Music
Si lindi grupi Humus? Adnan Dragaj: “Kur na kërkojnë në internet gjejnë më shumë ushqim se sa ne…”

I ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë vokalisti i grupit…

Ekskluzive për TAR/Ja disa detaje për këngën e re të krijuar brenda shtëpisë së BBV mes Artës dhe Romeos!

Ndodhitë ditore të “Big Brother Albania VIP” vijnë të komentuara live me të ftuar personazhe…

Ikona e repit Dr. Dre nderohet me yll në “Hollywood Walk of Fame”!

Reperi Dr. Dre është nderuar zyrtarisht me yllin e tij në “Hollywood Walk of Fame”….

Bebe Rexha zyrtarisht këngëtarja e 23-të më e dëgjuar në planet!

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ka arritur së fundmi një rekord prej 14 miliardë…

Dua Lipa publikon datat e turneut të ri!

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, më në fund dha lajmin e madh për…

Ju prezantojmë me “Spring Mix”, hitet më të mira të sezonit sipas Dj-ve të Top Albania Radio-s!

Kemi lënë pas një dimër të gjatë, monoton, e të zymtë… E tashmë jemi hedhur…

“Selected By” sonte në orën 22:00 nga Dj XXL!

Tani të gjithë e keni mësuar se emisioni më i bukur luhet të dielën në…

Nga performancat në evente tek pjesë e Top Media, ja si nisi rrugëtimi i Xhoi Bejko në “Top Show”!

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

“Oqean”/Projekti i Xhoi Bejko i shkruar nga bashkëshorti i saj dhe kuptimi emocionues pas tekstit të këngës…

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

Ngjashmëria e vokalit të Xhoi Bejko me këtë këngëtare të famshme ndërkombëtare i ka shokuar të gjithë!

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

Balanca midis jetesës në Kanada dhe muzikës/Xhoi Bejko: “Më duhet të gjeja një lloj ekuilibri”!

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

Xhoi Bejko: “Kam bërë profesionin që e kam pasur edhe hobi, edhe kënaqësi”!

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

Dedikuar një historie personale?! Anton Sinishtaj zbulon më shumë mbi projektin “Të ëndërroj”!

I ftuar në një lidhje telefonike për “Live From Tirana”, ka qenë artisti Anton Sinishtaj….

Surprizë! Luiz Ejlli publikon këngën e tij më të re!

Pas përfundimit të “Big Brother VIP Albania”, prej nga doli edhe fitues, Luiz Ejlli është…

Jennifer Lopez detyrohet të anulojë 7 prej koncerteve të saj për një arsye shumë të fortë!

Artistja e njohur me famë botërore Jennifer Lopez ka anuluar disa nga datat e saj…

Nuk i kishte pëlqyer këngën “Sytë e tu”, Frederik Ndoci i kthehet gazetares!/ Një rrëfim special nga artisti në TAR…

I ftuar në “Back to the Beginning”, në një rrëfim special me Kozeta Kurtin, Frederik…

Artisti Ibro Deli flet për këngën më të re dhe ka një këshillë për fansat: “Mos u ndalni…”

Ibro Deli, një artist shumë dimensional, ka qenë ditën e sotme i ftuar nëpërmjet një…

Dua Lipa zbulon detaje nga albumi i saj i ri “Radical Optimism”!

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, më në fund dha lajmin e madh për…

Kënga “Lumi Une” e kthyer në një trend mjaft të pëlqyer, Irkenc Hyka zbulon për TAR: “Ishte një gjë që i mungonte tregut…”

Të ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Big Brother Radio” kanë qenë artisti i njohur…

Besa Kokëdhima publikon versionin e ri të këngës për Eurovision!

Shqipëria ishte një nga tre vendet e para që zbuloi këngën e saj për Eurovision…

Agon Nimani zbulon planet e tij në muzikë: Kam pasur një ftesë në një festival, por…

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

“Kam qenë prezent në natën kur u bë deklarata e pavarësisë…”/ Agon Nimani shprehet për babain: 16 orë shkrim pa ndalim…

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

“Muzikën hip hop nuk e ka pëlqyer…”/ Agon Nimani komenton raportin me vëllain Alban Nimani!

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

“Nuk e dija që më njihte…”/ Habit Agon Nimani, historia e pazakontë me bashkëshorten: Papritur këndoi këngën time…

Personazhe që i kemi pëlqyer dhe mund të na kanë shenjuar periudha të ndryshme të…

Në krah të emrave si Nicki Minaj dhe 21 Savage, Noizy do të performojë në festivalin më të madh në Evropë!

Noizy sapo i ka shtuar sukseseve të tij një tjetër arritje në karrierë, teksa tashmë…

Artistja e njohur Taylor Swift zbulon detajet e fundit të albumit të saj të ri!

Taylor Swift zbuloi versionin e finalizuar të albumit të saj të shumëpritur, “The Tortured Poets…

Ronela Hajati: “Nuk kam bërë asnjëherë kompromis në muzikë”!

E ftuar në emsionin “Back to the Beginning” me Kozeta Kurtin ka qenë këngëtarja e…

Ndryshoi tekstin e këngës, Izraeli merr dritën jeshile për në “Eurovision 2024”!

Pas refuzimit të dy propozimeve për këngë, të konsideruara shumë politike dhe për rrjedhojë në…

Jessie J rrëfen arsyen se përse po largohet nga muzika!

Jessie J ka treguar së fundmi se ka vendosur të shkëputet për disa kohë nga…

Shakira i dedikon këngë dashurisë së re?!

Këngëtarja kolumbiane Shakira duket se ka gjetur sërish dashurinë ose të paktën kështu spekulojnë disa…

Alban Skënderaj thyen rekord në vetëm 2 ditë për koncertin e tij!

Pak ditë më parë Alban Skënderaj dha lajmin e bukur për të gjithë fansat e…

“Do më fusësh edhe mua se paska dalë bukur?”/Reagimi epik i Kozma Dushit pasi Dj Benito rikrijoi këngën e tij!

Një emision ku si asnjëherë më parë mendimet dhe fjalët vijnë si në jetë, të…

“Meant To Be” nga Bebe Rexha zyrtarisht kënga më e dëgjuar e muzikës country!

Kënga “Meant To Be” e këngëtares me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka arritur të pozicionohet…

Kënga e tij bëri banorët që të emocionoheshin, Stivi Ushe shpreh dëshirën për t’u bërë pjesë e BBV!

I ftuar në studion e “Live From Tirana” ka qenë këngëtari i njohur e shumë…

Stivi Ushe: “Dua të mbahem mend si ai djali që përcjell emocion…”

I ftuar në studion e “Live From Tirana” ka qenë këngëtari i njohur e shumë…

Ringjallet ‘mbreti i pop-it’? Tiktok po rikthen Michael Jackson te Gjenerata Z për këtë arsye…

Rrjetet sociale kanë qenë gjithmonë një mënyrë shumë e mirë për të nderuar apo rikujtuar…

Arrihet marrëveshja, Izraeli pranon të ndryshojë tekstin e këngës për në Eurovision 2024!

Pas refuzimit të dy propozimeve për këngë, të konsideruara shumë politike dhe për rrjedhojë në…

Emocione të forta për Ronela Hajatin, dëgjon në studio zërin e babait të ndjerë!

Një zë, një moment për të kujtuar një jetë. Kështu ishte dhe dje surpriza për…

Receta për një udhëtim të paharrueshëm, 1/2 njerëz zemre dhe Top Albania Radio 24/7…

Jo gjithmonë i zgjedhim njerëzit me të cilët udhëtojmë, por gjithmonë mund të zgjedhim çfarë…