Editori Sugjeron
Nga koncerti për promovimin e albumit e deri tek inspirimi për këngët e tij, Franc Koruni rrëfen gjithçka për TAR!

I ftuar në ‘Lancio’ ishte artisti Franc Koruni. Përpos çfarë e inspiron më së shumti…

Spotify kryesohet nga këto ‘top 5’ këngë në klasifikimin e kësaj jave!

Rrugëtimi 5-ditor i “Lancio” mbyllet këtë të premte me një tjetër episod dinamik, ku do…

Shpat Deda zbulon gjithçka rreth serisë së koncerteve të tij në Kosovë!

I ftuar ditën e sotme në “Live From Tirana” ishte Shpat Deda. Një artist i…

Sondazhi i TAR/A duhet protestuar në 6 dhjetor?! Shqiptarët votojnë…

“Samiti i 6 dhjetorit është në interes madhor për shqiptarët dhe i jep goditje fatale…

Kush është gafaxhiu më i madh i mbrëmjes?! “Surprise” në Top Albania Radio sjell gafat e një viti!

Jemi vërtet radio më e dashur dhe më e dëgjuar e shqiptarëve por nuk do…

Zbuloni se cilat janë ‘top 5’ këngët më të votuara në klasifikimin e ‘Top Awards’!

The Top List është klasifikimi i 100 këngëve më të mira të artistëve tuaj të…

Në një intervistë si kurrë më parë, Devi dhe Dori na rrëfejnë për miqësinë, jetën private dhe karrierën!

Të ftuar këtë episod të ‘Pardon My French” ishin dy aktorët dhe prezantuesit e ‘Fiks…

Top 5 këngët më të votuara të kësaj jave në renditjen italiane!

Muzika është një art i mrekullueshëm që fal vetëm qetësi dhe paqe. E kur bëhet…

Ibro Deli: “Unë jam shumë i lidhur me beba dhe dua të bëj një beb…”

I ftuar ditën e sotme në një lidhje telefonike në “Live From Tirana” ishte Ibro…

“Selected By” sonte në 20:00 me Dj Ankloe!

Tani të gjithë e keni fiksuar se emisioni më i bukur luhet të dielën në…

Sondazhi i TAR/A duhet shpallur gjendja e emergjencës në zonat e përmbytura?!

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Christiane Hohmann ka kryer para dy ditësh një vizitë…

“Mosdija” nga Milan Kundera, romani psikologjik që do t’ju mbërthejë pas tij me historinë e dy të rinjve!

Në vitet 1950 – ‘60, Milan Kundera konsiderohej një ikonë në vendlindjen e tij, Çekosllovaki,…

Florian Marku zbulon gjithçka rreth pasionit të tij më të madh në “Më lër të flas”!

I ftuari i dytë në emisionin e vëllezërve Veshaj “Më lër të flas”, ka qenë…

Në emisionin “Më lër të flas” Alesia Bami tregon se kush është futbollisti shqiptar më seksi dhe jo vetëm…

Sot e ftuar në emisionin “Më lër të flas” ka qenë moderatorja e njohur, Alesia…

SFIDA E ÇIFTEVE ‘trazon’ ujërat! Kush do të kërcejë me kë këtë javë në DWTS?!

“Dancing with the Stars”, është programi më popullor i kërcimit që bën bashkë personazhet më…

Njihuni me personazhet e famshëm që kanë fituar më shumë ndjekës këtë javë!

“Social Top 5”, një rubrikë që sjell vëmendjen tek personazhet e famshëm. Kjo rubrikë na…

“Red & Black Week” në Digitalb me ulje çmimesh deri në 30%

DigitAlb përmbush muajin Kuq e Zi me emocione, spektakël dhe argëtim për të gjithë familjen….

Albora na zbulon më shumë për projektin e saj të ri, si dhe artistët me të cilët do të donte një bashkëpunim!

Albora Stafuka, apo siç njihet për publikun vetëm si Albora, është një nga artistet më…

Ilira Gashi, artistja me origjinë shqiptare, që po ‘pushton’ skenat botërore!

Ilira Gashi, e njohur profesionalisht si Ilira, është një këngëtare dhe autore këngësh zvicerane. Në…

Nga detajet e “Big Brother VIP 2” e deri tek impenjimi në Festivalin e Këngës, Arbana Osmani na zbulon më shumë!

Arbana Osmani është një nga moderatoret më të famshme, më të talentuarat dhe më të…

Pasi Donald Trump shpalli kandidaturën për president më 2024-ën, shqiptarët votojnë!

Zyrtarisht, Donald Trump, shpalli kandidaturën për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024 në 16 nëntor. “Rikthimi…

7 festa private që nuk duhen humbur në Mbretërinë e Bashkuar!

Nga kështjellat madhështore dhe pallatet e mrekullueshme deri te kabinat luksoze buzë liqenit dhe ishujt…

5 mënyra si të ‘verboni’ nga mëngjesi deri në darkë!

Pavarësisht nëse dëshironi t’i shtoni një prekje magjepsëse veshjeve tuaja të punës ose shkëlqim në…

Si të krijojmë një gardërobë që zgjat!

Si duket garderoba më e fundit në vitin 2022? Këto 15 pjesë ofrojnë themelet e…

Duhet apo nuk duhet bërë një listë dhuratash se çfarë duam për festat e fundvitit…

Ndoshta nuk e keni menduar kaq shumë, por ka disa rregulla të mirësjelljes kur bëhet…

Ju prezantojmë me çizmet më të mira që ju duhen këtë dimër!

Listat e dëshirave gati – këto çizme dimërore të gjithanshme dhe shumë të dëshirueshme mund…

Mjaft i shtrënguat nofullat, për të mirën tuaj e kemi!

Ne të gjithë përballemi me stresin në mënyra të ndryshme. Disa prej nesh bëjnë lista,…

A janë këpucët e baletit për burrat?

Baleti ka qenë gjthmonë një frymëzues i modës. Vitin e kaluar, ai ka pasur një…

Çfarë mendimi ka Deborah Keçi për vlerësimet dhe kritikat e jurisë në rrugëtimin e saj në “DWTS”?

Të ftuar në emisionin “Pardon My French” ditën e sotme kanë qenë Deborah Keçi dhe…

Pse u mërzitën Deborah dhe Niko kur u larguan nga “Dancing With The Stars”?

Të ftuar në emisionin “Pardon My French” ditën e sotme kanë qenë Deborah Keçi dhe…

Ju njohim me 6 libra të rinj që duhet t’i lexoni patjetër këtë javë!

Në kërkim të leximit të disa librave të mirë? Ne kemi menduar për ju. Përmbledhja…

Të gjithë shefat vëmendjen këtu! Menaxheri merr vendimin e rëndësishëm për punonjësit e tij gjatë Botërorit!

Kupa e Botës e shumëpërfolur më në fund ka nisur dhe të shumtë janë tifozët…

“Palmer” Një rol dramatik i Justin Timberlake në një film për krizën e maskilitetit, siç e njohim ne. Kritikë

Këto vitet e fundit qasja ndaj gjinisë në perëndimin e zhvilluar është një nga debatet…

“Misteri i Mjellmës”, një përshkrim sa real aq edhe virtual i mungesës së drejtësisë!

Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli vjen me një roman të ri për të pasionuarit pas…

Klasifikimi për këtë javë në ‘Billboard Hot 100’ kryesohet nga këto 5 këngë!

Billboard Hot 100 është tabela standarde e regjistrimeve të industrisë muzikore në Shtetet e Bashkuara…

Ekskluzivisht për TAR/ Art Abazi zbulon planet e tij të ardhshme sa i përket muzikës!

Art Abazi është një nga artistët më të talentuar të tregut muzikor shqiptar. Së fundmi…

Rikthehet fuqishëm pas një periudhe pauze, Dylan zbulon më shumë mbi projektin e tij të ri!

Dylan është një nga artistët më të rinj që tanimë është rikthyer me projekte muzikore…

Sondazhi i TAR/Polemika në Itali pasi kryeministja Meloni mori vajzën e saj në Indonezi ku u mbajt samiti i G20-ës, jeni dakord me këtë veprim?

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni mori vajzën e saj 6 vjeçare në takimin e liderëve…

Mos harroni sonte “Selected By” nga Dj Danko!

Në këtë ditë me shi dhe kaq të zymtë të gjithë ne kemi nevojë për…