Albanian’s Hot Top 30, Week of June 17th

Bashkëpunimi i shumë pritur mes dyshes fantastike, Ledri Vula dhe Elvana Gjata më në fund është publikuar. “No Love” quhet kënga që dy artistët e mirënjohur shqiptar publikuan. Si çdo bashkëpunim tjetër i tyre, edhe ky pritet të jetë ‘’bomba’’ e verës. E kjo shihet edhe se sa shumë është pëlqyer kënga brenda pak orëve, ku në platformën Youtube ‘’No Love’’ ka grumbulluar më shumë se 500 mijë klikime vetëm për 14 orë. Padyshim që ky projekt do të shndërrohet në hitin e kësaj vere.

“I Kom Pa” nga Buta & Noizy eksploron tema të vetësigurimit, suksesit dhe perceptimit të të tjerëve. Kënga thellohet në idenë për t’u provuar dyshuesve dhe për të qëndruar i sigurt në arritjet e veta. Artistët pohojnë dominimin e tyre dhe pretendojnë se i kanë parë dhe përjetuar të gjitha, duke hedhur poshtë çdo skepticizëm apo negativitet nga të tjerët.

Këngëtarja mjaft e dashur për publikun Arilena Ara ka sjellë bashkëpunimin e parë me fituesin e ‘X Factor 5’, Alis. Kënga me titullin ‘Se të dua’, shkruar dhe kompozuar nga Petro Xhori, është një këngë e cila nuk lodhesh duke e dëgjuar dhe padiskutim do të jetë një nga hitet e kësaj vere. Të shumta kanë qenë vlerësimet dhe komentet pozitive jo vetëm nga dashamirësit e këngëtarëve, por edhe nga miqtë dhe kolegët e tyre.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Vivian Biagioni
As Unë As Ti
2
Buta ft. Noizy
I Kom Pa
3
Sardi
E Pashpirt
4
Arilena Ara x Alis
Se të dua
5
Ardit Çuni x Florian Tufallari
Duje
6
Ledri Vula x Elvana Gjata
No Love
7
Rilind Alimani ft Agoni
Fustanin që ta solla mbrëmë
8
Dafina Zeqiri x Yll Limani
Jom ka du me t’pa
9
Liri x Ermal Fejzullahu
Loqka
10
Mak Zøgaj
Flaka Flaka
11
Ronela x Engliversal x Supercrax
TEKeTEK
12
Fifi & Young Zerka
Sajzezo
13
Fifi & Young Zerka
Fotografi
14
Diona Fona
Ska mo lot
15
Capital T
Albania
16
ROOL
Nothing But a Dream
17
Majk
Temelin
18
Ada Satka
Lej Ti Lej
19
Bardhi
Ajo
20
Samanta x Otilia
Dime
21
Algert Sala ft. Sonja Likaj
Hedh pas
22
Gran Error x Elvana Gjata
Besame En Rio
23
Sheila
Enderr
24
Geasy x Luiz Ejlli
Ding Ding
25
Era Istrefi
Më humbe
26
Samanta x Muma
Valla
27
Marsela Çibukaj
As engjëll as dreq
28
Elita 5
Natën e mirë
29
Butrint Imeri
Psikopat
30
Elai
Ghetto