Eriselda Doko

Rrjeti hekurudhor, BE mbështetje Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut!
BE reagon për ndalimin e mbi 300 qytetarëve të Kosovës: Serbia ka shkelur marrëveshjen për lëvizjen e lirë!
Miratohet Projektligji për Ndihmën Financiare për punonjësit dhe ish-punonjësit e Kombinatit Mekanik në Poliçan!
Bardhi: Nesër do të ridepozitojmë kërkesën në Gjykatën Kushtetuese për mandatin e Xhaçkës!
Kosova njofton QUINT-in për bllokimin e qytetarëve në Serbi!
Gjykata e Tiranës lë në burg Ymer Markun, ish-kreu i komunës Bërxullë!
Bllokohen 300 shtetas të Kosovës në Serbi, mbeten pa ushqime dhe ilaçe…
Euro rifiton terren, kthehet afër nivelit të 102 lekëve…
Forumi Rajonal për Mbrojtjen Shoqërore për Europën, Shqipëra merr çmim për ofrimin e shërbimeve elektronike…
Lehtësi fiskale për të rinjtë e punësuar!
Ndizet flaka olimpike, stafeta e pishtarit të Lojërave Olimpike “Paris 2024” niset nga Olimpia e Greqisë!
Meta kërcënon dhe fyen kreun e SPAK, Dumani i përgjigjet: Akuza të pabaza që i bëhen institucionit!
Në tremujorin e parë ekonomia e Kinës rritet më shpejt se sa pritej…
Reagimet pas vrasjes së gruas në Pejë: Shpallni gjendje emergjente, në 10 vite 56 gra janë vrarë në Kosovë!
SHBA: Rusia dhe Kina mos të shpërblejnë sjelljen e keqe të Koresë së Veriut!
Kuvendi mirëpret takimin e Komisionit për Demokraci dhe Siguri të NATO-s!
Impianti fotovoltaik mbi Zadejë, Komiteti i Digave jep ”ok” për KESH-in!
ERE i lë kohë kompanisë deri në dhjetor për kalimin e Albgaz nga MIE tek Financat…
MIE nis kërkimet për kompaninë që do monitorojë kontratën konceisonare në Triport Vlorë!
Kurti: Në Kosovë janë dyfishuar eksportet dhe investimet e huaja!
Detyrimi vjetor për profesionet e lira, Bizneset: Është shumë i lartë, do nxisë evazionin
Meta paralajmëron “spastrim” te Partia e Lirisë: Rithemelohemi, s’mund të ketë parti me dy shoferë!
Ministria e Energjisë: Kompania Shell nuk është tërhequr nga kërkimet për naftë në Shpirag!
Rama poston foto nga revista franceze: “Princesha e re e Lindjes”
Grupi i dialogut miraton planin e punës për Reformën Zgjedhore…
Shqipëria e treta më e ulëta në Europë, 44% e shqiptarëve panë TV ose video online…
PD përsërit kërkesën: Kampet e Spaçit e Tepelenës të kthehen në muze!
Hetimi pasuror, GJKKO sekuestron pasuritë e 4 vëllezërve Hoxha!
SHBA-ja, Japonia dhe Koreja e Jugut tregojnë “muskujt” në Paqësor, nisin stërvitje të përbashkëta detare…
Rreth 900 mijë shqiptarë me llogari bankare bosh!
Vrasja e 21-vjeçares në Kosovë, Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi ngjarja…
Anketa: Biden dhe Trump më shumë kanë dëmtuar se sa kanë ndihmuar vendin…
Xavi rotacion masiv ndaj Cadizit…
Moment spektakolar, qindra pinguinë “bebe” hidhen në ujë nga blloku i akullt në Antarktidë!
Rikthehet në fushatën presidenciale në SHBA, tema e të drejtave riprodhuese!
Kosovë, vritet me armë brenda një institucioni një grua dhe plagoset një burrë…
Debate në mbledhjen e Komisionit Hetimor për të dhënat e sistemit TIMS…
Ukraina goditet me më shumë se 80 raketa dhe dronë, shkatërrohet termocentrali pranë Kievit…
Gomonia e tejmbushur drejt Britanisë, policia franceze “nuk i ndalon dot”…