Gossip Showbiz

Humb jetën papritur anëtari i familjes mbretërore britanike, Thomas Kingston!

Vdekja e papritur e dhëndrit të Princit dhe Princeshës Michael të Kentit, Thomas Kingston, ka tronditur anëtarët e familjes mbretërore britanike. Bashkëshorti 45-vjeçar i Lady Gabriella Windsor u gjet i vdekur në shtëpinë e tyre në Gloucestershire. Një hetim në vendngjarje nuk zbuloi rrethana të dyshimta dhe asnjë palë tjetër të përfshirë.

Lady Gabriella, e cila është e 56-ta në radhën e fronit dhe Thomas Kingston, një ish-negociator pengjesh, ishin të martuar prej katër vjetësh. Një mik i ngushtë, i cili mori pjesë në dasmën e tyre në kapelën e saint George në Windsor në vitin 2019, tha për The Sun:

Është absolutisht tronditëse. Askush nuk e priste. Nuk mund ta kuptoj se çfarë ndodhi.

Çifti u fotografua për herë të fundit në ditën e të dashuruarve, në një event ku mori pjesë edhe mbretëresha Camilla. Në një deklaratë zyrtare, një zëdhënës i Mbretit tha se Monarku dhe Mbretëresha janë informuar për vdekjen e Thomas dhe janë me Princin dhe Princeshën Michael të Kentit.

Të gjithë ata që e njihnin janë në zi për humbjen e një anëtari shumë të dashur të familjes.