Celebrities Film & Tv Magazine

Imazhet e reja të Morgan Freeman kanë shqetësuar fansat e tij!

Ylli i kinematografisë dhe aktori i talentuar amerikan Morgan Freeman tashmë është 87 vjeç dhe vazhdon të shihet në tapetin e kuq. Një video në rrjetet sociale ka shkaktuar polemika tek ndjekësit e tij me mendime krejt të ndryshme. Video-ja përbëhet nga pak më shumë se njëzet e pesë sekonda, në të cilat aktori shihet në Festivalin e Televizionit Monte Carlo. Ai shihet duke bërë shaka, duke përshëndetur dhe gjithmonë me gjeste miqësore me të tjerët, por ka qenë dora e tij ajo që ka ngjallur interes.

Tifozët dyshojnë për gjendjen e tij shëndetësore dhe ka mendime nga njëri ekstrem në tjetrin. Ka nga ata që mendojnë:

Ai është perfekt për 87 vitet e tij.

Por ka nga ata që i interesojnë lëvizjet e tij gjithnjë e më të vështira për t’u artikuluar dhe doreza që aktori mbante në njërën dorë. Doreza e veshur nga aktori dhe e cila gjithashtu ka ngjallur shumë komente është për shkak të një aksidenti automobilistik që pësoi në vitin 2008, në të cilin frakturoi krahun dhe shpatullën, gjë që ndikoi në lëvizjen e tij:

Pësova dëmtime nervore dhe nuk është përmirësuar. Nuk mund ta lëviz.


Aktori është i detyruar të mbajë një dorezë në dorë për të lehtësuar dhimbjen e shkaktuar nga fibromialgjia, e cila prek muskujt, tendinat dhe ligamentet. Disa nga fansat e Morgan Freeman nuk e dinin këtë fakt për jetën e aktorit të ekranit të madh dhe pyesnin veten pse aktori kishte veshur dorezën në Festivalin e Televizionit Monte Carlo. Në Festivalin e Televizionit Monte Carlo, Morgan Freeman udhëtoi për në Monako për të marrë çmimin Crystal Nymph gjatë ceremonisë së hapjes. Nimfa e Kristaltë, një çmim për karrierën e tij që na ka lënë një nga imazhet e ditës në rrjetet sociale.

Ju rikujtojmë se, aktori i njohur Morgan Freeman rrallëherë shihet pa vathët e tij të artë. Megjithatë, kjo zgjedhje e tij nuk ka të bëjë me tendencat e modës. Ylli i Hollivudit është pyetur vazhdimisht se pse ai insiston të mbajë vathët e veçantë, një stil që ai e përvetësoi shumë kohë përpara se të merrte famë në Hollywood. Siç ka treguar në një intervistë, ai dëshiron të jetë i përgatitur për çdo situatë të paparashikuar dhe kështu, kujdeset të mbajë çdo ditë me vete asetet.