Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Politikë
Basha zbret në terren, publikon fotot nga takimi i Fierit!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka postuar disa foto nga takimi që pati ditën e sotme në…

Erdogan viziton ditën e hënë Shqipërinë, zbardhet axhenda

Zbardhet axhenda e presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, i cili do të vizitojë Shqipërinë…

“Bashën e pret vrima e miut me revolucionin tonë”/ Berisha-ndërkombëtarëve: Më 8 janar donim vetëm të nxirrnin banditët nga shtëpia jonë

“Lulzim Bashën e pret vrima e miut nga revolucioni jonë”, ka qenë ky “kërcënimi” dhe…

Basha paralajmëron takime nga veriu në jug: Ta lëmë pas të shkuarën! Mos iu dorëzoni trekëndëshit Berisha-Meta-Rama

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë takimit me demokratët e Fierit këtë të dielë u bëri thirrje…

“Beteja për PD-në” Basha e Berisha zbresin në bazë, takime në orare të njëjta por qytete të ndryshme

Në këto çaste dy liderët demokratë tashmë të shndërruar ndër rivalët më të ashpër nisin…

Basha gjen “kleçkën” për të përjashtuar mbështetësit e Berishës/ Ja çfarë thotë neni 8 i rregullores së re të Këshillit Kombëtar.

Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD, Lulzim Basha ka miratuar edhe rregulloren e re….

Basha largon mbështetësit e Berishës edhe nga komisionet parlamentare/ Rushajn e zëvendëson me Alibeajn ndërsa Gjekmarkajn e propozon për nënkryetar të PD

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD, Lulzim Basha ka propozuar që të largojë mbështetësit…

Basha takon të rinjtë e PD: Duhet të hiqet dorë nga koncepti i “karrigeve të salduara”, akuza për Berishën, Ramën dhe Metën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një takimi me të rinjtë e PD, ka…

30-vjetori i FRESSH, kryeministri Rama leksion të rinjve për politikën!

Në 30-vjetorin e krijimit të FRESSH-it, kryeministri Edi Rama përshëndeti sot Kongresin e Rinisë së…

PD: “Rama, Meta e Berisha janë e shkuara!”

Partia Demokratike i rikthehet akuzave për atë që e quan “Trekëndëshi i Bermudës”. Selia blu…

“Micro Folie”, nga Franca në Tiranë/ Veliaj dhe Rama: Do shumëfishojmë hapësirat për fëmijët dhe të rinjtë

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kanë përuruar…

Nga inaugurimi i banesave në Kurbin, vizita në Xhaminë e Et’hem Beut dhe fjalimi në parlament/ Presidenti Turk Erdogan mbërrin të hënën në Tiranë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të mbërrijë të hënën në Tiranë për një vizitë…

Stërvitja me “përbindëshin” amerikan në ujërat territoriale shqiptare/ Rama dhe Peleshi shpërndajnë foto dhe video.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje në rrjetet sociale, ndërsa ndodhet në aeroplanmbajtësen “Harry…

PD i përgjigjet ashpër Metës: Luajti rol aktiv në sulmin ndaj selisë më 8 janar, me deklaratat e sotme s’e fshehu aleancën me Berishën

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta, i cili dënoi dhunën gjatë protestës së 8 janarit,…

Gazment Bardhi dëshmon në prokurori: Vetëm akte vetëmbrojtëse ndaj protestuesve të dhunshëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike iu përgjigj sot pyetjeve të prokurorëve për protestën e…

Meta mban qëndrim për “8 janarin”, telefonata me Këlliçin: I thashë mos u provokoni

“Berisha s’arriti të kontrollonte protestën e 8 janarit.” Kështu ka thënë këtë të premte në…

Meta do të flasë publikisht për pikëpyetjet ndaj tij, Presidenti njofton konferencë me mediat

Presidenti Ilir Meta njofton se do të zhvillojë këtë të premte një konferencë për media….

Berisha pyetet në prokurori: Basha i lidhur me trafikantët; në selinë blu më 8 janar persona të armatosur

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur pas deklarimit në prokurori. Ish lideri demokrat u tha…

Berisha sot në Prokurori; do të pyetet për protestën e dhunshme të 8 janarit

Ish kryeministri Sali Berisha do të pyetet sot në Prokurinë e Tiranës për protestën e…

E keni vënë re që trafiku në Tiranë është lehtësuar? Erion Veliaj: Kjo si pasojë e ndalimit të betoniereve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur edhe njëherë Shoqatës së Ndërtuesve…

Do të shkarkohet apo jo Meta, Balla: “Çdo vendim do të respektohet!”

Partia Socialiste do të respektojë çfarëdolloj vendimi të Gjykatës Kushtetuese për shkarkimin apo jo të…

“PD do të ringrihet si shpresa e vetme e shqiptarëve për ndryshim”, Basha jep një tjetër mesazh pas përjashtimit të Berishës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dhënë një tjetër mesazh, pas vendimit për përjashtimin…

Dhuna më 8 janar, Selia Blu vijon me denoncimet/Akuza Berishës e Nokës!

Në vijim të denoncimeve të asaj që e quan “skema e sulmit dhe dhunës së…

Grida Duma, fituesja e Big Brother me politikanë sipas Ervin Bushatit!

E marta ‘Ndryshe’ nuk mund të mungonte edhe këtë javë për gjithë dëgjuesit e TAR….

Basha i përgjigjet ashpër Metës/ Presidenti dhe njerëzit e tij të qendrojnë larg selisë blu, trekëndëshin Berisha-Rama-Meta e bashkon një hall i madh

Partia Demokratike ka dalë më një reagim pas deklaratës së mbrëmshme të presidentit Ilir Meta…

Pas vizitës në Tiranë, kryebashkiaku i Prishtinës Përparim Rama rezulton pozitiv me COVID-19/ Ja çfarë shkruan në rrjetet sociale

Përparim Rama, kryetari i komunës së Prishtinës, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka…

Pas përjashtimit të Sali Berishës nga Partia Demokratike, Lulzim Basha mbledh grupin!

Prej mesditës, kryetari Lulzim Basha po zhvillon një mbledhje të grupit kuvendor të Partisë Demokratike…

Bashkëpunimi me opozitën, Rama: “Berisha e Basha pa legjitimitet”

Ndërsa Partia Demokratike po kalon momente të vështira që kanë çuar në përçarje e sot…

Sali Berisha përjashtohet nga Partia Demokratike!

Kryesia vendos të përjashtojë përgjithmonë nga Partia Demokratike, Sali Berishën dhe 7 anëtarë të Komisionit…

Zhvillime në selinë blu, Basha mbledh kryesinë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë ditën e sotme në orën 18:30…

Protesta e 8 janarit/ Basha e Berisha në Prokurori për të dëshmuar!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish-kryetari Sali Berisha pritet të merren në pyetje…

Kreu i PD, Lulzim Basha: Përballja e demokratëve do bëhet si them unë jo si kërkon Berisha

Kryedemokrati Lulzim Basha në konferencën për mediat, të fundit për 2021, e ka cilësuar si…

Kryeministri Rama, afat kompanive të rregullojnë vetëdeklarimet me pagat!

Kryeministri Rama tha sot se “Prokuroria po heton në mënyrë intensive për publikimin e pagave…

Konferenca e fundit për vitin 2021/ Rama flet për energjinë, pandeminë, drejtësinë, të dhënat personale etj

Kryeministri Edi Rama në konferencën e fundit me gazetarët për këtë vit që po lëmë…

Erion Veliaj jep një përgjigje për teatrin dhe piramidën! Ja afati që ai përcakton…

Erion Veliaj, Kryetari i Bashkisë Tiranë, ishte i ftuar ditën e sotme në “Ndryshe”, ku…

Energji elektrike për Kosovën gjatë ndërrimit të viteve/ Balluku jep detaje për porosinë e Ramës: Do i japim 7680 MWh pa efekt financiar

Shqipëria do të ndihmojë Kosovën në krizën energjetike që po kalon këto kohë. Këtë e…

Po të hiqte dorë nga politika, çfarë do të bënte?! Erion Veliaj e paska një plan B…

Erion Veliaj, Kryetari i Bashkisë Tiranë, ishte i ftuar ditën e sotme në “Ndryshe”, ku…

Nuk do ta besoni se kë sheh fitues Erion Veliaj, në “Big Brother” me politikanë…

Erion Veliaj vjen ndryshe në “Ndryshe”. I ftuar ditën e sotme në Top Albania Radio,…

U shpall “Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”, ja çfarë e pret Tiranën sipas Erion Veliaj!

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ishte i ftuar ditën e sotme në “Ndryshe”. Ndër…