Design Fashion

20 modelet e palltove që do të doni t’i vishni gjithmonë!

Disa stile do të konsiderohen gjithmonë elementë kryesorë – xhinse të drejta deri në fund të këmbëve, bluza të bardha, pulovra lesh kashmiri, xhaketa të përshtatura në mënyrë perfekte – por kjo nuk do të thotë se ato duhet të jenë të mërzitshme. Merrni pallton, për shembull: E krijuar diku nga mesi deri në fund të viteve 1800, kjo pjesë krejtësisht praktike ka ruajtur qëndrueshmërinë utilitare për shekuj. Por me kalimin e viteve, shumë stilistë i kanë dhënë gërshetimit të tyre, duke e bërë atë në pëlhura të papritura, duke luajtur me proporcionin ose duke egërsuar ngjyrën dhe strukturën. Ky sezon nuk bën përjashtim: disa nga të preferuarit tanë përfshijnë një version luks saten nga Blumarine, një numër klasik nga Burberry dhe një copë lëkure të mrekullueshme me çokollatë kafe nga Row. Po kërkoni diçka më tradicionale që do t’ju mbajë të thatë në ditët me shi? Ka shumë prej tyre gjithashtu – ne i duam të dalluarit në nuanca të ndryshme neutrale nga Alexander Mcqueen, Toteme, Balenciaga dhe Khaite.

Burberry- ‌261,400 ALL

ALEXANDER MCQUEEN- $4,890

BALENCIAGA- $4,190

Bluemarine- US$  2.300,00

LaQuan Smith- $3,500

CHLOÉ- $3,690

Herno Trench Coat- €995

KHAITE- $2,280

Ksubi- USD 500,00

SAINT LAURENT- $3,890

LAPOINTE- $2,550

BEXLEY TRENCH IN NAVY- $ 1,200

THE ROW- $9,400

Bottega Veneta- $9,200

Toteme Signature Khaki Trench-720 EUR

House of Aama- $990

Monse- $1,116

Fabiana Filippi- $1,115

SANDRO- $680

SIMKHAI- $1,295