Politikë
Gjyqi për ‘Gërdecin’, Fatmir Mediu kërkon të pyetet ish-shefi i Shtabit të Ushtrisë, Luan Hoxha!

GJKKO vendosi këtë të martë të administrojë procesverbalin e dëshmisë së ish-shefit të Shtabit të…

Dështon mbledhja e Komisionit Hetimor për Shëndetësinë, deputetët e PS nuk paraqiten sërish. Albana Vokshi thirrje Nikollës!

Mbledhja e Komisionit Hetimor për Shëndetësinë ka dështuar sërish. Kjo sepse deputetët e PS nuk…

Vendimi i Kushtetueses për Xhaçkën, Çuçi: Ka konflikt të arsyetimit kushtetues; Kundërshton Bardhi…

Bledi Çuçi, në Këshillin për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, duke folur edhe në cilësinë e…

Mandati i Olta Xhaçkës, kryeparlamentarja tregon arsyet e zvarritjes së vendimit të GJK!

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla gjatë mbledhjes së Këshillit të Mandateve ka sqaruar arsyet pse…

Gazmend Bardhi: Miratuat ligjin për Portin e Durrësit me PPP, kurse për mandatin e Xhaçkës…

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, gjate fjalës së i tij në…

Mbledhja e komisionit hetimor për sistemin “TIMS”, Salianji: Kërcen Gogu nga belaja!

Mbledhja e komisionit hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit “TIMS” është përfshirë nga…

“Mos falsifikoni proces-verbale e protokolle”/ Ervin Salianji replika me deputetin e PS-së në Komisionin për sistemin TIMS!

Kryetari i Komisionit Hetimor për sistemin TIMS, Ervin Salianji ka replikuar gjatë mbledhjes me ligjvënësin…

Kryesia e PD-së zyrtare, propozime për Reformën Zgjedhore/Rezoluta!

Kryesia e Partisë Demokratike zyrtare, miratoi rezolutën për Reformën Zgjedhore ku nënvizohet se duhet një…

Mandati i OIta Xhaçkës, sot mbledhja e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin!

Mandati i Olta Xhaçkës, sot në orën 14:00 mblidhet Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin….

Komisioni hetimor për ndërhyrjet në TIMS/ Salianji miraton kërkesën, Gjylameti “nxjerr” Berishën nga shtëpia për disa orë

Nga arresti i shtëpisë prej 31 Dhjetorit 2023 Sali Berisha, mund të realizojë daljen e…

Rama i doli në krah Veliajt për arrestimet në bashki, reagon Bardhi: E mbështeti më shumë sesa vëllain e tij!

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Edi…

Miratimi i Amnistisë Penale, Alibeaj: Marrëveshja la në mëshirë të fatit protestuesit dhe sulmuan SPAK-un

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj, në një konferencë për shtyp foli në lidhje…

“Djalli qëndron në detaje”/ Amnistia Penale, Alibeaj: Ratë dakord si pazari iu ka diktuar!

Projektligji për Amnistinë Penale është votuar me 116 pro në Kuvend, ndërsa menjëherë pas kësaj,…

Amnistia penale/Basha: Përfshihen vepra që kanë të bëjnë me korrupsionin e zyrtarëve, nuk përfiton shumica e protestuesve!

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në fjalën e tij në parlament, deklaroi se amnistia penale…

Amnistia Penale/ Manja: Të dënuarit burra përfitojnë 1 vit e gjysmë ulje dënimi, gratë 2 vite!

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja gjatë fjalës së tij në prezantimin e projektligjit të amnistisë…

Greqia heq veton ndaj Shqipërisë, Athina zyrtare jep “OK” për nënshkrimin e Marrëveshjes së Mbrojtjes e Sigurisë!

Greqia zbutet ndaj Tiranës zyrtare. Media e Athinës “Antinews” njoftoi ditën e sotme se qeveria…

Akuzat ndaj Olsi Ramës për Xibrakën, ja si i përgjigjet Balla-Bardhit…

Akuzat e Gazment Bardhit se Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama, është i lidhur…

Ministri Manja-PD/së: Mos bëni politikë me Amnistinë Penale!

“Asnjë i dënuar nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nuk përfiton…

Amnistia Penale, PD-ja kërkon rikthimin në Komisionin e Ligjeve!

Kuvendi i Shqipërisë votoi pro përfshirjes në rendin e ditës, sot në seancë plenare, të…

Votimi i pritshëm i Amnistisë Penale në Kuvend, Basha: Aleancë anti-SPAK!

Ndërsa votimi i Amnistisë Penale është sot në rendin e ditës së seancës plenare në…

Amnistia sot në Kuvend, Gazment Bardhi: Asnjë i dënuar nga GJKKO-ja nuk përfiton!

Më në fund, politika gjeti dakordësinë për miratimin e Amnistisë Penale, çka pritet sot në…

“Struktura paralele me SPAK”, Basha sulmon Rithemelimin: U bënë pazare mes palëve për Reformën Zgjedhore!

Lulzim Basha, kryetari i PD zyrtare, mbajti sot një konferencë për shtyp. Gjatë fjalës së…

Komisioni i Dezinformimit, Nikolla i kërkon ndihmë zyrtarit të lartë të DASH!

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i ka dërguar një letër zyrtarit të lartë të DASH,…

Dështon mbledhja e Komisionit Hetimor për koncesionet në Shëndetësi!

Mbledhja e Komisionit Hetimor për koncesionet në Shëndetësi e parashikuar për ditën e sotme ka…

Miratohet Komisioni i Posaçëm për Dezinformimin/Votat nga PS-ja!

Me votat e maxhorancës, u miratua Komisioni i Posaçëm për Dezinformimin ndërsa opozita kërkoi më…

Mandati i Olta Xhaçkës, të hënën mblidhet Këshilli i Mandateve!

Të hënën e ardhshme, më 8 prill do të mblidhet Këshilli Mandateve dhe Rregullores e…

Akuzat e Bardhit për Ols Ramën, kryeministri: Prit SPAK-un!

Kryeministri Edi Rama reagoi duke i cilësuar “gënjeshtra”, akuzat e Gazment Bardhit ndaj vëllait të…

Grida Duma komenton situatën politike në vend: Lulzim Basha ka ecur si breshkë, zgjedhjet e 2025 do jenë të paparashikueshme!

Politika dhe aktualiteti, të para ndryshe. E ftuar sot në emisionin “Ndryshe” nën moderimin e…

Komisioni i “TIMS”/ “Do shikoni spektakël të zi”, Gogu i përgjigjet Salianjit: Spektakël bëhet në Big Brother! Në Parlament zbatohet ligji!

Debate kanë shoqëruar mbledhjen e sotme të komisionit hetimor parlamentar për rrjedhjen e të dhënave…

Ekskluzive/ Grida Duma zbulon pse hoqi dorë nga politika dhe tregon nëse do të rikthehet!

Politika dhe aktualiteti, të para ndryshe. E ftuar sot në emisionin “Ndryshe” nën moderimin e…

Kush qëndron pas një gruaje të fortë? / Grida Duma në një rrëfim special në “Ndryshe”!

Politika dhe aktualiteti, të para ndryshe. E ftuar sot në emisionin “Ndryshe” nën moderimin e…

Salianji përplaset me Gogun: E keni qeverisjen si fytyra e “Shrekut”!

Gjatë mbledhjes që po zhvillon komisioni hetimor parlamentar për ndërhyrjen në systemin TIMS, pati edhe…

Ministri Hasani: Llogaridhënia për Ukrainën të shkojë paralelisht me arritjen e paqes!

Në konferencën “Rivendosja e Drejtësisë në Ukrainë”,  që u organizua në Hagë, Holandë, Ministri për…

Pas paralajmërimit për padi, Gazment Bardhi i përgjigjet Olsi Ramës!

Të mendohesh 5 ditë për të bërë një letër qesharake si kjo e Edi/Olsi Ramës…

Olsi Rama padit Gazment Bardhin në SPAK!

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama ka kallëzuar Gazment Bardhin në SPAK për shpifje,…

2 Prilli, Flamur Noka nga Shkodra: Revoltat duhen kthyer në kryengritje…

Flamur Noka, Sekretar i Përgjithshëm i PD së Rithemelimit, nga Shkodra, ku mori pjesë në…

Bledi Çuçi: Amnistia, të enjten! Zero tolerancë për personat e dënuar nga GJKKO

Pas mbledhjes me deputetët, kryetari i grupit parlamentar i PS-së, Bledi Çuçi, i pyetur nga…

Gazmend Bardhi kërkoi çregjistrimin e Bashës së kryetar i PD, shtyhet seanca!

Gjykata Civile e Tiranës shtyu këtë të martë seancën për shqyrtimin e kërkesës së kreut…

Steinhauer: Fushata dezinformuese e Rusisë synon të minojë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA!

Në dekadën e fundit, vendet e Ballkanit Perëndimor janë vënë në shënjestër të fushatave dezinformuese…