Eriselda Doko

Zelensky: Nëse kemi më shumë armë ndalim forcat ruse të përparojnë në Lindje!
Tenis, Rafa Nadal në versionin e ‘gladiatorit’, përmbys Bergsin në Romë
Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren në Himarë, Prokuroria kërkon 15 vite burg për ish-policin Tase!
E zuri gjumi në kazanin e mbeturinave, e shtyp për vdekje kamioni i mbledhjes në Holandë!
Escobar: Ka shqetësime se Kosova mund të mos i ketë votat për KiE!
Klienti i nevrikosur qëllon për vdekje avokatin amerikan!
Skema e ‘mashtrimit’ me kreditë, Sejko: Nuk ka informacion zyrtar nga SPAK!
Marshimi gjigant në Kolumbi, mijëra njerëz kërkojnë legalizimin e marijuanës!
Spanja nuk i do më turistët! Protesta në ishujt Kanarie
Zbardhet draft rezoluta me 8 pika që Rama i ofron si pakt opozitës: Reforma në drejtësi e pakthyeshme!
Pas fitores së zgjedhjeve, aktori i Hollywood Seagal paraqitje surprizë në ceremoninë e Putin-it…
Mbytja e nënës me tre fëmijët, Balla kërkon hetim të plotë dhe të thelluar, thirrje grave të denoncojnë dhunën!
Gjatë 2023 u dorëzuan 800 ankesa për shkeljen e të drejtave pranë Inspektoratit të punës …
41 vjeçarja bie për vdekje nga kavo ‘zipline’ mbi parkun piktoresk në veri të Italisë!
Ikën Gabriel Escobar, nuk do të jetë më i dërguar për Ballkanin Perëndimor!
Stuhia me dhjetëra të vdekur “gjunjëzon” Brazilin!
Rama nuk përfshiu Veliajn në foton me Ali Ahmetin? Reagon kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj…
Pas Amerikës, “plasin” protestat edhe në Francë!
A po përçahet rrethi i ngushtë i Putinit?
Kryenegociatorit të Serbisë, i refuzohet hyrja në Kosovë! Reagon Beogradi…
Shembja e digës në Brazil, 29 persona të vdekur e dhjetra të zhdukur…
Forcat e NATO-s zhvillojnë stërvitje ushtarake me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Francën
Balluku përplaset me Mziun: Kaq i paditur nuk je ti, ato që thua i ke mashtrime…
Vlera më e ulët në tetë vitet e fundit, bankat fshinë vetëm dy miliardë lekë kredi në 2023!
Përmbytjet e “shiut artificial” kthejnë rrugët në lumenj në Arabinë Saudite!
Dy të moshuarit në Dropull u rrahën deri në vdekje, dyshohet se kanë goditur njëri-tjetrin me sende të forta!
Ali Ahmeti “Qytetar Nderi” i Tiranës!
Vrau ish-të dashurën para fëmijëve sepse kërkoi të ndahet, burgoset përjetë 46-vjeçari në Britani…
Veliaj: Së shpejti nis puna për një park të ri; 1 Maji, shënoi edhe mbylljen e aksionit të mbjelljes së pemëve në Tiranë!
Kushtetuesja la në fuqi marrëveshjen për Butrintin, reagon UNESCO…
Miratohet Kryesia e re e Partisë së Lirisë, largohet Kryemadhi! Zëdhënësja e re e PL-së është…
Presidenti Begaj viziton arbëreshët në komunat e Kozencës: Ju falenderoj që ruani dhe trashëgoni gjuhën shqipen!
Ekskluzive/ TCH zbardh dosjen, si e rekrutoi inteligjenca ruse Mikhail Zorin të vinte në Shqipëri dhe të mblidhte informacione në Gramsh…
Shoqata e Autoshkollave dërgon padia në Kushtetuese për shfuqizimin e ligjit të profesioneve të lira!
Projekti i strehimit Mehr… tashmë një xhungël e braktisur betoni
Gjermania të ndalojë ndihmën ushtarake ndaj Izraelit… GJND rrëzon kërkesën e bërë nga Nikaragua!
Ndryshimet klimatike prekin vendin tonë!
Stoltenberg zhvillon vizitën e paparalajmëruar në Kiev!
Inteligjenca maqedonase: Shteti ndodhet në shënjestër të sulmeve hibride ruse dhe kineze!