. Kërkesa më në fund u plotësua në vitin 2023, kur kënga pati publikimin e shumëpritur. Thuhet se “Say Yes To Heaven” fillimisht ishte menduar të përfshihej në “Ultraviolence”, albumi i tretë i Del Rey, dhe u regjistrua rreth vitit 2013 së bashku me këngë të tjera të hequra si “Your Girl” dhe “Fine China”.

“Under You” shërben si kënga e dytë nga “But Here We Are”, albumi i 11-të i Foo Fighters. Kënga vazhdon tendencën e albumit për të imituar një pjesë të tingullit klasik të Foo Fighters dhe trajton në mënyrë lirike grupin që po shërohet nga humbja e bateristit të tyre të dashur Taylor Hawkins dhe se si ndihet jeta pa të. Hawkins ishte një anëtar i Foo Fighters për më shumë se dy dekada përpara vdekjes së tij tronditëse në mars të vitit 2022 në moshën 50 vjeçare.

1
Maroon 5
Middle Ground
2
Bad Bunny
Where She Goes
3
Lana Del Rey
Say Yes To Heaven
4
Ke$ha
Only Love Can Save Us Now
5
Zara Larsson
End Of Time
6
Conan Gray
Never Ending Song
7
Kylie Minogue
Padam Padam
8
Foo Fighters
Under You
9
Jason Derulo, Dido
When Love Sucks
10
Kelly Clarkson
favorite kind of high
11
Omah Lay, Ozuna
Soso
12
Robin Schultz, Fil Bo Riva
Killer Queen
13
Dave Matthews Band
Walk Around The Moon
14
Yendry
La Puerta
15
Chet Faker
Something Like This
16
Nothing But Thieves
Overcome
17
Biago Antonacci, Benny Benassi
Tridimensionale
18
ALFA
bellissimissima
19
Mr. Rain, sangiovanni
La Fine Del Mondo
20
Paola & Chiara
Mara Caos
21
Pinguini Tattici Nucleari
Rubami La Notte
22
The National
Eucalyptus
23
Thirty Seconds To Mars
Stuck
24
Shakira
Acróstico
25
James Arthur
A Year Ago
26
Dimitri Vegas & Like Mike, Sunnery James & Ryan Marciano, Tinie Tempah, Azteck
Leader
27
Celine Dion
The Gift (Love Again OST)
28
Niall Horan - Meltdown
Meltdown
29
Jess Glynne
Silly me
30
Achille Lauro, Rose Villain
Fragole
31
Coi Leray
Bops
32
Myke Towers & Ozuna
CONOCERTE
33
El Chombo feat. Offset X Nio García X Lalo Ebratt
Ella Quiere
34
Sam Ryder
Mountain
35
Jason Mraz
Pancakes & Butter
36
Marshmello, Brent Faiyaz
Fell In Love
37
Andy Grammer
Love Is The New Money
38
Harry Styles
Satellite
39
Emma
Mezzo Mondo
40
Ice Spice & Nicki Minaj
Princess Diana
41
Yandel, Will.i.am, El Alfa, One Six
Rómpela
42
Tiziano Ferro
Destinazione Mare
43
Giorgia
Senza Confine
44
Simply Red
Just Like You
45
Gianni Morandi ft. Jovanotti
Evviva!
46
Ligabue
Riderai
47
Rita Ora, Fatboy Slim
Praising You
48
Sub Focus
Fine Day
49
BLANCO, Mina
Un Briciolo Di Allegria
50
The Weeknd
Acquainted