Love & Sex
Ankoheni se harroni çdo gjë?! Për një kujtesë më të mirë duhet të bëni sa më shumë seks!

Një studim nga Universiteti McGrill në Kanada tregon se seksi forcon hipokampusin e grave, regjion…

Ose të lidhur ose asgjë! Këto shenja të zodiakut e urrejnë ‘friend-zone’!

Nëse keni ndjenja për dikë, por jeni vetëm miq me të, ju jeni zyrtarisht në…

Tradhti apo mungesë dashurie?! Asnjëra nga këto! Ja përse njerëzit nuk e mbajnë unazën e martesës!

Të vendosësh një unazë në dorë do të thotë të premtosh për të dashur dikë…

Depresioni ndikon në dëshirën për marrëdhënie intime, mënyrat si të rindizni pasionin në shtrat!

Dihet se ilaçet kundër depresionit ndikojnë në dëshirën për marrëdhënie intime. Ekspertja e marrëdhënieve intime…

Nëse vini re se dikush bën këto shenja kundrejt jush, ai ju pëlqen vërtetë!

Pavarësisht nëse jeni në një takim të parë ose po përpiqeni të vlerësoni atmosferën e…

Kërkoni thjesht një fjalë të ëmbël nga ai por ja arsyeja pse burrat nuk flasin pas seksit!

Së fundmi një grup neuro-shkencëtarësh, pas analizimit të aktivitetit të trurit mashkullor gjatë dhe pas…

Ky veprim i përditshëm që ndonjëherë mund ta neglizhoni, ndikon në jetën tuaj seksuale!

Nëse mendoni se gjëja më e rëndësishme është të provoni pozicione të reja dhe më…

Wanda Nara më në fund rrëfen arsyen e vërtetë të divorcit nga Mauro Icardi dhe zbulon çdo detaj!

Edhe pse zërat thonë se martesa e Wanda Narës dhe Mauro Icardit përfundoi për shkak…

Sa shpesh duhet të bëni seks, sipas shenjës suaj të Horoskopit!

1. Dashi- Një herë në 2 ditë Si një nga shenjat më seksuale, krah Demit…

24-vjeçarja italiane në të njëjtën ditë bëhet edhe nënë edhe mjeke!

Një 24-vjeçare italiane është bërë nënë dhe mjeke në të njëjtën ditë. Bëhet fjalë për…

Kush është Ines de Ramon, modelja bukuroshe që u pa krah aktorit Brad Pitt?

Së fundmi aktori i njohur, Brad Pitt është parë nën shoqërinë e një gruaje duke…

Jennifer Lopez flet ‘pa doreza’ për ribashkimin e saj me Ben Affleck pas më shumë se 17 vitesh!

Si një përrallë, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u ribashkuan në vitin 2021 pasi ndërprenë…

Epo kjo as nuk ishte parë e as nuk ishte dëgjuar, dhëndri shkon në dasmë me arkivol!

Një dhëndër ka mbërritur në dasmë me arkivol ndërsa ishin miqtë e tij që e…

Studimi i ri përmbys gjithçka që kishit besuar deri tani/ Beqarët apo të martuarit, ja se cilët jetojnë më gjatë!

Ka shumë vëmendje te jetëgjatësia dhe se si ajo lidhet me dietën dhe aktivitetin tuaj…

Pse fansat vazhdojnë të imponojnë futbollistin Erling Haaland që t’i propozojë vajzës së Pep Guardiolës?

Tifozët e ekipit të Manchester City po e shtyjnë yllin e tyre, Erling Haaland që…

Keni rënë në dashuri me ish-të dashurin e shoqes suaj të ngushtë?! Ja si të veproni në të tilla situata!

Kot nuk thuhet që dashuria është e verbër. Imagjinoni nëse zemra juaj fillon të rrahë…

Një divorc nuk është ‘fundi i botës’, studimi i ri tregon se martesat e dyta janë më të sukseshme dhe të lumtura!

Sipas një studimi, martesat e dyta janë më të sukseshme dhe me më shumë dshuri…

Studim alarmues, ‘zbehet’ interesi i grave për seks!

Sipas një sondazhi të kryer në Britani mes 12,132 vullnetarëve, rezultoi se 1/2 e grave…

Kur mendoni se e keni hedhur pas krahëve, ish-partneri rishfaqet! Por pse?!

Më në fund e keni lënë pas krahëve ish-in tuaj. Ju keni vazhduar me jetën…

Sylvester Stallone premton se nuk do të bëjë më gabime në lidhje me partneren e tij, Jennifer Flavin!

Sylvester Stallone premton se nuk do të gabojë më. Stallone dhe Jennifer Flavin pothuajse u…

U dashurua dhe u martua me djalin e njerkut të saj, 23-vjeçarja tregon si reaguan prindërit!

Një 23-vjeçare finlandeze ra në dashuri me djalin e njerkut të saj 27-vjeçar kur ai…

Dështoi për të gjetur dashurinë e jetës në Rusi, por njeriu më i gjatë në botë nuk dorëzohet në misionin e tij!

Njeriu më i gjatë në botë nuk e ka ndërmend të ndalet duke kërkuar dashurinë…

Si të bëni dikë për vete bazuar në shenjën e tyre të horoskopit!

Me kaq shumë njerëz në planet, sigurimi i dashurisë mund të jetë një hp disi…

Gjestet e vogla janë ato që mund të bëjnë diferencën/Për një lidhje të shëndetshme duhet të thoni më shpesh fjalën…

Në lidhje shumë të gjata është e thjeshtë ta reduktosh padashje rëndësinë e mirënjohjes. Ndërveprimi…

Nëse jeni në një lidhje me dikë të shenjës së Akrepit, ‘mjerë’ ju se çfarë do të hiqni në shtrat!

Disa shenja të zodiakut janë më pasionante dhe disa të tjera më pak. Në shtrat,…

Hyn tek sëmundjet kronike/ Njëherë tradhtar, gjithmonë tradhtar!

Me siguri me qindra herë kemi menduar për temëne tradhtisë dhe ndoshta keni pasur dilema…

‘Sakrificat’ që bëjmë për dashurinë… Do të habiteni kur të mësoni sa kilogramë do të shtoni pasi të keni gjetur ‘shpirtin tuaj binjak’!

Sezoni i lidhjeve romantike po afron! Pse e themi këtë? Dimri kryesisht është periudha e…

Të tjerët ju shohin si të pafat dhe të vetmuar vetëm sepse nuk keni një të dashur, ja pse kjo gjë nuk duhet t’ju dëshpërojë aspak!

Njerëzit të cilët janë vetëm dhe nuk kanë partnerë, zakonisht të tjerët i shohin si…

Detaji shumë i rëndësishëm dhe romantik që çdo mashkull harron pas seksit…

Së fundmi një sondazh nga “Sex Information and Education Council of Canada” ka zbuluar që…

Mendoni se J.Lo po kalon një krizë martesore? Ikona e muzikës di si t’i përgjigjet thashethemeve!

Jennifer Lopez di si t’i trajtojë në mënyrë perfekte polemikat dhe as këtë herë nuk…

Të lodhshëm, impulsivë…/Arsyet pse jeni ‘single’ sipas shenjës tuaj të zodiakut!

Debatet e vogla janë diçka normale kur jeni në çift. Jo gjithmonë duhet të biem…

Kaq zgjati magjia?! Ben Affleck dhe J.Lo i kanë dhënë fund martesës së tyre?

Në atë që dukej të ishte fundi i përsosur përrallor për Jennifer Lopez dhe Ben…

Si të pajtoheni me partnerin bazuar në shenjën e tyre të horoskopit!

Debatet e vogla janë diçka normale kur jeni në çift. Jo gjithmonë duhet të biem…

“U tha që ishte djalë…”/Bora Zemani shtatzënë?!

Ai është spektakli më i madh i kërcimit në vend. Dhe bëhet fjalë për “Dancing…

Shfaqja e dashurisë në publik, studimi i fundit tregon se përse disa çifte zgjedhin ta bëjnë këtë!

Mbajtja për dore, puthja në buzë dhe përkëdhelja janë vetëm disa nga veprimet me të…

Pas shtatë vitesh Dj i njohur David Guetta dhe modelja Jessica Ledon i japin fund lidhjes!

Një nga Dj më të njohur dhe më të suksesshëm në botë, David Guetta i…

Të biesh në dashuri, thuaji ‘lamtumirë’ Alzheimerit? Ja çfarë zbulon studimi i fundit!

Të biesh në dashuri mund të ndihmojë në rikuperimin e dëmeve shkatërruese të Alzheimerit. Kjo…

Kohëzgjatja ideale e një marrëdhënieje seksuale!

Studimet e fundit kanë zbuluar se kohëzgjatja ideale e një marrëdhënieje seksuale është as më…

Duhet të kuptoni që partneri nuk është shoku juaj kështu që këto gjëra është mirë të mos i ndani me ta!

Dihet se komunikimi është çelësi i çdo marrëdhënieje. Megjithatë, disa gjëra nuk duhet t’ja thoni…