Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Bota
Ministrja e Jashtme kanadeze javën e ardhshme në Ukrainë, të pengohen “veprimet agresive” nga Rusia!

Ministrja e Jashtme kanadeze Melanie Joly do të vizitojë Kievin javën e ardhshme për të…

Rikthehet Trump, nis fushatën për zgjedhjet e mes-mandatit 2022

Donald Trump nis sërish ofensivën kundër shefit të Shtëpisë së Bardhë, teksa ekonomia amerikane shfaq…

Shkon në 225 numri i viktimave nga përleshjet në Kazakistan!

Rëndohet bilanci i viktimave nga përleshjet e dhunshme në Kazakistan. Raportohet se ka shkuar në…

Publikimet financiare, “kryedoktori i pandemisë” në SHBA ka investuar $10.4 mln në fonde vetëm në 2020

Nëse puna në mjekësi nuk i rezulton siç duhet, Dr. Anthony Fauci mund të shkojë…

Të gjithë pengjet ‘shëndoshë e mirë’ pas përplasjes në sinagogën e Teksasit

Të gjithë pengjet janë liruar të padëmtuar nga një sinagogë në Teksas pas një përplasjeje…

Në Oqeanin Paqësor shpërthen vullkan nënujor, krijohen dallgë të mëdha

Një vullkan nënujor shpërtheu në mënyrë spektakolare në Oqeanin Paqësor pranë shteti Tonga duke dërguar…

Tensionet Ukrainë-Rusi/ CNN: Putin paraqet një kërcënim të madh për Evropën, po dëgjohen tinguj lufte

Evropa ka një histori të gjatë e të përgjakshme luftërash, kufijsh, kombesh e perandorish ndër…

Ishte infektuar me Covid, momenti prekës kur babai takon për herë të parë vogëlushin 5-javësh!

Kjo foto e adhurueshme shfaq momentin kur një baba takon djalin e tij të porsalindur…

Shpërthen vullkani, alarm cunami në Paqësor/Valë gjigante!

Pas një shpërthimi të fuqishëm të vullkanit nënujor Hunga Tonga-Hunga, një alarm për cunami u…

Amerika akuza Rusisë për sabotazh lidhur me Ukrainën!

Shtëpia e Bardhë akuzon Rusinë për dërgimin e sabotatorëve në lindje të Ukrainës, që të…

Vaksinë anti-COVID si spërkatës hundësh, vijon puna!

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, në të paktën nëntë laboratorë dhe kompani në mbarë botën…

“Dashuria është dashuri”, çifti me diferencë moshe 37-vjeçare bëjnë plane për të pasur një fëmijë!

Një grua 61-vjeçare dhe bashkëshorti i saj i ri, 24 vjeç, kanë njoftuar se po…

Gjiganti i mediave sociale Facebook po përballet me veprime ligjore në Britaninë e Madhe!

Gjiganti i mediave sociale Facebook, i njohur tanimë si Meta, së fundmi po përballet me…

Ferrari u përplas me pemën dhe mori flakë/ Detaje të reja nga vdekja e vëllait të deputetes greke

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja tragjike e George Monoggiou, vëllait të deputetes greke…

Ndodh edhe kështu/ I riu i dhuron veshkën vjehrrës, por e dashura e lë dhe martohet me dikë tjetër

Uziel Martinez një i ri meksikan u bë i famshëm në vendin e tij pak…

Omicron-it ende duhet t’i shmangeni!

Omicron që po përhapet shumë shpejt e shoqërohet me simptoma më të lehta në krahasim…

Amazonë/ Mbajti 12 orë mbi supe babanë e tij, për ta vaksinuar kundër COVID-19!

Gjashtë orë për të shkuar dhe gjashtë për t’u kthyer. Tawi, një indigjen 24-vjeçar Zo’é,…

Eurodeputetët letër Von der Leyen: Hetoni Oliver Varhelyin, mbështeti Dodik për shpërbërjen e Bosnje Hercegovinës!

30 eurodeputetë i kanë dërguar një letër presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ku…

Britani e Madhe/ Karantinimi për personat e vaksinuar reduktohet në 5 ditë!

Duke nisur nga dita e hënë, periudha e izolimit për ata që rezultojnë pozitivë me…

Amnesty International kërkon nga Kazakistani që të lirojë të arrestuarit gjatë protestave!

Organizata Amnesty International ka kërkuar nga autoritetet kazake që të lirojnë menjëherë gazetarët dhe aktivistët…

Nuk u vaksinua kundër COVID-19, babai humbet kujdestarinë e djalit!

Një baba një Quebec, Kanada ka humbur kujdestarinë e djalit të tij 12 vjeçar, pasi…

Australia arrin shifrën rekord të motit të nxehtë, mbi 50 gradë në Onslou

Autoritetet australiane kanë raportuar se temperatura në brigjet e Australisë ka arritur në 50.7 gradë…

Vaksina anti-COVID ‘mollë sherri’ mes çifteve, rritet numri i ndarjeve!

Numri i çifteve që janë në krizë për shkak të mosmarrëveshjeve për vaksinën anti-COVID po…

Mblidhet në Vjenë OSBE; diskuton tensionet Rusi-Ukrainë

Këshilli i përhershëm i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) të enjten takohet…

SHBA-ja kërkon që OKB-ja të vendosë sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut

Shtetet e Bashkuara po kërkojnë që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të vendosë…

Çfarë do të ndodhë këtë vit në Evropë? 4 skenarët

Viti 2021 filloi me shpresën se prodhimi i një vaksine antiCovid do t’i jepte fund…

Kancelari Scholz: Do të ndiqet rruga drejt vaksinimit të detyrueshëm

Në seancën e tij të parë të pyetjeve drejtuar qeverisë federale nga deputetët e Bundestagut,…

Kush refuzon vaksinën, paguan taksë. Ky rajon pritet të marrë vendimin e rëndësishëm!

Nuk do vaksinë? Atëhere paguaj taksë… Rajoni i dytë më i populluar në Kanada, Kebeku,…

EMA kundër dozës së katërt: Të mos e rëndojmë sistemin tonë imunitar me vaksinime të përsëritura!

Përfaqësuesit e Agjencisë Evropiane të Barnave pretendojnë se përhapja e shpejtë e variantit “Omicron” do…

NATO: Situata në Ukrainë nuk mund të krahasohet me atë të Kosovës në vitin 1999!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka hedhur poshtë krahasimet midis ndërhyrjes së kësaj…

Një trajner grek akuzohet për përdhunimin e sportistes 11 vjeçare/ Ish-kampionia olimpike rrëfen 12 vite më pas se çfarë ndodhi në atë kohë

Një trajner grek i sportit lundrimit ka dalë në gjyq në Athinë i akuzuar për…

Pfizer sugjeron që me dozën përforcuese të merret edhe vaksina kundër pneumonisë!

Kompania farmaceutike Pfizer bën të ditur se dozat e saj përforcuese kundër COVID-19 mund të…

Ja çfarë do të ndodhë pas valës Omicron sipas Bill Gates!

Bill Gates ka qenë, që nga fillimi i pandemisë, një nga personat që ka dhënë…

Fauci: “Omicron do t’i infektojë të gjithë!”

Kryeimunologu amerikan, Anthony Fauci nuk ka dyshime se me variantin Omicron, vështirë se do të…

Pamje të rënda/ Nëna hedh në plehra foshnjën e saj, punëtorët e pastrimit e gjejnë pas disa orësh

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New Mexico të Shteteve të Bashkuara ku një…

“Një tualet, një krevat dhe një tavolinë”/ Kampet çnjerëzorë ku izolohen të infektuarit në Kinë shokojnë botën!

https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2022/01/11/9012862112256012633/636x382_MP4_9012862112256012633.mp4 Pamjet e publikuara ditët e fundit nga “qelitë” me kushtet çnjerëzore në të cilat…

EMA pret që përhapja e Omicron-it të çojë në endemi!

Agjencia Europiane e Medikamenteve, (EMA) thotë se pavarësisht se përhapja e llojit Omicron të koronavirusit…

Këshilli NATO-Rusi, sërish fokusi te Ukraina!

Siguria është sot në fokus të një takimi me Rusinë, në selinë e NATO-s në…

Bashkëshortja e Bob Saget flet për herë të parë që nga vdekja e tij!

Komediani dhe aktori amerikan, Bob Saget, ndërroi jetë në moshën 65-vjeçare. I bërë i famshëm…