Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design
Ndikojnë në lumturinë tuaj…këto gjëra nuk duhet t’i mbani nën shtrat!

Feng Shui është një mësim kinez qëllimi i të cilit është të krijojë siguri dhe…

Shitet piktura më e madhe në botë, por për kë do të shkojnë paratë?

Piktura më e madhe e botë, e ndarë në 70 seksione, sa 6 fusha tenisi…

Disa situata që vetëm vajzat e gjata mund t’i kuptojnë!

Nëse gjithmonë duhet të përkuleni për të bërë një fotografi, ose zbuloni se koka e…

Ky çift i apasionuar pas natyrës ndërton shtëpinë e pazakontë në zemër të një pylli!

Shtëpitë e vogla janë bërë një trend ditët e sotme. Njihuni me historinë e një…

Këto dizajne të mençura meritojnë të gjithë vëmendjen tuaj!

Nga një ngrohës dore që ju lejon të shkruani me miqtë tuaj deri te një…

Artisti që sjell kukullat në jetë duke i shndërruar në njerëz të famshëm!

Artisti spanjoll Francisco Roldán i kthen kukullat Barbie në një kopje të njerëzve të famshëm….

Perlat, detaji i munguar në manikyrin tuaj!

Arti i thonjve është bërë plotësuesi perfekt i pamjeve më elegante të sezonit, dhe tani…

Këto fotografi do të “luajnë” me mendjen tuaj!

Iluzionet e papritura mund të duken si një magji e pastër. Disa sjellin kaq shumë…

Fotografitë që janë kapur në vendin e duhur dhe kohën e duhur!

Deri në fund të vitit 2021, besohet se rreth 1.4 trilionë fotografi do të bëhen…

Një artiste dokumenton udhëtimin e saj të shtatzënisë në disa vizatime!

Amanda Oleander, një artiste nga Los Angeles e njohur për vizatimet e saj simpatike të…

Magjia e gjërave të thjeshta…

Ndonjëherë gjërat e thjeshta mund të na mahnisin më shumë. Një unazë martese mund të…

Gjërat që janë bërë nga dikush me një ndjenjë të diskutueshme stili…

Një automjet i mbuluar me monedha, një kuti postare në formën e një peshku, këto…

Stilistja e suksesshme shqiptare e cila me veshjet e saj ka fituar zemrat e miliona njerëzve…

Teuta Matoshi është një stiliste nga Kosova që krijon fustane me qëndisje dhe zbukurime të…

Ky artist do t’ju bëjë të vini në dyshim realitetin!

Artisti meksikan, Carlos Alberto GH, pikturon muret dhe dyshemetë në një mënyrë që ndihet kaq…

Lidhja e ngushtë midis njerëzve dhe kafshëve në disa foto!

Anastasiya Dobrovolskaya është një fotografe portretesh që tregon njerëzit dhe kafshët në një mënyrë shumë…

Stili japonez, trend-i më i popullarizuar në dizajnin e brendshëm të shtëpisë!

Nëse jeni duke dekoruar shtëpinë tuaj ose po prisni ta bëni për pak kohë, së…

Peugeot prezanton logon e re!

Peugeot, kompania franceze e automjeteve, ka zbuluar simbolin e ridizajnuar, si një reflektim për hyrjen…

Do të jetonit dot këtu? Njihuni me “shtëpinë më të ngushtë” në SHBA!

Aq sa njerëz të ndryshëm ka, aq ka edhe shtëpi të ndryshme. Në shtetin Ilinois…

Godinat më të çuditshme të banimit në botë!

A jeni mërzitur nga ndërtesat e rregullta, lineare të qytetit tuaj? Atëherë duhet patjetër të…

Gabimet më të shpeshta që bëhen në apartamentet e vogla!

Sa më i vogël të jetë një apartament, aq më e vështirë është ta dekorosh….

Pas 1 viti, këto gjëra në shtëpinë tuaj duhen zëvendësuar!

Ka sende shtëpiake që zgjasin me vite apo edhe dekada. Pasi të ketë mbaruar jetëgjatësia,…

Gjërat e dobishme për tualetin për të cilat pak njerëz kanë dijeni!

Një banjo e rehatshme dhe funksionale në të njëjtën kohë, nuk është aq e lehtë…

Ngjyrat e pranverës në muret e shtëpisë tuaj!

Jemi në prag të pranverës dhe shumë familje po planifikojnë të lyejnë muret e shtëpisë….

Kur nga papastërtitë del një thesar i vërtetë!

Shumë pak njerëz mund të thonë se pastrimi është aktiviteti i tyre i preferuar. Sidoqoftë,…

Këpucët e dizajnuara për të qenë më shumë sesa vetëm funksionale!

Këpucët gjithmonë janë krijuar për të mbrojtur këmbët gjatë ecjes. Por shumë dizajnues i shohin…

Aty ku luksi shkrihet me natyrën!

Vila e mrekullueshme prej betoni “Art” është pjesë e një vendpushimi luksoz me tri vila,…

Kompanitë që dashurinë për klientët e kanë primare!

Jeff Bezos, themeluesi i “Amazon” thotë: “Ne i shohim klientët tanë si mysafirë të ftuar…

Një frymë e re në mobilje të vjetra!

Nëse keni gjyshër, ju mund të trashëgoni shumë orendi të vjetra prej tyre. Disa i…

Kur pendimet kthehen në vepra arti!

Të gjithë bëjnë gabime, por ndonjëherë ato gabime janë të përhershme, si të bësh një…

Njerëzit puna e të cilëve solli rezultate fantastike!

Njerëzit mund të thurin një fustan nusërie ose një triko me një model të ndërlikuar,…

Personazhet vizatimor në një tjetër dimension!

Të gjithë me siguri mund të kujtojmë një karikaturë që e kemi dashur gjatë fëmijërisë….

Gjërat që duken sikur janë nga një univers paralel!

Toka është aq befasuese sa kurrë nuk mund t’i besoni syve tuaj 100%. Këto fotografi…

Këto gjëra të rralla shumica e njerëzve i shohin vetëm një herë në jetë!

Ne rrallë përjetojmë shpërthime emocionesh në jetën e përditshme. Por ne jemi të sigurt që…

Kur koha e duhur mund të krijojë një kryevepër!

Fati ndodh kur përgatitja gjen mundësinë. Nëse nuk jeni dakord, si do t’i shpjegonit të…

Artistja kineze sjell tatuazhet që të lënë “pa frymë”!

Chen Jie është një artiste tatuazhesh nga Kina dhe themeluese e një studio tatuazhesh. Ajo…

Njihuni me fuqinë magjike të pastrimit!

Ka shumë arsye pse një person mund të jetë i çrregullt. Ndonjëherë është për shkak…

Kur natyra dhe arkitektura jetojnë në harmoni të përsosur!

Pemët shpesh vuajnë më shumë kur bëhet fjalë për ndërtimin e diçkaje të re. Por…

Njerëzit që vazhdimisht luftojnë për përsosmëri!

Ka perfeksionistë por ka edhe nga ata që nuk kujdesen për gjërat e vogla. Perfeksionistët…

Këto artikuj të zakonshëm e sjellin kuzhinën tuaj në epokën e gurit!

Të gjithë kalojmë shumë kohë në kuzhinë: gatuajmë, drekojmë apo flasim me miqtë. Ndonjëherë ne…