Timeless Playlist, Week of November 27th

“My Heart Will Go On” është një baladë dashurie e përzemërt nga Céline Dion për fuqinë e dashurisë për të zgjatur përtej vdekjes. Kënga shpreh idenë se, edhe nëse personi që duam ka vdekur, dashuria e tyre është ende me ne dhe do të vazhdojë përgjithmonë. Tekstet flasin për ëndrrat e gjalla të të dashurit, ndjejnë praninë e tyre edhe pse janë larg dhe kujtojnë dashurinë dhe përkushtimin e tyre edhe pasi janë larguar. Është një dedikim për fuqinë e dashurisë dhe forcën e zemrës njerëzore, si dhe një kujtesë se edhe në vdekje, dashuria mund të ketë ende një fuqi të përjetshme.

Kënga “Watermelon Sugar” nga Harry Styles është një metaforë e gëzimit dhe rehatisë që këngëtari gjen në lidhjen e tij. Kënga feston se si të qenit me dikë e bën atë të ndihet mirë, duke shkuar sa më lart emocionalisht. Referencat për luleshtrydhet në mbrëmjet e verës dhe për t’u larë tek personi aludon për atmosferat e qeta, qetësuese dhe të lumtura.

Teksti i “Let’s Get Loud” nga Jennifer Lopez ka të bëjë me përqafimin e jetës, për ta jetuar atë në maksimum dhe për të mos lejuar që dikush tjetër t’ju thotë se çfarë të bëni. Kënga i inkurajon njerëzit të jenë të lirë, të festojnë dhe të marrin vendimet e tyre. Kënga flet për përjetimin e çdo momenti, çdo ndjenje dhe çdo ritmi si një mënyrë për të shijuar vërtetë jetën. Refreni e përmbledh këngën duke treguar se është himni i përsosur për një festë ose kur dikush dëshiron të festojë jetën.

1
Nulbarich feat. Benny Sings
Just A Game
2
Ed Sheeran
Throw Your Arms Around Me
3
Francesca Michielin, Fedez
Chiamami Per Nome
4
Flo Rida
Good Feeling
5
Martin Solveig, Dragonette
Hello
6
Tommee Profitt, Fleurie, Mellen Gi
Tommee Profitt
7
Gwen Stefani
Wind It Up
8
Jay Sean, Lil Wayne
Down
9
Des’Ree
Kissing You
10
Years & Years
Ties
11
Sigala
Stay The Night
12
Geri Halliwell
It’s Raining Men
13
Celine Dion
My Heart Will Go On
14
Sugababes
Too Lost In You
15
Harry Styles
Watermelon Sugar
16
the script
Hall Of Fame
17
Florence + The Machine
Stand By Me
18
Jennifer Lopez
Let’s Get Loud
19
Bishop Briggs
River
20
Adele
Million Years Ago
21
Tom Walker
Burn
22
Vasco Rossi
Una Canzone D'Amore Buttata Via
23
Aiello
Paradiso
24
Giorgia
Di Sole e d’azzuro
25
Tiziano Ferro
Il Vento
26
Elisa
Quando Nevica