Sport

Spanja kalon në avantazh, Torres nuk fal para porte!

Shqipëria dhe Spanja po luajnë sot për ndeshjen e fundit në Grupin B të Euro 2024. Kuqezinjve iu duhen tri pikë për të ëndërruar kalimin në fazën e 1/8, teksa Iberikët janë të kualifikuar si të parët e grupit dhe do bëjnë rotacion në ekip.

Feran Torres ka kaluar në avantazh Spanjën në min e 13′!

Goli i Spanjës (VIDEO)

SHQIPËRIA: Strakosha; Balliu, Gjimshiti, Ajeti, Mitaj; Ramadani, Asllani, Laçi; Bajrami; Manaj, Asani.

SPANJA: Raya; Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo; Merino, Zubimendi, Dani Olmo; Torres, Joselu, Oyarzabal.

Vijon…