Aktualitet

Fier, zjarr në shtëpinë e të moshuarve!

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përshirë shtëpinë e të moshuarve në Fier.

Disa të moshuar po transportohen me urgjencë në në spitalin rajonal të qytetit, pasi kanë mbetur të asfiksuar. Sipas burimeve paraprake shkak është bërë një shkëndijë elektrike e shkaktuar në banesën ngjitur.

Në pamjet e siguruara nga Top Channel shihet se si të moshuarit kanë dalë jashtë dhe gjendja e tyre është e vështirë. Ata kanë pritur që të mbërrijë ambulanca dhe të marrin ndihmën e nevojshme.

Punonjësit u kanë ardhur në ndihmë atyre dhe i kanë qëndruar pranë deri në mbërritjen e mjekëve. Ndërkohë zjarrfikësja ka shuar flakët, duke neutralizuar situatën.