Fashion

5 mënyra perfekte për të kombinuar të kuqen!

Pavarësisht nëse zgjidhni buzëkuqin e kuq ose ngjyrën bordo – ose një nga nuancat e panumërta vishnje në mes – nuk mund të mohohet ngjyra më e lakmueshme e FW23… Por si ta vishni më mirë?

Me çdo sezon të ri vjen një nuancë që duhet të vishni që përmbledh humorin e momentit – dhe për FW23, dizajnerët propozuan një ngjyrë të guximshme, të ndritshme dhe të bukur. Hyni në epokën e buzëkuqit të kuq (dhe aleatëve të tij). Kjo nuancë e zjarrtë dhe e sigurt shpërtheu nëpër pistat e sezonit të ri, nga Fendi te Valentino Garavani dhe Gucci, në një tronditje të gjallë në shqisat. Ka një arsye pse tabelat e trafikut ‘Stop’ janë të kuqe: kjo ngjyrë që jep deklarata tërheq vëmendjen.

Duke simbolizuar gjithçka, nga pasioni dhe dashuria te rreziku, ngjyra e kuqe prek emocionet tona të brendshme dhe vepron si një pastrues i qiellzës nga deti i ngjyrave ngjyrë bezhë dhe toneve të heshtura që zakonisht dominojnë në pasarela. Një element kryesor për një kohë të gjatë në veshjet e mbrëmjes, e kuqja propozohet edhe për ditën këtë sezon, ku historikisht është anashkaluar. Pra, këtu janë pesë mënyra përrallore për të përfshirë këtë paletë fuqie në pamjen tuaj të përditshme…

E kuqe nga koka te këmbët

Mund të jetë e vështirë të deshifrosh se cilat tone të tjera plotësojnë këtë ngjyrë të spikatur, kështu që pse të shqetësohesh? Në vend të kësaj, lini një përshtypje të qëndrueshme duke kombinuar të kuqe me më shumë të kuqe. Trikoja e butë me jakë të ekuipazhit të Suzie Kondi është e kombinuar në mënyrë perfekte me fundin me plisa të Gucci – përshtatja e tepërt e thurjes sjell një ndjesi më të relaksuar në midi të lëmuar dhe të përgatitur. Mokasat e forta nga Saint Laurent krijojnë pamjen preppy, ndërsa një çantë e zezë e lëmuar nga Loewe dhe syze dielli standard shtojnë kontrastin e duhur.

Thyejeni me të zezë

E gjallë dhe sensuale, e kuqja dhe e zeza janë një çift ideal që prek humorin e sofistikuar të sirenës. Rasti kryesor: trikoja ‘Ada’ e &Daughter, një produkt që prodhohet në vend dhe kështu është pjesë e redaktimit tonë NET SUSTAIN të rrobave të punuara me vetëdije, e cila vjen në një nuancë të gjallë të kuqes lulekuqe. Forcojeni atë me një fund lëkure të zezë nga Citizens of Humanity dhe shtoni mushkat e kuqe prej kadifeje të Malone Souliers, një ekskluzive NET-A-PORTER, për një ndjenjë festive. Çanta e shkëlqyeshme e shpatullave të Saint Laurent dhe bizhuteri në ngjyrë ari do të shtojnë një avantazh shtesë.

Fustani i vogël i kuq

Harrojeni LBD-në, apo edhe LWD-në – këtë sezon, gjithçka ka të bëjë me LRD-në. E lezetshme dhe bashkëkohore, LRD i bën të gjitha gjërat. Mini i bukur i Ganni-t me rripa spahetti dhe fund të linjës A është pjesa perfekte e sezonit të festës dhe me siguri do të bëhet një e preferuar në pistën e vallëzimit; është një zgjedhje ideale edhe për një darkë me ngjarje të mëdha. Shtoni një atmosferë intrigash me çizmet prej lëkure të zhveshur të Paris Texas dhe bizhuteritë me nuancë argjendi.

Përplasja e ngjyrave

Dominimi sartorial i të kuqit mund ta bëjë atë një nuancë të ndërlikuar për t’u duruar. Por në vend që të zgjidhni tonet e errëta klasike, të cilat mund të rrisin shkëlqimin e guximshëm të së kuqes, shikoni më poshtë spektrin e ngjyrave të kuqe. Thellësia e pasur e burgundisë do të kombinohet në mënyrë të përkryer me nuanca të gjalla – dhe kanali i madh i vinilit të Saint Laurent sjell një ndjesi të sofistikuar që do ta kthejë të kuqen në një pamje me interes, dhe jo në një pikë qendrore. Shtresojeni mbi xhaketën e kashmirit të The Elder Statesman dhe pantallonat e leshta të kontrolluara të Burberry-t dhe shtoni veshjen prej lëkure intrecciato të Bottega Veneta për përsosje të mëtejshme.

Aksesorët

Përdorni këpucët, çizmet dhe çantat si një mënyrë pa probleme për të inkorporuar tendencat e ngjyrave në veshjet e përditshme, pa u përkushtuar për një pamje të plotë. Çantat e gjithanshme dhe lozonjare, pas errësirës nga Alexander McQueen dhe Bottega Veneta do t’i rifreskojnë gjithashtu palltot gjatë ditës, ndërsa pompat e manolo Blahnik ‘Corintia’ të zbukuruara me slingback do t’ju japin një hijeshi në hapin tuaj. Ndërkohë, dorezat ‘Kate’ të lëkurës së kuqe të Agnelle-s janë mënyra perfekte për t’i dhënë shkëlqim veshjes në mot të ftohtë dhe duken veçanërisht të përsosura me një pallto të përmasave gri në ngjyrë gri dhe çizme të zeza vinyl.