Aktualitet

COVID19/ 10 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete gjatë orëve të fundit!

10 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID19 gjatë orëve të fundit.

Pas 388 testimeve të kryera qytetarë kanë rezultuar pozitivë në këto Bashki: 6 në Tiranë, nga 1 në Patos, Lushnje, Vlorë, Kuçovë.

Tashmë janë 115 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin, ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 4 pacientë.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2 dhe janë shëruar 13 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,532 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 1 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 10
Të shëruar në 24 orë 13
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 388

Testime totale 2,031,228
Raste pozitive 333,243
Raste të shëruara 329,532
Raste Aktive 115
Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 93
Vlorë 9
Fier 9
Elbasan. 2
Durrës. 1
Berat. 1