Celebrities Gossip Showbiz

Unaza e fejesës së Meghan Markle më e kërkuara në mbarë botën!

Sipas një sondazhi të fundit nga argjendari britanik Ramsden’s Jewellery, unaza e fejesës me diamant të Dukeshës së Sussex Meghan Markle është ende unaza e fejesës më e kërkuar në mbarë botën. Ky hulumtim, i cili shqyrtoi të dhënat e vëllimit të kërkimit global gjatë 12 muajve të mëparshëm, zbuloi se unaza e saj gjeneronte mesatarisht 51,283 kërkime çdo muaj.

E dyta në listë është unaza e famshme e safirit dhe diamantit, e mbajtur nga Princesha Diana dhe kunata e Meghan, Kate Middleton, me mesatarisht 22,100 kërkime globale në muaj. Unazat e fejesës së të famshmëve si Millie Bobby Brown, Hailey Bieber dhe Megan Fox dolën në vendin e dytë dhe të tretë, duke përmbyllur pesë unazat më të kërkuara.

Princi Harry punoi me Cleave and Company, bizhuteritë e Mbretëreshës Elizabeth, për të dizajnuar unazën e fejesës së Meghan. Unaza përmban një diamant qendror nga Botsvana, një vend me rëndësi të madhe për çiftin, duke shënuar ditët e para të romancës së tyre.

Në nëntor 2017, Harry i tha BBC-së gjatë intervistës se ai zgjodhi të inkorporonte bizhuteritë e nënës së tij në unazën e fejesës së Meghan si një mjet për të garantuar ndikimin e saj gjatë gjithë udhëtimit të tyre së bashku. Meghan e ka quajtur publikisht unazën “të bukur” dhe “të pabesueshme”.

Meghan Markle, e cila më vonë u bë Dukesha e Sussex përmes martesës së saj me Princ Harry, kishte një të kaluar pak të njohur që përfshinte një martesë të dështuar me producentin e filmit Trevor Engelson. Tani, detajet nga ajo kohë priten të zbulohen në një dokumentar të ri, duke lënë Meghanin të shqetësuar.

Meghan dhe Trevor kishin një marrëdhënie që zgjati shtatë vjet para se të shkëmbenin zotimet në një ceremoni piktoreske në Xhamajka në vitin 2011. Megjithatë, martesa e tyre zgjati vetëm dy vite para se ata ta quanin të mbyllur në vitin 2013. Meghan, e cila po përpiqej të bënte karrierë në botën e aktrimit, paraqiti divorcin, duke cituar dallime të pajustifikueshme.