Albanian’s Hot Top 30, Week of June 10th

Artistët shqiptarë, Dafina Zeqiri dhe Yll Limani, kanë publikuar projektin e tyre të fundit. “Jom ka du me t’pa” është kënga që i bëri bashkë dyshen në një duet të ri. Nuk është hera e parë që dy yjet e muzikës shqiptare janë bashkuar në muzikë. Ata kanë sjellë edhe më parë dy hitet “Mos shko” dhe “Ka je”.

Këngëtari i njohur Capital T ka publikuar projektin e tij më të ri “Albania” që i dedikohet Kombëtares së Shqipërisë në finalet e Euro2024. Artisti ka bërë një interpretim interesant, me klip të veçantë, duke përfshirë pak nga të gjitha karakteristikat e Shqipërisë.

Filloreta Raçi e njohur me emrin artistik, Fifi ka publikuar pesë këngë në bashkëpunim me Young Zerken. Këngët që vijnë në listën e kësaj jave janë “Sajzezo” dhe “Fotografi”, ku secila prej tyre më ‘flakë’ se tjetra.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Dafina Zeqiri x Yll Limani
Jom ka du me t’pa
2
Liri x Ermal Fejzullahu
Loqka
3
Mak Zøgaj
Flaka Flaka
4
Ronela x Engliversal x Supercrax
TEKeTEK
5
Fifi & Young Zerka
Sajzezo
6
Fifi & Young Zerka
Fotografi
7
Diona Fona
Ska mo lot
8
Capital T
Albania
9
ROOL
Nothing But a Dream
10
Majk
Temelin
11
Ada Satka
Lej Ti Lej
12
Bardhi
Ajo
13
Samanta x Otilia
Dime
14
Algert Sala ft. Sonja Likaj
Hedh pas
15
Gran Error x Elvana Gjata
Besame En Rio
16
Sheila
Enderr
17
Geasy x Luiz Ejlli
Ding Ding
18
Era Istrefi
Më humbe
19
Samanta x Muma
Valla
20
Marsela Çibukaj
As engjëll as dreq
21
Elita 5
Natën e mirë
22
Sardi x Arnon
Me Pas Mujt
23
Vesa x Romeo x Ervin Gonxhi
Me Prit
24
David Dreshaj x Skerdi
Sonte
25
Yll Limani
Merri krejt
26
La Fazani
Histori
27
Vedat Ademi
Maria
28
Butrint Imeri
Psikopat
29
Elai
Ghetto
30
Soni Malaj x Dara
E Para e Rralla