Health & Beauty

Grimierja e yjeve të Hollywood-it ndan sekretin për bazën perfekte në fytyrë!

Së fundmi. grimierja e shumë prej yjeve të Hollivudit përmes llogarisë së saj të re në TikTok zbuloi trukun e fundit që aplikon për të krijuar bazën perfekte për klientët e saj.

https://www.tiktok.com/@makeupbymaryphillips/video/7186677388372151595?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Rendi me të cilin aplikojmë shumicën e produkteve të grimit në fytyrën tonë është fondatinë, korrektor, blush, bronzer dhe highlighter. Maria ndjek procesin e kundërt. Fillon me konturimin për të krijuar hijet dhe vazhdon me highlighter për t’i dhënë dritë lëkurës.

Ndërkaq, ekziston një ide e gabuar se serumet e fytyrës janë thjesht një version më i shtrenjtë i kremrave hidratues. Kjo ndodh sepse ato përmbajnë përbërës të koncentruar. Edhe pse tregu i serumeve është rritur nga viti në vit, me gjeneratën Z në krye, shumë njerëz ende nuk i përfshijnë ato në rutinën e tyre.

Serumi është një produkt që përdorni për të përmirësuar dukjen e përgjithshme të lëkurës suaj. Përbërësit aktivë të serumit mund të sjellin antioksidantë në lëkurë, të ripërtërijnë rritjen e qelizave ose të ndihmojnë në zvogëlimin e madhësisë së poreve. Por ajo që zakonisht nuk bën një serum është hidratimi i lëkurës.