Design
I riu që kaloi 5 ditë duke mbuluar shtëpinë me letra dekoruese, video bëhet virale në rrjet!

Një djalë i ri ka kaluar pesë ditë duke mbuluar shtëpinë e tij me mbi…

Tanimë në shitje, brenda rezidencës super luksoze të çiftit të famshëm të Hollivudit, Paul Newman dhe Joan Woodward!

Shtëpia në të cilën jetonte çifti i njohur i Hollivudit, Paul Newman dhe Joan Woodward…

Zbuloni ndërtesën më të madhe të zyrave në botë!

Qyteti belg i Antwerpen mund të njihet si qendra e tregtisë së diamanteve në botë,…

Rrokaqielli më i lartë i Japonisë realizohet në Tokio!

Ndërtesa e re më e lartë në Japoni  dhe rrokaqiell i shkëlqyeshëm është pjesë e…

Dhuratat më të shpeshta që bëhen për festat e fundvitit!

Mbrëmja e Krishtlindjes dhe ndërrimit të viteve është një festë magjike, ku përveç entuziazmit të…

Ju prezantojmë ngjyrën e vitit 2024!

Ngjyra e vitit 2024 është pikërisht ngjyra dhe nuancat e pjeshkës. Quhet “peachy fuzz”, që…

Këshilla nga ekspertët si të krijoni një hapësirë të bukur ngrënieje!

Hapësira e përsosur e ngrënies duhet t’i përshtatet çdo rasti, në çdo kohë të vitit,…

Ngjyrat që do të dominojnë për vitin 2024 në shtëpinë tuaj, flasin arkitektët!

Sipas zgjedhjes së arkitektëve, 2024 përfaqëson mbretërimin e ngjyrave jeshile, portokalli dhe rozë. Por si…

Zbuloni pak nga magjia e Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë!

Magjia e festave këtë periudhë është duke u ndjerë kudo në botë. Zonja e Parë…

Kështjella e varrosur Khara-Khoto në shkretëtirën mongole, zbulon misteret e qytetërimit të lashtë!

Në zonat perëndimore të Mongolisë, në mesin e shkretëtirës Gobi qëndronte dikur një mbretëri e…

Një shteg rrethor i gjatë 93 km në Dubai për këmbësorët dhe çiklistët!

Me synimin për t’i drejtuar banorët drejt mënyrave më të shëndetshme të transportit, si çiklizmi…

Arkitekti që krijon shtëpiza në vendet e përmbytyra!

Mes fushave të shtrira të deltat e lumenjve të Bangladeshit, Khudi Bari duket i vogël….

Së shpejti në ankand mozaiku psikodelik i pishinës së John Lennon!

Një pjesë e trashëgimisë artistike të John Lennon do të dalë në ankand. Në qendër…

Art apo çmenduri në modë?! Njihuni me krijimet më të çuditshme të markës Balenciaga deri më tani…

Që prej vitit të kaluar dhe deri tani marka luksoze Balenciaga është kritikuar ashpër për…

Mes Bora Zemanit dhe Arbana Osmanit, kush vishet më mirë? Frenki Ceko dhe Ermin Kalemi japin opinionin e tyre për këtë dhe jo vetëm!

Të ftuar ditën e sotme në emisionin ‘Live From Tirana’ ishin Frenki Ceko dhe Ermin…

Ju prezantojmë me autobusin super luksoz që njerëzit e famshëm përdorin në turnetë e tyre!

Kur yjet e preferuar vendosin të bëjnë turne nëpër SHBA, alternativa më e mirë për…

Krijohet një lloj i ri xhami që ftoh temperaturën e dhomës pa konsumuar energji!

Studiuesit në Universitetin e Maryland-it arritën të krijojnë një lloj të ri xhami që ftoh…

Shqiptarët vishen për t’u dukur apo sepse pëlqejnë të jetojnë bukur?

Një prej gjykimeve që përdorim rëndom kur flasim për mënyrën se si vishen/jetojnë të tjerët…

Si të mbillni dhe të kujdeseni për lulen e Gardenias!

Lulja e Gardenias është shumë e njohur për aromën e mrekullueshme dhe lulen tepër tërheqëse…

Thur me grep për 34 orë e 7 minuta, gruaja hyn në Librin e Rekordeve Guinness!

Një grua nga Uashingtoni, e cila mësoi të punojë me grep kur ishte 8-vjeçe, praktikoi…

Veshja luan një rol mjaft të rëndësishëm tek aktorët, Olta Gixhari dhe Sara Hoxha “goditën” me paraqitjet e tyre në “Në Kuadër të dashurisë”!

Filmi “Në Kuadër të Dashurisë” ishte projekti i parë që erdhi nga Top Channel Films,…

Shitet në ankand për 44 milionë dollarë diamanti i rrallë ngjyrë blu!

Diamanti i rrallë ngjyrë blu, më i gjalli dhe i paprekuri në të gjithë botën,…

Aeroporti më i bukur në botë rihap plotësisht terminalin 2/VIDEO!

Aeroporti Changi në Singapor ka rihapur plotësisht terminalin 2, ndërsa punimet për zgjerimin zgjatën për…

Tesla Cybertruck në një version komplet ndryshe…

Tesla mund të jetë duke pasur probleme të ndryshme në linjën e prodhimit të Cybertruck,…

Ky muze në Kinë duket si diçka e krijuar nga fantashkenca!

Ylli metalik me shtatë pika noton në sipërfaqen e qelqtë të liqenit, duke kujtuar një…

Njerëzit po bëjnë mobilje nga kartoni dhe shikoni se si duken…

Në lagjen e pasur të Mayfair në Londër, Galeria Fumi, një hapësirë moderne dizajni, po…

Mund të festosh dhe të blesh një libër…/Ju prezantojmë me pemën e veçantë të Krishtlindjeve në Londër!

Po afron sezoni i festave të fundvitit dhe çdokush prej jush ka nisur avash avash…

Del në shitje diamanti i rrallë blu me vlerë 50 milionë dollarë!

Në ankandin e datës 7 nëntor do të gjeni sende interesante, që pritet të dalin…

Dhoma sekrete e Mikelanxhelos hapet së shpejti për vizitorët!

Një dhomë e fshehur prej kohësh në Muzeun “Cappelle Medicee” në Firence, ku Mikelanxhelo thuhet…

874 diamante gjenden në të, njihuni me orën e dorës më të shtrenjtë në botë!

Gjithsej 874 diamante gjenden në orën e dorës më të shtrenjtë në botë. Kjo orë…

Rimorkio më e veçantë që keni parë deri më tani…

Kwork e Japonisë ka bashkëpunuar me Lixil, një kompani japoneze e mallrave shtëpiake, për të…

Taika Waititi blen vilën me vlerë mbi 10 milionë dollarë në Zelandën e Re!

Regjisori Taika Waititi, ka vendosur të blejë një sipërfaqe prej 10.5 milionë dollarësh (9.9 milionë…

Jennifer Lopez arrin të shesë rezidencën luksoze pas uljes drastike të çmimit të saj!

Jennifer Lopez më në fund ka arritur të shesë rezidencën e saj luksoze prej 34…

Marka e njohur daneze dhe kompania meksikane e biomaterialeve bëhen bashkë dhe krijojnë këtë xhaketë të verdhë që nuk e dimë a do e vishnit ndonjëherë…

Një xhaketë e verdhë përfitohet kur ushqeni bakteret me mbeturina frutash industriale. Kjo është pikërisht…

Një lagje në SHBA dekorohet e gjitha si shtëpia e Barbie për Halloween!

Komuniteti Daybreak i vendosur në qytetin e Jordanisë Jugore në shtetin e Utah e do…

Studimi i ri konfirmon se skulpturat e Partenonit ishin shumëngjyrëshe!

Një studim i ri zbuloi se skulpturat e famshme 2500-vjeçare të Partenonit ishin shumëngjyrëshe, të…

Zbuloni metodën për të zhdukur një herë e mirë lagështinë në shtëpinë tuaj

Lagështia e tepërt në shtëpinë tuaj mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj. Ky…

Shkencëtarët zbulojnë me rreze X se me çfarë ngjyrash ishte lyer “Mona Lisa” !

Duke përdorur rrezet X, shkencëtarët kanë mësuar njohuri mbi teknikat e përdorura nga Leonardo da…

Prada “përvesh” duart për veshjet e reja të NASA-s!

Shtëpia italiane e modës Prada dhe Axiom Space, do të bashkëpunojnë në dizajnimin e kostumeve…